Ostetaan 1986 vuosmallin sunnyn pakosarja

Joku uuvotti oli rakentanut pakosarjan 90° kulmalla ja huonolla hitsisaumalla joten löytyisikö keneltäkään alkuperäistä pakosarjaa? Auto on Nissan Sunny (B11) 1986.
4243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pikkasen asia kiinnosti, joten googlettelin...

Noissahan on kahta bensakonetta, 1.3 ja 1.5 litrainen, myös diesel löytyy.

Löysin varaosanumeronkin 1.3 litraisen pakosarjalle. Erikoista on se, että ilmeisesti sama pakosarja on käytössä noissa kaikissa kolmessa, siis jopa dieselissä. En jaksanut asiaa varmistaa pidemmälle, mutta jollakin sivulla arvailtiin että noin olisi.

Osanumero on 14004-16A01.

Pikaisella kuvahaulla tuota osaa löytyy käytettynä Venäjältä (!) ja Ukrainasta (!). Aika erikoista... Uuden saa myös Japanista, mutta osan hinta on jotain 350 dollaria ja siihen päälle kun laitetaan alvit ja tullit ja rahti niin ei varmaan 500 euroa riitä.

Kivahan se olisi jos Suomesta löytyy, mutta nuo alkaa olemaan katoavaa kansanperinnettä, joten jonkun harrastajan varastosta jos löytyy niin se saattaa olla ainoa järkevä mahdollisuus.

Toivottavasti löytyy.

Äänestä

Löytyi alkuperäinen Nissan Nynny pakosarja ja pakoilaisputki.

Äänestä
  • Onneksi olkoon :)

    Äänestä

Jahavat tulloo. Vai miten se mainos meni?Jaffat myös lähtöö. Milanoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joku uuvotti oli rakentanut pakosarjan 90° kulmalla ja huonolla hitsisaumalla joten löytyisikö keneltäkään alkuperäistä pakosarjaa? Auto on Nissan Sunny (B11) 1986.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu