https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009274511.html
Tohtori oli lastannut omaan Citymaasturiinsa jätesäkkejä?
Oliko Tohtori paloitellut ruumiin?
Ullanlinna on hienosto aluetta.
Lääketieteen Tohtori on "parempaa" porukkaa! Miten siinä näin kävi?
Tohtori oli lastannut omaan Citymaasturiinsa jätesäkkejä?
Oliko Tohtori paloitellut ruumiin?
Ullanlinna on hienosto aluetta.
Lääketieteen Tohtori on "parempaa" porukkaa! Miten siinä näin kävi?
Vastaukset 501
Vanhimmat
Rokote?
Et niitä täältä saa😆
Tohtori Harold Shipman murhasi ainakin sata potilastaan Britanniassa vuosina 1978-1994 ennen kiinnijäämistään. Uhrien tarkaa lukumäärää ei kuitenkaan tiedetä.
Kävikö akka vieraissa
Oliko aimo ottamassa eron?
Oli etukäteen kertonut työ kavereilleen, että tänään ilmoittaa puolisolleen erosta, että jos hän ei tule töihin tiedätte hälyyttää Lissukat?
Jos pelkäsi kuollakkseen - ei toiminta suunnitelma ollut fiksu.
Ensin muuttaa pois ja sitten jälkeenpäin laittaa eron vireille?
Eikö joku saksalainen mies sairaanhoitaja piikittänyt sata potilasta vai hollannissa. Saksalaiset varastaa työpaikoilta itäsaksan ihmeet pirtua ja muuta. Arvatkaa miltä tuntuu tän potilaista nyt tänään kuulkaa. Sopii kysyä mitä tää on niille tehnyt ja mitä helvetti diagnooseja lääkkeitä kirjoitellutkaan. Tai montako on paloitellut. Tietysti paloitellut muitakin kun noin kokeneesti tämänkin teki.
Jekyl ja Hyde
Yksi nainen Espoosta kertoi myös että ukko tappaa jos hän yrittäisi erota ne nukkuu eri huoneissa. Hui hirveitä ja kun nää menee näille psykopsykiatreille hakeen apua voi hitto mikä helvetti.
Ukot käy vieraissa.
mieli-puoli eli mielenkontrolloitu?
rikkoi lääkärinvalaa :
älä koskaan tee potilaalle vahinkoa.
Tohtorismies-psykoterapeutti Harry Bailey uniterapoi hengiltä 48 kpl Austraaliassa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16290817/tassa-2-yksityisesta-sote-klinikasta-kertovaa-tosi-kauhukertomusta
Akat tekee sitä työkseen ja rahastaa.
-- -- -- -- --
psykiatria surmaa joka päivä jatekee ihmisoikeusrikoksia ihmisyyttä vastaan?
---
ne psykopaatit istuu hoitoloiden johtajien ja henkilökunnan tiloissa ja heidän uhrinsa on siellä potilaiden puolella?
---
aika outo juttu että ensimmäisenä tehty alotus Lääketieteen tohtorista- kun asialla oli psykiatri.
Eli psykiatri-ammatin paljastaminen olisi ollut liikaa totuutta ihmisille tästä epäkodasta suomessa?
Psykopaatteja istuu myös lehtitaloissa... eli mediassa.
Psykiatrit ei muuten ole oikeasti lääkäreitä- vaan vale-tiedettä soveltavia, käytännön kommunismia eli psykiatrisella hoidolla vahingoittamista tekeviä.
Nimi ja kuva pöytään?
Iltalehti on videokuvaa ja mtv
laita linkki.
Kokoomuslainen lääkäri tottui kiduttamaan ja tappamaan vanhuksia kokoomuslaisissa vanhusten kidutuslaitoksissa. Jatkoi kokoomuslaisia harrastuksiaan työpaikan ulkopuolellakin.
moottorisahaaks ne kokoomus-sotet myös menehtyneet ja lähettää ukrainaan elimet NATOn ihmiskauppa-kanavia pitkin?
Totta ihmeessä ne myy pimeästi elimiä. Yli 80-kymppisten tapettujen vanhusten elimiä myydään terveen parikymppisen eliminä ja loppusuoralla oleva munuainen voi maksaa helposti 50 000 €.
niin vain on että kaikki olemme lihaa ja verta vaikka kuinka olet maalisella mittarilla viisas.
eli viimmeisellä tuomiolla tittelillä ei ole mitään arvoa vaan MITEN ELIT ELÄMÄSI
mitä teit LÄHIMÄISELLE HYVÄÄKÖ VAI PAHAA.
nekään ei riitä vaan uudeksi syntyminen Jeesuksen Kristuksen veren kautta
on pelastus.
täällä maalisessa elämässä pahat teot Jumala tuomitsee oikein
HÄN ON TOTUUDEN TUOMARI,
Tohtorille taitaa napsahtaa vähintään kahdentoista vuoden kesäloma jossakin valtionhotellissa. Ei työt paljoa paina, eikä citymaasturinkaan vaihtoa tuoreempaan tarvitse ihan heti ajatella.
Jos on osallistunut johonkin rikoksiin ihmisyyttä vastaan pedofilia tietyn huumeen käyttö, maanpetos, salaliitto, murha siitä tulee kova tuomio. On tehnyt jotain joka tulee ilmi ei kestä ja ei ole väliä enää niin voi tehdä julmia.
Maan pettämiseen syyllistyneitä on miljoona täällä Virossa Latviassa nykyään Ruotsissa ....
Lehden mukaan naapurit oli nähneet ulko-ovella jo perjantai-iltana poliisit tämän murhaajan seurassa. Outoa, jos eivät olleet käyneet myös asunnossa... Siellä kai tämä vainaja olisi ollut, jos hänet oli paloiteltu seuraavana yönä.
salaseura-eliittiä?
tämä sakki taitaa olla sekoamassa laajemminki, kun maailmassa on menossa nyt suuri vapautuminen entisestä pankkifasistien satanistisesta valtarakenteesta?
Jotkut menettää työnsä. Jostain tulee laitonta. Pankki ja lääketeollisuus,oikeuslaitos ym muuttuvat.
Naapurit näkevät tarpeen tullen vaikka mitä. Minä kuulin, että siellä on, ehkä, käynyt myös pari eturivin poliitikkoa. Naapurin tuttu oli kertonut, sen tuttu on siellä päin töissä.
Juuri näin. Osa ihmisistä on näkevinään ja kuulevinaan vaikka mitä.kuuleehan se Taviokin ääniä. Jonkun sortin pöhkö eduskunnassa.
Jos tuo pitäisi paikkaansa, olisi se taas kerran osoitus siitä, että poliisit eivät osaa olla objektiivisia miehen edessä, vaan heille riittää ilman tutkimista, mitä toinen sanoo. Ja sitten seuraavassa sekunnissa toinen onkin kuollut.
Maamme korruptoitunut oikeustoimi (poliisit ja tuomarit) suojelevat mm. psykiatreja ym. psykopaatteja eli selvittävät näiden rikokset subjektiivisesti.
