Keskustan maakuntasote on rikki

680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tyhmien päättäjien tyhmät työt.

Äänestä

Taitaapa tuon puolueen kannatus vielä jopa romahtaa.

Äänestä

Joka päivä pahenee ja maakunnat edellä viety sotesotku räjäyttää kaiken.

Äänestä

Eihän nyt kukaan uskonut että kepun maakuntamalli lisäisi hoitajia tai lääkäreitä saati hoitopaikkoja!Sen tarkoitus oli tietenkin lisätä hallintoa eli lisää kepulaisia viranhaltioita jarruttamaan kaikkea kehitystä.Johan korona-aikana nähtiin millaisia jästipäitä erilaiset viranhaltiat voivat olla.Missä kepu,siellä valtava menoerä veronmaksajille!!

Äänestä

Aina kun politiikassa sattuu jättimoka on Kepukka ollut paikalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisiko tässä seuraava jättimoka Keskustan piikkiin? https://www.verkkouutiset.fi/a/hyvinvointialueiden-rahoituskriisi-uhkaa-laikkya-kuntiin/#ea41f8a0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu