Nuorten kannattaa nyt opiskella

Anonyymi-ap

Ajat ovat ankarat. On koronaa ja Ukrainan sota.
Nuorten kannattaa nyt opiskella pitemmälle parempaa tulevaisuutta varten. Korkeakoulutus on kultakimpale, joka antaa valmiudet tulevaisuuden haasteisiin.
Ottaa opiksi: nyt kun hyvin palkattuja töitä on vähän tarjolla niin ei pidä valmistua työttömyyskortistoon vaan pitää opiskella ottaen uusia haasteita pelkäämättä. Talous-, valtio-,oikeus-,luonnon- ja humanistiset tieteet ovat arvokkaita ja niistä yhdistelemällä järkevästi voi luoda itselleen vahva tietämyksen, jota tarjota kovilla työmarkkinoilla.

3

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No ei todellakaan kannata opiskella. Opiskelulla työllistetään vain opettajia. Itsellänikin on korkeakoulupaperit ja niillä voi pyyhkiä persettä kun ovat vain arvotonta paperia. Ehkä joku lääkärin tutkinto oikeasti ihan arvokaskin muut ihan pelleilyä. Nuorten kannattaa lähteä ulkomaille työmahdollisuuksien perässä niin on jotain mahdollisuuksiakin menestyä.

      • Anonyymi

        Kerro lisää noista menestymismahdollisuuksista ulkomailla! Mieluiten ilman koulutusta ja tutkintoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2668
    2. 169
      2098
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      123
      1351
    4. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1316
    5. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1311
    6. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      30
      1197
    7. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1161
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1142
    9. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1129
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      84
      1078
    Aihe