Tämän tohtorin ammatinharjoittamisoikeutta on rajoitettu useampia vuosia:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009274998.html
Toi pankkiavaimilla kirjautuminen ties mihin pitää lopettaa pankki ei ole Jumala hallitsija täällä.
Hyi helvetti mitä on muuta tehnyt potilailleen. Ja joku psykiatri tutkii tätä sitten 😇😇😇
Höpö höpö sun juttuja.
Juuri näin. Sinullakin on pakkomielleTaviosta, riittääköhän lähestymiskielto vai olisko sinut syytä laittaa lukkojen taakse.
Minkä ihmeen takiaon aneetu edes toimia toisten alaisuudessa? Eihän se estä tekemästä pahaa?
Höpö höpö itsellesi.
virkavirhe tuossa on käyny?
-eikös nämä eliitit salaseurailija vapaamuurailijat jne tapana ole yleensä se että hankala akka heivataan psykiatriselle- jossa uskottavuus tai henki lähtee ihan virallisesti ja lakia noudattaen?
rässä toinen ammatti-virkamies-lakimies edunvalvojan osaamista:
https://web-archive-org.translate.goog/web/20111007193756/http://www.ts.fi/online/kotimaa/201901.html?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=fi&_x_tr_hl=fi&_x_tr_pto=sc
lisätään sakkiin vielä puukottava nais-pappi ja enää ei tarvita kuin joku rikollinen poliisimies- ai sekin on jo Trevoc-jutussa istumassa....
valtarakenteemme on nyt kokonaan edustettuna.
digiväkivaltaa vaan kansalaisille ja rikolliset rikkaiksi?
Voi helvetti joku uhri varmaan yahvelle jehovalle tai mikä se toinen Jumala nyt onkaan.
Lusifer. Mitä enemmän pahaa tekevät muille sitä enempi hyötyvät. Pulinsorkka joka järjestössä.
Suurin osa psykiatreista on luciferilaisia eli satanisteja.
VAPAAMUURAREITA on lahkojakin ja hammaslääkäreitä kai näitäkin ?
No on tietysti nää lypsää rahaa apua hakevilta ja epävarmoilta jopa rikoksen uhreilta.Satanismi on okkulttismia henkimaailmasta noituudesta.
psykiatria on yks osa illuminaatin toimintaa mm illuminaatin vihollisten tuhoamiseksi- joten tuostakaan jutusta ei voi koko totuutta ehkä tietää koskaan.
tarkottaa että ei tiedä mitä tapahtunu ja kuka on tappaja?- joskus nää siis jopa lavastaa tai pakottaa jonkun tunnustamaan, jne??!??!??!??!?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b532b32e-4dc5-44e4-8a47-2df357e48e58
Uhri ja epäilty olivat olleet yhdessä noin 3 vuotta!
Kumpikin alle 50 vuotiaita
Jos tekijä joutuu vankilaan on se noin 15 vuotta ja jos joutuu pakkohoitoon voi mennä yli 20 vuotta
Ehei, Suomessa istuu puolet, eli 5 vuotta. Josta pantajalassa vapaudessa jo 2-3 vuoden päästä.
Kuka uskoo, että oli ensimmäinen uhri? Tilaisuuksia on kokkareella ollut pilvin pimein. Amerikassakin hoitaja tappoi vuosikymmenten aikana noin 100 potilasta. Aina kun sairaalan johto huomasi mitä tapahtuu, irtisanottiin heppu hiljaisuudessa ja tämä siirtyi seuraavaan sairaalaan jatkamaan. Yksityinen terveysbisnes on tuollaista, että potilaiden tappajia suojellaan viimeiseen asti, koska totuutta ei voi paljastaa, kun "money talks".
Niin ja kolleega kirjoittaa tekijästä lausunnon ,että asiat johtivat tähän ikävään tekoon niin että avohoito voisi tulla kysymykseen.
Kuulemma tämä vaimonsa murhasta epäilty on sama tyyppi joka ajoi viime vuonna Kauppatorilta katumaasturin mereen oma perhe kyydissä.
Taustajuttujen perusteella murhasta epäilty on ollut pitkään jo aika sekaisin ja kun työn kautta hänellä on yhteys Myyrmäessä liikkumiseen, niin Ullanlinnan tapauksen epäilty voi olla tänä vuonna jo toinen kiinni otettu sarjamurhaaja Suomessa.
Ei tietenkään joudu pakkohoitoon.
Hän on mielnterveydellisiin sairauksiin perehtynyt lääkäri joka käynnistää päässään parantumisohjelman.
VL Kominkinen.
Sitä ennen viedään jo kylpylöihin, teattereihin, kirjastoihin ja kaikkeen muuhun kivaan, kun täytyy Herra Psykiatria sopeuttaa "normaalielämään".
Näin se menee!
Lääkärien kollegialisuus tulee taas kehiin.
Oikeesti on se tehnyt ton ennenkin sitten. Missä sen entiset naiset on ?
Noh aika moni lääkäri on itsekin alkoholisti joka hoitaa muiden alkoholismia.
Tapahtuu myös julkisella että lääkärit suojelee toisiaan, koska kukaan ei halua ottaa vastuuta.
Arvon tohtorismies voi linnassa olo aikanaan kirjoittaa vaikkapa filosofian väitöskirjan psykopaatin kokemusmaailmasta, saa siitä vaan lisämeriittiä ja sädekehää ja kassa kilisee.
Onko Suomalainen?
Suomalaisia molemmat.
Ei ole Suomalainen, mutta onkohan Virtanen tai Lehtinen.
Kansallisuudeltaan on kyllä suomalainen. Nimeä ei siis ole kerrottu.
Ilmeisesti on ruotsalainen
Murhainfo divuilla niin tekijän kuin uhrinkin nimi. spekulaatio toki.
Nykyään ulkonäöstä päätellen lahtiset on arabiasta.
päässyt lääkikseen sillä ruotsinkiintiöllä sitten kai
Ettei tropit menneet omaan suuhun.
Kohta se kulkee taas vapaalla jalalla ja tappaa seuraavan.
tappoko muijansa rokotteella?
Satasairaalan murhaajatohtori saa vertaistukea.
Oikeesti sielläkin murhaajat jäänyt kiinni usein ne ei jää kun potilaat kaadetaan tuhkattuna maahan.
Vääriä lääkkeitä diagnooseja kukaan myöskään huomaa.
Etkö saanut huumereseptiä?
Tämä kuulema kyseessä:
https://www.terveystalo.com/fi/asiantuntijat/t/roope-tikkanen
Melkeinpä arvasin että jonkin sortin "asiantuntija" on asialla.
Pitäkää itsestänne ja läheisistänne hyvää huolta. On epävarmaa tuonlaatuinen apu ja luettua hinnastoa ei motiivikaan olisi enää iso, huomaa kuinka leveän leivän joku saa tuommoisesta ja se voikin olla hänelle ainoa syy tehtä tuota työtä, ei auttamishalu.
Mukava tekeminen hyvässä seurassa ja rupattelu pitää mielen kunnossa. Tosin vakaviin mielenongelmiin ohjattava lempeästi hoitoon sellainen joka ei itse tajua tilaansa.
