Alkaako sesonki painaa hiljalleen päälle? Voiko kersan matikan numero nousta, vaikka yh äipän tili on nollilla?
vaihdetaanko sylväällä jo numeroita todistuksiin
6
357
Vastaukset
- Anonyymi
Oikea puoluekirja kun on niin numerot nousee.
- Anonyymi
Tuohan on ja on aina ollut pelkkää panettelua että kouluissa oppilaille todistuksiin eri numeroita jaettaisiin, kuin mikä on ansaitsemansa osaamisensa perusteella. Oppilaan vanhempien puoluekirjoilla tms. rekvisiitalla ei ole mitään yhteyttä lapsensa koulu menestymiseen. Muistakaa lukijat tämä, kun luette noita panettelevia kirjoituksis tälläkin palstalla. Kukaan fiksu oppilas ei itse edes halua parempaa arvosanaa todistuksensa, kuin mitä on toiminnallaan ansainnut. Parempi arvosana voi edesauttaa pääsyyn seuraavaan asteeseen (opinahjoon) mutta siellä sitten nousee tie pystyyn, jos on ollut laiska tai suorastaan tyhmä aiemmissa alemmissa opinnoissaan? Ei kukaan vastuunsa tunteva opettaja tai rehtori sellaista halua entisilleköän oppilailleen. Opettajilla on vastuu, moraali ja ammattiylpeys myös omasta tekemisestään ja onnistumisistaan opetustyössä.
- Anonyymi
"Opettajilla on vastuu, moraali ja ammattiylpeys myös omasta tekemisestään ja onnistumisistaan opetustyössä."
Sylvään opettajat ovatkin moraaliltaan korkealla tasolla - ja päässeet siitä lehtiinkin -, vaan miten on rehtorin laita? Tällä rehtorilla on sanojensa mukaan omat periaatteensa, mutta jos jotkin vanhemmat eivät niistä pidä, niin hänellä on myös muita periaatteita.
- Anonyymi
Joko on erään tietyn kynä ja pyyhekummi mintissä kun nääs on se aika taasen vuodessa ko pitää piirustaa numeroita jos toisiakin yhren jos toisen todistukseen?
- Anonyymi
Kokeiden alussa kysytään oppilaan nimeä, luokkaa sekä vanhempien puoluetaustaa. Mutta ei siitä sen enempää.
- Anonyymi
pitääkö ensmäsen opettajan uskaltaa irtisanoutua jos hänen numeroitaan kummataan urakalla ...? Nyt on kokoajan vanhemmilla pelko persiissään jos sen oman kullannupun numerot piirtää joku muu kon aineenope. On tää taas niin tätä ja Tyrvää liputetaan taas Suomen kartalle!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083