Yli puoluerajan nostan Elina Valtoselle uutta karvalakkiani, enkä laita sitä päähäni, ennen kun puhutaan jostain muusta.
Jälleen täysosuma. Hän vaatii sähköyhtiöitä kertomaan tuotantohinnan tai jakelijoiden hankintahinnan.
Sähköyhtiöitten välitön älähdys kertoo sen miten arka asia niille on poskettomien voittojen lähtökohtana oleva satumainen kate.
Miksi tämän vaatimuksen piti tulla kokoomuksesta. No, siksi kait, että vasemmistoministerit ja -kansanedustajat ovat kunnallispoliitikkoja, jotka haluavat ylläpitää kuntien ylisuuria paikalleen mätäneviä hallinnon byrokraattiorganisaatioita kuntakonsernin yhtiöitten tuotoilla. Siinä on kunnan tai kaupungin energiayhtiö lypsylehmänä - ja tietysti sen lopulta maksaa kuluttaja.
Kiitos Elina Valtonen rehellisyydestä ja rohkeudesta. Samaan eivät muut poliitikot pysty. Ei edes yhteen laskien.
Kokoomuksen Valtonen on tilannekuvan hallitseva älykäs keskustelun avaaja
4
102
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkea en tuosta allekirjoita, mutta hyvin veti Lintmannin kölin alitse, kun tämä nousi viisastelemaan taloustiedoillaan. Lintman tai paremminkin demareiden talousasiantuntijat olivat unohtaneet laskelmistaan velan korkojen vaikutukset. Onneksi nuorikko soitti, että vaipat on loppu ja Antti pääsi lähtemään kotiin.
- Anonyymi
Elinan mamu-kannat ovat järjettömiä.
Halua ainoana pohjoismaana Suomen poistavan rajoita tarveharkinnan!!
Kyllä Jätejoonaita riittää sitten Hangosta Nuorgamiin ja me maksamme heidän ylläpidon.- Anonyymi
Samaa mieltä Valtosesta. Joutaa Närpiöön kurkkuja keräämään. Ei yksi pääsky kesää tee. Ei tee yksi ympäripyöreä jälkijunassa esitetty energiakannanottokaan edustajasta hyvää. Pidä vaan lakki päässäsi tai ihan sama. Suitsuttamisesi kyllä kertoi, että ei siellä lakin alla mitään paleltuvaa taida enää olla
- Anonyymi
Ylimielinen siipieukko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354593- 553165
- 302863
- 602797
- 62380
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542175- 181602
- 171574
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….81508- 161504