Viimeiseen asti noin kalliita puheen kuuntelijoita kannattaa välttää. Tuolla hinnastolla on nopeasti miljonääri.
Ajanvaraus edelleen voimassa!
Syy koviin hintoihin on valtion tukema kartelli ja monopoli.
Moottorisaha ja veitsen käyttö kuuluu lääkärin opintoihin mutta psykiatrit ei niin usein niitä näyttele vai käyttääkö. Nehän on kiduttajia kuten sähkö shokit ja kylmä kuuma kylvyt ja muu.
Mutta ei ollut enää vapaita aikoja, yritin verkkoajanvarauksesta.
Siis sivusto on suljettu.
Niinpä. Ihme, että hienostoalueella tuollaista tapahtuu. Voisin kuvitella, että jossakin Jakomäessä , Kontulassa tai muualla ns. nolla-alueilla. Mutta Ullanlinnassa, huh. On muuten hienoa aluetta yhdessä Kaivopuiston kanssa.
Se on sama millä alueella asuu. Ihmisen päässä se hulluus on.
No noissa paikoissa ei niistä pidetä lukua edes mutta ei noi alueet mitään hienoja ole. Vuokralaisia asuu eniten ja huumejengejä sielläkin varastelee liikkeistä tavaroita.
Joo päässä on vika ei asuinalueessa🤔. Ja on se kumma et korostetaan et hienosto alueella sattuu tälläistä. 🙉.
Alue on upeaa ja meri ihan nurkan takana. Mutta hyvätuloisena murhaajalla ja vaimollaan oli varaa täällä asua.
Talo, jossa asuivat on todella hyvä ja alue hiljainen ainakin silloin kun itse asuin kyseisessä talossa.
Nimikin löytyy googlaamalla:(
Kuulemma leguri oli aikoinaan hakenut vankilalääkärin paikkaa. Ei päässyt, niin hän päätti hoitaa itsensä toista kautta Sörkaan vankilalääkäriksi.
Nyt linnakkeella sairaanhoito on järjestetty paremmin kuin siviilissä. Leguri paikalla 24h vuorokaudessa.
Psykiatrian lääkäristä tuli ihka aito psykopaatti
Se on tietysti ollut psyko jo ennen tätä. Nyt vaan jäi kiinni kun joku soitti poliisin. Muuten tää olisi vapaalla.
Tuo on hyvä pitää mielessä, vain koska joku soitti, poliisit eivät käynnin yhteydessä huomanneet mitään.
Mitähän mietteitä poliiseilla on nyt ko tapauksesta? pe ovat jutelleet niitä näitä asunnossa miehen kanssa, missä nainen on joko jo ollut tapettuna tai piilotettu kaappiin pahoinpideltynä. Siis mietteitä kylmäverisyydestä poliisien edessä, uskottavasta valehtelu kyvystä tai poliiseilta puuttunut kokonaan objektivisuus, sekä että.
Kun ajattelee että menee poliisien kanssa asuntoon jossa teko joko juuri tehty tai viimeistelemässä.
Valmistautunut pitämään naista piilossa tai sai mahdollisuuden piilottaa kun kerrottu ajoissa että tulevat juttelemaan. Ei mitään tappelun jälkiä, verta ei mitään, poliisien käydessä pe koska mikään ei kiinnittänyt huomiota, poliisit ei varmaan halunneet ns häiritä "turhalla" Sitten rauhallinen ja hidas ruumiin siirtäminen la, kuin luottaen että häntä ei estetä.
Kun ajattelee että Suomessa tapahtuu mikä erikoisempia juttuja, lain rikkomiseen poliisijohdonkin taholta, niin tuntuu omituiselta että poliisit on käyneet pe yöllä asunnossa. On kuin elokuva viite, eliitin ja joidenkin tärkeinä itseään pitävien luittohlö tms olisi mennyt liian pitkälle ja häntä mentiin auttamaan ns sotkun selvittämiseksi ja naisen hävittämiseksi. Toinen partio joutunut la selvittämään kiitos huolestuneiden asian.
Kaikenlaista sattuu maan päällä.
Miten se voi olla mahdollista, tutkivatko poliisit asunnon kunnolla ?????
psykopatia on geneettinen alttius, dispositio jota voi pitää normaalina geneettisenä variaaationa ja jolle on omia ekologisia lokeroita nyky-yhteiskunnissa
ihan selvä psykopaatti kun on pystynyt pitämään pokkansa akkansa lahtaamisen jälkeen
Naisille se on aivan helppoa kun tottuneet nöyttelemään koko ajan, auerska ei tosin edes yrittänyt näytellä mitään vaan oli aivan viilipytty kun oli puukottanut miestään yli 70 kertaa ja murskannut kallon. "Pokkana" valehtelee koko ajan vaikka välillä jo tunnusti, mutta fiksummat huomaa valehtelun heti ja tietysti tietää kun ulkopuolinen mahdoton.
Naiset tyypillisesti ei tunnusta koskaan, miehet tunnustaa lähes poikeuksetta kuten kai tuo psykiatrikin. Pahimmat psykopaatit kuten aarnio eivät tunnusta miehissäkään.
auerskahan tais pakastaa sen siippansa pienemmissä erissä ja syötti sitten varmaan pikkuhiljaa rotille, kaikkea se avioliitto pistää tekemään
Kyllä moottorisahalla voi sahata ilman että sen täytyy olla käynnissä. Aikanaan kun ensimmäiset moottorisahat ilmestyivät metsäkämpille, ummikko metsurit sahasivat niillä puita poikki periteisellä tavalla, valittivat vaan että vähän on raskaampi saha työnnellä edes takas kun perinteinen pokasaha.
vihreä ilmastoteko- säästi sähköä ja otti bensa-moottorisahan käyttöön?
Rokotetut sekoaa.
Terveystalon Roope
Kovat hinnat, 10 minuuttia 140€.
Mitä 10 minuutissa ehtii? Jaella pillereitä?
Myydä diagnoosin?
VOI HLVETTI.
Ottaen huomioon, että psykiatria on saksalaisten keksimä sotavaunu.
Eli pelkkää huuhaata.
Oliko tuo saksalaisen sotilaan jälkeläinen,
vai menikö se terapoimaan itseään - opintoihin.
Sairasta on hinnat vttu!!!
Valtio on ensin luonut keinotekoisen suuren tarpeen lääkäreille. Sitten valtio pitää lääkäreiden määrät keinotekoisen pienenä. Tämän takia hinnat on pilvissä.
Samalla tavalla nenäliinojen koeniistäjät olisivat rikkaita jos heillä olisi samanlainen tuki valtiolta kuin lääkäreillä.
Valtio mitään keinotekoista tarvetta lääkäreille ole luonut. Me olemme se valtio, ei valtio ole mikään ulkopuolinen. Taas tuota jenkki- tai venäläisperäistä salaliittohuuhaata.
No joka tapauksessa lääkäreille on luotu keinotekoisen suuri tarve. Jos haluaa lääkettä, niin sitä ei voi ostaa paikallisesta marketista, vaan pitää ensin käydä lääkärillä hakemalla resepti eli lupa lääkkeen ostoon ja käyttöön, ja vasta sitten voi mennä apteekkiin ostamaan sitä lääkettä.
