Tarjousten metsästäjät

Anonyymi-ap

TLC llä tulee amerikkalainen sarja Tarjousten metsästäjät. Miten tämä amerikkalainen ( varmaan ihan huippuälykäs, kun amerikassa ollaan ) niin miten se toimii ?
Täällä ymmärrän jonkun kuponki-alennuksen että tällä kupongilla saa kassalla tuotteesta esim. 20 % alennuksen. Amerikassa tuo järjestelmä toimii niin että kun riittävästi kerää niitä kuponkeja roskikset ja paperinkierrätys astiat penkoen niin vaikkapa 5 ostoskärryllistä tuotteita normaalisti maksaa 1300 $ ja kuponkikasan laskemisen jälkeen ostokset maksaakin enää 4 dollaria. Voiko kauppiaan kannalta tyhmempää järjestelmää olla vai rahoitetaanko kupongit jotenkin muuten ?
Suomessa jos kerää ja kassalla tyrkyttää 5 kuponkia a20% alennuskuponkeja niin vain 1 kuponki kelpaa. Ei koko ostoksia ilmaiseksi saa. Toinen tyhmyys on toisaalta nuo amerikkalaiset jotka kerää näin vanhentuvia tuotteita kellarit täyteen.
Valottakoot joku kuka tietää noin järjettömästä järjestelmästä enemmän ?

2

703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tilaa aku ankan vuosikerran niin saa kupongin ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      214
      6275
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1698
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1517
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1058
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      105
      1000
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      927
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      877
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      199
      852
    9. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      816
    10. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      789
    Aihe