Reseptilainsäädöntö lisää lääkäripalveluiden kysyntää mikä nostaa hintoja.
No yleensä noilla on 200 € 45 min ja potilas menee aina surkeampana kotiinsa ja köyhempänä.
Labra maksaa yksityisellä jotain 200€ käynti kokeet tai lääkäri jotain 150€. Edullisen voi löytää 70€.
Gynellä käynti papa-kokeen kanssa 340 euroa.
nykyään pitää melkein joka asiassa käyydä joltain virka-gurulta hakemassa joku todistus ennen kuin asiat etenee?
http://vintti.yle.fi/yle.fi/blogit.yle.fi/eve-mantu/esityslista-153-ovatko-laakarit-yli-ihmisia.html r t on myöskin ihninen.
Kokoomuslaisille kaikki pitää olla niin amerikkalaista.
Jos olisit lukenut jutun, et puhuisi paloittelemisesta mitään. Oliko liian pitkä kirjoitus luettavaksi?
Psykiatri lopulta tajusi edes yhden tosi-asian- eli että Teksasin moottorisaha-murhaaja leffa on totta- ikävä vaan että tulkitsi sen oman vakivaltaisen psykiatri-psykopaatti ajatus- ja tunnemaailmansa läpi- ja tulos lukee lööpessä?
Texas chainsaw massacre perustuu todelliseen Ed geinin tapaukseen- tosin USAssa ja hollywood- satanismissa on saattanut tapahtua vaikka mitä, josta ei tietoa ole julkisuuteen tullut.
Onko äijä siis ollut joskus USAssa?
Suomen ikioma Hannibal Lecter
Ei ollut paloiteltu sanoo poliisi. Hekumoinnit omilla harhoilla sikseen.
Juutalaiset kieltää Jeesuksen katsokaas se niiltä salattu.
Hannibal Lekuri. - lööpeissä väkivaltaisen
Tappamista harjoitellut jo töissä.
Mitä vaimo uhkasi paljastaa?
Jokin kollegiaalinen vala,
edellä… ne on näin uskollisia toisilleen.
Piikitysprojektia suojaamaan…
Koko lääketiede on pelkkää huuhaata.
Eiköhän sovita että uskonnot on sitä huuhaata mutta lääketiede ei. Kumpi auttaa kun on hätä ja terveys pettää?
jos opiskelu aikana jäi päättö työ kekemättä,
tai osti paperit jo alkumetreillä.
Nyt oli oikein eliittimurha, julkkispoliisin sukuun iski tämä teko.
uhri lasten äiti.....
exä,,
Aika moni niistä on yllättäen luku- ja kirjoitustaidoton.
Siitä päättelemään.
Ihmeellinen illuusio - ”lääkäri”.
Tässäkin väitöskirjassa on merkittäviä kirjoitusvirheitä sekä suomen että englannin kielen osalta.
https://helda.helsinki.fi/bitstream/handle/10138/22764/predicto.pdf?sequence=1&isAllowed=y
Edes metodivalintaa ei ollut argumentoitu eikä analysointimenetelmiä listattu. Laajuudeltaan gradutasoa.
Vielä enemmän kuin sinulla?
psykiatriahan ei ole tiede vaan sepitettyä höpinää- joten se nyt on ihan sama vaikka olis kirjotettu tikkukirjaimilla ja värikynillä niiden tutkielmat.
Tohtori mengelee siellä huseerannut?🤣😂😅
EIKUN FREUD JONKA OIKEA NIMI OLI SHLOMO.
Juutalainen.
Putler on siis juutalainen, ok.
MURHA KOTIKADULLA
Paha juttu!
Ei saa Roopelle varattua aikoja, jännä homma 🤔
Ja sä olisit nyt tarvinnut tottakai.
Riippuen mikä on Roopen todellinen sukupuolivietti, poimii hän hyvin monta vuotta suihkussa lattialle pudonneet saippuat, joko aina selkä suorana ja vain polvia koukistaen, tai viettinsä ohjaamana aina välillä ainoastaan selkää koukistaen.
Miski teillä naisilla miestenmurhaajia ja lastenraiskaajia päinvastoin palvotaan, kuten auerskaa?
Mukava mies ja oikein hyvä lääkäri on.
Juu varmasti, kaikki narsistiset sadisti-psykopaatit on todella mukavia ja fiksuja päällepäin, totuus on sitten jotain ihan muuta. Täytyy olla itsekin fiksu nähdäkseen psykopaatin kulissien taakse, eli harva siihen kykenee.
Onnistuu tunnistaminen yleensä vain kun on niiden uhriksi joutunut. Itsellä kokemusta kahdesta ylilääkäri -rikollisesta ja näyttöäkin olisi ollut, mutta kun apua ei suomessa saa mistään. Poliisin puheillakin kävin.
Naislla se on ihan perus luonteenpiirre, näyttelevät koko ajan, uhriutuvat aina eivätkä myönnä koskaan murhia. Erittäin kylmäverisiä murhaajia kuten auerska.
Mitähän ollut taustalla. Onko opiskellut psykiatriksi siksi että omassa päässään on ollut jotain jonka on halunnut selvittää... Joka tapauksessa ei ole kovin kartalla ollut omien tunteiden ymmärtämisessä kun on kokonaan nähdyt ongelmien olevan vaimossa, jolle sitten näköjään kävi huonosti... karmeeta touhua!
On varmaan ollut pitkään lapsilla aika ahdistavat tunnelmat kotona... nyt on haettu toivoa ja iloa että joulu tulee, mutta menikin äiti jätesäkkiinn...
Psykopaatit toimivat usein niin, että kun heidän pimeä puolensa paljastuu ja perhe uhkaa hajota, niin murhaavat koko perheen. Jos on sama mies kuin kauppatorin tapauksessa, niin epäilyjä ainakin herää.
Freud kuningas Salomon SHLOMO tutki kokaiinia potilaisiin ja harjoitti seksiä niiden kanssa.
Pitääkin katsoa uudestaan elokuva PSYKO 😛
Isäpuoli-elokuva voisi myös kiinnostaa sinua.
Joo voi niitä lapsia! Heillä oli kummallakin lapsia edellisistä liitoista. Taitaa jäädä kovat traumat lapsille ja surmatun vaimon läheisille. Otan osaa.
Onneksi kaikille jäi toiset vanhemmat. Naisia ei ole vaivannut tippaakaan lasten traumat kun moni femakko polttanut lasten isän elävältä.
Psykiatriksi kai yleensä valikoituu ne jotka ei oikein onnistu lääketieteen opinnoissaan. Psykiatria on helppo ala kun se ei oikein perustu muuhun kuin mielipiteisiin- mutta vaatii tietysti sen että pystyy kohtelemaan potilaita epäinhimillisesti?
ennemminkin elokuva Yksi lensi yli käenpesän.
Väkivaltaa tutkiva lääkäri ....moks moks moks
Väitellyt HY:ssa:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e92685ff-16fa-4025-81fa-e726d6c8c990
HY on pelkkä kumileimasin RKP-kielisten oppiarvo-titteleille.
Lääkärithän tutustuvat ruumiiden paloitteluun jo opiskeluidensa alkuvaiheessa. Kalman löyhkä ja lihan paloittelu eivät siis aiheuta tunnereaktioita. Tästä syystä varmaan herra tohtorin pokkakin piti ulkopuolisten edessä niin hyvin.
Meillä töissä oli myös joskus väkivalta hoidettavia kävi hoitajien päälle hiuksia repimään kai niille oli syötetty kemikaalit niin kuin monet kertoo kemikaalit vaikuttaa ihan ihoon pistelee ja hampaat tummenee ja virtsaa ei tule kuivuu suu kuivuu on silmissä värähtelyä ja joskus nykimistä mitä ilman lääkkeitä ei ole.
Patologit ovat mieliammatissaan. Kiellän oman ruumiin silpomisen ja jos ei noudateta, teen pervopuoskarin elämästä helvettiä kummittelemalla.
Joku vois käydä läpi näitä ”lääkäreiden”
meriittejä ja entisiä …
Sukunimet vaihtuu, kilpailu on kovaa.
Ja kun selviää, että diagnostiikka on
pelkkää keisarin pumpulihousua,
kaikki veneet on laitettu vesille.
Sisäinen hierarkia, pelolla johtaminen,
ulkopuolisilla ei ole aavistustakaan tuosta kaljakerhosta.
En leveilisi lääkäripuolisolla.
voj käydä ku möringin naisille
Psykopaatit paljon suurempi yhteiskunnallinen ongelma kuin yleisesti uskotaan. Ja älykkäinä hakeutuvat usein juuri lääkärin ammattiin. Eivät jää tavallisesti kiinni, koska rikollisestikaan kohdeltujen potilaiden oikeuksia ei suomessa juurikaan arvosteta. Ja lääkäreiden mafiamainen kollegiaalisuuskin vaikuttaa.
Siellä on lääreitä, jotka
eivät osaa edes omaa alaansa, jolla
toimivat.
Fysiatrian polilla, silmälääkärinä toimivat, kipupolilla,
ortopedia, radiologia, kuvantaminen,
yksityiset labrat - rtg- kuvantamien, ja niiden lausunnot ( kuvataan tahallaan väärää kohtaa),
kaikki diagnostiikka.
Lausunnoista näkee, ettei kirjoittajalla ole aavistustakaan mitä tekee,
tai sitten se kirjoittaa kuten on ostettu/ käsketty.
IHMISET MENETTÄÄ RAHANSA,
KUVITELLESSAAN, ETTÄ YKSITYISET AUTTAA…
menettää rahansa eikä mitään muuta.
Voi olla lääkkeiden väärinkäyttöä, hoitsukin varastaa potilaiden kipulääkkeet, käyttävät itse ja myyvät eteenpäin.
No nyt on aku ankan sedällä materiaalia jota tutkia ihan viereissä sellissä!
no introspektiokin on psykologiassa käytetty menetelmä, havainnoi vaan sitä pahinta itseään ja kirjoittaa siitä perusteellisen selvityksen
Ilmeisesti vaimo ei ollut sitä parempaa porukkaa...
jotenkin vähemmän,
ehkä hän itse oli jotain parempaa.
Ankkalammesta löytyy.
Eipä mikään yllätys. Sairas narsismi ja sadismi on lääkäreillä pikemminkin sääntö kuin poikkeus. En tiedä sekoaako se pää siinä ammatissa ajan myötä, vai hakeutuuko siihen jo valmiiksi vaikeasti häiriintyneet henkilöt?
Lääkäriksi hakeutuu hirvittävä määrä rahan-, vallan-, ja statuksenhimoista porukkaa.
Tämä on totta, valitettavasti. Osaaminen sitten voi olla niin ja näin.
Paljon enemmän sarjamurhaajia kuitenkin hoitsuissa.
Mullekin eläkkeelle jäävät mt-ylilääkäri puhui jostain koneistosta joka käynnistetään ja se saattaa pelottaa ja viedä voimia 😏
Siksi sen piti saada i s o
takakontti.
ISO AUTO JOTTA VOI NÄYTTÄÄ MUILLE KESKARIA.
Asiasta on ilm. ensimmäisenä kertonut ruotsalainen Huvudstadsbladet, eli lekuri on kaiketi hurri.
Työkavereita on kovasti lohduteltu, he kun eivät ole kuolemaan tottuneita. Elävät ja kuolleet sairaaloissa hoitaakin lähinnä se "suomeapuhuva alempi kansa".
Olikohan IOR Bockin sukulainen.
Vaimo on
Et vaivautunut vissiin montaakaan riviä asiasta lukemaan lehtien puolelta. Kannattaa ihan niitä lukea, mielummin kuin täältä päätellä.
ihaok kun käyttää sähkösahaa mutta ehdottomasti sitten tuulisähköä muuten ei hyvä heilu .Kaikkein paras on tietenkin polkupyörän dynamolla tuotettu sähkö jos on vegaani.
Mutta eihän sitä voi polkea pyörää samaan aikaan kun pitää sahata/paloitella? Aika vaikeaa jopa tohtorismiehelle.
Totuus on, että sairastuessa kannattaa hakeutua julkisen puolen päivystykseen vaikka ei tarvitsi kuin sairaslomapaperin. Päivystykset ovat sitä varten.
Päivystykseen voi mennä vaikka joka päivä ihan varmuuden vuoksikin näyttämään itseään, sillä hoitomaksuissa on katto ja vuoden loppukäynnit ovat ilmaisia.
Kela korvaa päivystysmatkan päivystyskeskukseen.
Liiraa niin vitusti!
Laitoin jo verhot kiinni.
Kohta mennään!
Kaveri hei, skarppaa vähän!
Poliisi otti epäillyn kiinni, kun tämä oli nostelemassa jätesäkkejä auton takaosaan.
No kai sitä mattoja saa pestä!
Epäilty oli silminnäkijän mukaan ollut yrittänyt lastata porttikongissa citymaasturiinsa jotain, joka näytti jätesäkissä olevalta matolta.
Ai jahah!
Mutta kun nimenomaan jäi kiinni kun ähelsi ruumista autoon kauan aikaa, tämä kertoo että ruumis kokonaisena ja painava.
Mitä horisette paloittelemisesta?
Täälläkö on tapahtunut veriteko?
No älä!
Kaveri vain vie mattoja pesulaan.
muistakaa paloitella ne matot ettette jää kiinni mattojen kuskaamisesta.
Suoritti Sannan koronatuella tutkimusta siitä kuinka tehdään täydellinen rikos jäämättä ikinä kiikkiin.
Soitti ite jo hyvissä ajoin poliisille ja ilmoitti, että vaimo on kateissa, piti huolen ettei epäilykset kohdistu itseensä 😭😭😭, vaimo ei palannut töistä kotinn vaikkei ollut edes mennyt töihin koska oli jo tapettu.
Ei vaikuta miltään ruudinkeksijältä tuo tsykiatri 😭😭😭😭
Setä suorittaa vähän, juuri nyt en voi vastaanottaa puheluita.
Suomen Hannibal Lecter
Hannibal Lecter aiheuttaa oikeissa psykopaateissa pelkoa, jos psykopaatti voi ylipäätään kokea pelkoa. Elokuvassa Hannibal lakeja rikkoen häikäilettömästi omaa etuaan ajava poliisipäällikkö Rinaldo Pazzi lienee psykopaatti, jonka Lecter pudottaa parvekkeelta köysi kaulasta vetäen ennen pudottamista Pazzille viillon mahaan, jolloin Pazzin suolet putoavat kadulle samalla kun köysi hirttää Pazzin.
Pazzi yritti saada muhkean pidätyspalkkion..
Itsellä oli psykopaatti psykiatri vuosia aviomiehenä, todella kamalaa menoa. Onneksi nyt pitkän ajan jälkeen taas omassa elämässä asiat hyvin. En suosittele.
Eikös Narsistisia sadsiteja ole eniten Lääkäreissä ja Poliiseissa.
Ja Some tähdissä 😭😭😭😭
Varmaankin. Myös armeijassa veikkaisin ja opettajissa ainakin aikaisemmin. Itse olen kylläkin opettaja, mutta myönnän että edellä olevat ammatit antavat melko hyvän julkisivun, tyyliin Eihän nyt psykiatri voi tehdä mitään julmaa. Inhottavaa tällainen kuitenkin niille psykiatreille, jotka eivät asu arvoalueilla, tienaavat huomattavasti vähemmän ja kykenevät kontrolloimaan impulssejaan. Toivoisin, että tämä kuitenkin heräittäisi keskustelua psykiatrian vallasta ihmisiin. Suomeenkin on rantautunut usko psykiatrian kaikkivoipaisuudesta ja jopa pakollisuudesta/uskontomaisuudesta. Nykyään olet jopa outo, jos et ole psykiatrilla joskus käynyt. Tässä kuitenkin huomataan, että ei sekään aina toimi (toki monen kohdalla varmasti on auttanut).
Yleisesti pelimiehet ja -naiset ovat usein psykopaatteja.
on ajatus että psykiatrian valitsee alakseen todennäköisemmin itse jotenkin mielensä kanssa kamppaileva
kaippa ne tosiaan on niitä hiukan pöljänläntiä tyyppejä, jotka ei kunnon ammattiin ole pystyneet?
Tuskin tuo saa pitkää tuomiota ja ensikertalais alennus lyhentää sen 4-5 vuoteen
Koko päivän ollu huono olo tästä uutisesta, olen kokenu väkivaltaa usein parisuhteessa, nopeat jalat pelasti. En mene ikinä parisuhteeseen, sen opin.
Tuohan voi hoitaa itse itsensä kuntoon ja laskuttaa itseään, psykiatri kun on, tutki vielä väkivaltaa, taisi mennä tutkinnoissa vähän liian pitkälle? Vai tekikö joulu siivousta?
Moottorisahan bensan katkusta joku soitti poliisit, miksei käyttänyt sähkösahaa?
Entäs se moottorisahan ääni kerrostalossa? Kertoo kyllä melkoisesta röyhkeydestä ja ylimielisyydestä tuo tapaus.
Poliisi kumoaa huhut paloittelusta. JUORUT LENTÄÄ
Median julkaisemassa uutisessa kylläkin luki, että uhri on paloiteltu moottorisahalla.
Huhut ovat huhuja ja ne julkaistaan myös huhuina, mutta noin muistan lukeneeni.
jos se on lehdissä sen täytyy olla totta- no ei tosiaankaan....
lehtiä pitää myydä bisneksenä- ja mm HS on yhtyksissä lääkebisnekseen että läälleitäkin täytyy niiden mainostella aivpestä ihmiset kuluttamaan.
Jos Roope on kohdannut vertaisensa, työpaikkansa hauskuuttajan Victorian? Kenties vain Roope ehti heistä ensin keskinäisiin murhatöihin. Molempien taustat olisi selvitettävä tarkasti ennen tätä tapahtumaa.
Kirjaudu sisään Facebookiin...!
Kyttäsin vuosia sitten sivumennen Helsingin ryssän suurlähetystöä. Siellä oli joku jätkä joka raahasi pihalla muhkeaa mustaa jätesäkkiä. Lehtiäkö muka sen sisällä :D? Mietin samantien että varmaan jotain ruumista se siellä raahaa pussissa. Mistäs sitä tietää mitä siellä oli 🙃?
...nehän ovatkin niitä pahimpia, rahan voimalla tekojaan tehtailevia, ei siis mitään uutta auringon alla.
Munat irti ja korvat sialle, yök.
Huhujen mukaan hepulla oli Hannibal Lecter naamio vastaanotoillaan
Miksi työkaverit ovat kuvailleet uhria iloluonteiseksi?
Itse aikoinaan väkivaltaa parisuhteessa kokeneena, peitin tunteet työpaikalla, hymyilin kaikille. Hävetti mitä elämä oli väkivaltaisen kanssa, eli kulissit pidin pystyssä.
Onko tää sitä kulttuurisukua siis tämä tekijä? Siinähän on kaikenlaista vikaa ollut lähinnä miespuolisissa, siksikö roopeakin kiinnosti tuo genetiikka.
Varsin Nato-yhteensopiva tapaus jälleen.
No niin avopotilaat.
Mitään ruumiin paloittelua ei ole tapahtunut. Laittakaa nyt jo ne moottorisahat sammuksiin, että ei tule takapotkua ja terä osu omaan kaaliin,
VL Kominkinen.
Pelästyivät että menee maine jos hurr(i) on käyttänyt moottorisahaa, sitähän käyttää vain itä-savolaiset!
Jos se akka oli kuluttanut liikaa sähköä?
Olen katsonut TV:stä silloin tällöin Holby Cityn sairaalaa. Olen sanonut tutuille monta kertaa, että ko. sarjan vuoksi kyllä pelottaa sairaalaan joutuminen. Ihmisiä ne lääkärit ja hoitajat ovat, ja ihmisen potilaaksi joutuminen voi olla turvallista, vaarallista ja yllättävää.
Uhri ollut töissä Rahoitusalalla?
Olleet avioliitossa noin 1 vuoden.
Jotkut väittävät tekijän olevan taustaltaan Turkkilainen?
Ankkalammikkolainen, molemmat.
Silloin olisi moottorisahan sijaan käytetty miekkaa.
Narsistit tavoittelevat tutkintoja. Maisteri, lisensiaatti, tohtori. Haluavat mainetta ja kunniaa tajuamatta ettei sitä saa edes noilla. Valtaa halutaan mutta myötätunto, tunteet ja toisten huomioon ottaminen ja ihmisyys puuttuu. Eivät ikinä tavoita sitä, mitä tavoittelevat. Ei millään tutkinnolla. Kylmä tyyppi, joka on ahne, paha ja kylmäkiskoinen. Tohtorissa taas yksi esimerkki tästä.
Monet työt edellyttävät noita tutkintoja. Voi ihan vaan haluta itselleen sopivaa työtä.
Nostaahan se palkkaakin. Turhat tohtorin tutkinnot missä ei ole mitään uutta pitäisi kyllä lopettaa.
Voi, mutta etenkin narsistit näitä tavoittelevat. Kalseita kylmiä tyyppejä, eläviä kuolleita. Julmia, muita kiusaajia paskoja.
Niin itsekin alussa tuli mieleen, mutta sitten myös vaihtoehto, että jos olisi esim. 2:ssa jätesäkissä kokonaisena, että olisi saanut ruumiin peitettyä niiden sisään kokonaan.
Silti aika erikoista, että psykiatria tappoi oman vaimonsa. Varmaan olisi kyseisellä psykiatrilla itsellään ollut kiirellinen tarve psykiatrin juttusille, niin olisi voinut välttyä syyllistymästä tarpeettomaan surmaan🤔
Itselle meinasi käydä samoin, psykiatrin vaimona. Onneksi peli vihellettiin poikki ajoissa.
Ehkä työssään voivat toiset niistä kokea kovia, mutta pitää aina voida käsitellä asiat jotenkin terveellä tavalla vaikka vapaa-ajalla ja voida palautua, ettei tarvitse tehdä mitään hölmöä kenellekään.
Hienoa, että selvisit.
Tuntuu, että naisten erityisesti hyvä olla varovaisia miesten suhteen ja se on kummallista, että mistä lie semmoinen pahoinvointi johtuu, että miehet pahoinpitelevät ja hakkaavat naisia, joihin ennen olivat läpällään.
Jotenkin jää miehenä surullinen ja pettynyt fiilis kaikkeen sellaiseen, että mikä osaa miehistä oikein vaivaa?😣
Juuri päinvastoin, jätetyt ämmät ovat katkeria ja yrittävät itse puukottaa, polttaa elävältä, myrkyttää... tai yllyttävät jonkun muun tappamaan, näitä tapauksia on vaikka kuinka paljon. Naiset murhaa enemmän miehiä ja paljon enemmän lapsia, miehet lähinnä toisiaan ja usein naisten yllyttämänä.
Jos oli ajan myötä seonnut ja tullut hulluksi tohtoriksi.
ammattitauti se niillä on- vaikka ollut jo alalle alkaessa viirausta- mutta pahenee mitä enemmän potilaita tuhoutuu toiminnan aikana?
"Myös naispastorin lukuisat tuomiot kerrottiin Helsingin Sanomien selvityksessä. Selvityksen mukaan naispastori oli tuomittu pappisvirkansa aikana 26 rikoksesta.
Rikoksista kuusi oli pahoinpitelyjä ja yksi törkeä pahoinpitely. Nainen sai vuoden ja kahden kuukauden ehdottoman vankeusrangaistuksen törkeästä pahoinpitelystä, koska hän oli lyönyt kadulla vastaan tullutta naista fileerausveitsellä poskeen.
Pastori oli myös muun muassa ryöstänyt puukolla uhaten euron 13-vuotiaalta lapselta tämän koulumatkalla."
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009273284.html
Mkä ihme jos miehetkin joutuu tappamaan itsepuolustukseksi kun naiset heiluu jatkuvasti veosten kanssa, jopa papit.
Tapahtunut ilmeisesti Helsingissä tuon pastorin tapaus? Tuo melkein jo naurattaisi, mutta kun takana voi olla jotain vakavaa väärinkohtelua ja on sitten alkanut oireilemaan tuolla tavoin ja menettänyt uskonsakin. Ehkäpä häntä on "stadilainen TH-järjestelmä" nöyryyttänyt oikein perusteellisesti ja ei ole saanut asianmukaista hoitoa vaivoihinsa. Lainausmerkeisssä edellä, koska en edes puhuisi enää mistään terveydenhoitojärjestelmästä.
Moni muistaa varmaan vielä sen kun opiskeija sai kirveestä takaraivoonsa Helsingin metrossa ja kuoli sen surauksena? Ja entäpä kirjalija Harri Sirolan tapaus kun hyppäsi metron alle Kampin asemalla ikäänkuin protestina. Joitakin ihmisiä voi kiustaa pitkäänkin, mutta aina joillakin sitten napsahtaa lopulta.
Hengellisiä ihmisiähän ne satanistilääkärit vihaavat aivan erityisesti ja pastori on voinut olla mieluinen uhri.
Pastori tainnut olla sekaantunut päihteisiin jos on euron joutunut 13-vuotiaalta ryöstämään.
Kumma kun se naisten "oireilu" on aina muiden syytä, tai onhan se kun annetaan lapsesta asti tehdä mitä tahansa.
Femakkous on yhteydessä äärivasemmistolaisuuteen ja äärivasemmistolaisuus on yhteydessä yleiseen moraalittomuuteen ja totalitarismiin.
mitä vastaan tämä sirola mieltään osoitti?
varmaan sitten huonoa kirjallista makua vastaan kun hemingwayhin verrattuakin kirjaansa myytiin vaivaiset parituhatta kipaletta, depishän siitä tuli, no joo kai nyt älykön pitäisi ymmärtää yleiseen makuun vetoavan olevan erityisesti välttämisen arvoista
50- luvulta löytyy samanniminen pyskiatri voi olla ropen isä
Olikohan hänkin moottorisaha miehiä.
Maukka Perusjätkä?
Eipä köyhiä heti etsitä.
no tuo ehkä vain odotti tapahtumistaan, ja oli enteitä ilmassa....
no tuon uhrin aikuinen lapsi on varmaan alkanut epäillä lilluessaan edelliskesänä meressä että nyt eivät asiat ole kohdillaan..
Sähkön hinnan nousu kiristi hermoja?
Ehkä niillä oli ihan riittävästi rahaa ja ehkä enemmänkin toisinkuin köyhemmillä ja huonompiosaisilla🤔
Helsingissä ei siis asukkaan avarakatseisia ihmisiä? Auta armias jo tapaus olisi ollut Tuupovaaran Öllölässä.
Mihin, tai keneen enää nykyään voi luottaa? Jokainen päivä kerrotaan Suomessakin järjettömistä väkivallanteoista.
Joku tässä "ylionnellisten ihmisten valtakunnassa" on vääjäämättä pielessä. Naurettavia luonnehdintoja nämä onnellisuus järjestykset. Petosta, mutta miltä "sylttytehtaalta" syötetty koko potaska?
Humen lain (Humen giljotiinin) mukaan tosiasioista ei johtaa moraalisia sääntöjä. Suomessa ei ole enää yhtenäiskulttuuria ja hallitseva eliitti antaa ymmärtää, että kaikki kulttuurit ovat samanarvoisia, yhtenäisiä ja yhteisiä moraalisia tavoitteita ei ole. Niinpä esimerkiksi sarjamurhaaja voi laatia itselleen omat itselleen sopivat säännöt. Joten tulevaisuudessa kaikki tulee varmasti menemään pahempaan suuntaan Suomessa.
HEh mitäs jos on niin kuin jossain tieteis kauhu tarinassa. Että onnelisuus kysely tehdään aina samoille ihmisille, ja he elävät erillään todellisuudessa jossain piilotetulla kadulla jossa tekevät höpö työtä joka ei oikeasti tuota mitään vaan tarkoitus on van pitää nämä koe kappaleet onelisina ja sitten myös vesijohtovedessä humetta
"Tapa tai tulet tapetuksi"-yhteiskuntaa kohti ollaan menossa.
Olisiko se nainen sitten tappanut tuon miehen, ellei mies olisi ehtinyt tappaa vaimonsa?
Sitä ei tiedä, vaikka ei haluaisi uskoa, mutta kun kerran mies tappoi vaimonsa, niin miksei olisi voinut olla melkein toisinpäinkin. Tämä tosin vain tämmöistä spekulaatiota.
Joka tapauksessa surullista, että oma puolisonsa täytyi mennä tappamaan, siis parempi ettei missään nimessä ketään, koska ei todellakaan ole oikein ja niistä joutuu aina joutuu vastuuseen ennemmin tai myöhemmin, mutta ei vaan voi itse ymmärtää miksi joku edes niin haluaisi menetellä?
Tohtorihan yritti tappaa vaimonsa jo v.21 ajamalla auton mereen.Selitteli että halusi esitellä lapsilleen pelastuslaivan.Erikoista jotta oikeasti tallainen selitys riitti poliiseille silloin.Kyllä ajokortin omaavan täytyy hallita auto ja tietää missä autolla saa ajaa.
Miksi pitäisi, katsohan Suomen surkein kuski, naiset ei saa millään oikeaa vaihdetta päälle ja kaasu täysillä liikkeelle.
Ihmeen nopeasti poliisi alkoi etsimään vaikka katosi vasta vuorokausi sitten vrt vaikka kadonnut alaikäinen Lapualta.
Osasivat epäillä kun oli se autolla mereeenajojuttu Kauppatorilla ollut noin vuosi sitten.
Mä veikkaan että bättre folkilla on paremmat suhteet. Sitähän tuo toimittajakin vähän rivine välistä yritti poliisilta utsia. Aikoinaan kun turussa turunen kaappasi sen miljonääriperheen tyttären niin puolustusvoimilta liikeni helikopteri etsimään tätä. Tätäkin mediassa ihmeteltiin mutta vastausta ei saatu. emme me ihan tasa-arvoisia ole vaikka ihmisiä kaikki olemme.
Sukulaiset kaivanneet ja kun ei ole mennyt työpaikalleen, mutta erikoista jos heti käyneet asunnolla, tuo säkkien kuljettaminen autoon antaa luonnollisesti syyn mennä tarkastuskäynnille.
No johan nyt. Kerro lisää mielikuvituksistasi. Tasa-arvo on mielestäsi mitä?
Oletkohan vain jotenkin katkera? Olisitko ollut Vapaussodassa punaisten puolella?
No juu, sieltä se yksityisetsivä heittää "herjaa".
Itsestään selvää että hyvässä asemassa olevia etsitään paljon nopeammin kuin taviksia saati pultsareita.
Herliinien kakara oli norjassa ja sen tarinahan oli norjassa mediassa- vaan ei sanaakaan asiasta suomessa.
- tällasta tietävä mediaa meillä suomessa kun rikkaista on kysymys... salaseurat...jne
Kyllä oli Suomessakin. Paristakin paikasta luin, kuinka kamala isänsä oli kotona. Yksi poika . lähti etelään isän kuoltua. Kirjoitti kirjan kotioloistaan. Teki kai itsarin.
Huono logistiikka paljasti hommat jo rappusilla. Hengen saa jokainen, mutta säkinkantoon ei puolistakaan.
Olikos se työterveys- vai vakuutuslääkäri?
Moottorisaha Tohtori.
Voimia oli sillä.
Kaikista ikävistä kommenteista huolimatta totean, että tekijä on joutunut vakavaan mielenhäiriöön toteuttaessaan teon. Näin valitettavasti voi käydä kelle tahansa koulutustaustasta riippumatta. Voimia läheisille.
Ei saa päästää vapaaksi. Vaarallinen.
No Loimia omaisille sitä he tarvitsevat kun perintöverottaj atulee
100000000000000000000000€ lapun kanssa
LAPSET KADULLE ELLEIVÄT MAKSA
sanoo valtiomme, reilua?
Vai pitäisikö maksaa tapporahaa kuten auerskalle, tuo ei sentään ole raiskannut lapsia.
liikaa yhteensattumia taustassa tuolle selitykselle
Tohtorilla näytti olevan jatkuva mielenhäiriö.Vain runsas vuosi aikaa aikaisemmasta " mielenhäriöstä".Kohteena silloinkin tämä vaimo lisäksi lapsia aikausemnista suhteista.Oli ollut vaimonsa kanssa vai 3 vuottaa. Millaisia miehen aiemmat suhteet ovat olleet? Onko niissä tapahtunut " vahinkoja"?
Ei todellakaan voi käydä kenelle tahansa.Psykopaatit tekee tuollaista.Kuinkahan monta vastaavaa tekoa miehen jäljiltä on jäänyt selvittämättä.Korkeassa asemassa olevia ei herkästi epäillä.Suomessa on monta naisen murhaa selvittämättä,myös miesten katoamisia.
LKytissä vielä enemmän psykopaatteja ja huomaa hyvin liikenteessä, yrittävät jatkuvasti tappaa ihmisiä järjettömissä takaa-ajoissa, eivätkä kestä yhtään vastaansanomista.
Googlettakaa Roope Tikkanen, mm, Terveystalon psykiatri ja katsokaa listalta mihin on erikoistunut niin ei tarvi ihmetellä että näin kävi ….
Siinä työssä psykiatrit voivat joutua kokemaan niin höpöjä asiakkaita, että omakin mielenterveys voisi vähitellen vuosien kuluessa alkaa olla vaarassa..
Kukaties "Viiltäjä-Roope" viilsi nopeasti.
Vähäinen teko eikä osoita merkittävää julmuutta.
On lisäksi yhteiskunnallista meriittiä.
Pian lienee jo irrallaan veitsineen.
Tullut joku parisuhderiita jostain eukon pikkujouluista. Tää on nyt tätä pikkujoulukautta niin jengi käy kuumana. Tietysti hommannu jonkun pienen pikkumekon juhliin ja mies suuttunut asiasta.
POLIISI PUOLUSTELI TEKOA JA KERTOI VASTOIN VÄITTEITÄ, ETTÄ UHRI OLI LÖYDETTÄSSÄ EHJÄ, MUTTA KUOLLUT.
NO NYT, TOTTAKAI TÄYTYY KYSYÄ MIKÄ SITTEN KUOLEMAN AIHEUTTI, KUN PALOITTELUAKAAN EI OLISI TAPAHTUNUT, MOOTTORISAHALLA, TAI SÄHKÖSAHALLAKAAN.
Jospa nainen teki itsemurhan lääkkeillä ja mies pelkäsi että häntä epäillään. Eiköhän lie kuristanut tai kuollut vaikka kaatuessaan lyönnistä, aikanaan selviää jos selviää mitä tapahtui ja miksi. Kaksi muuta kuollut ilmeisesti ampumalla, mutta se ei tunnu kiinnostavan ketään.
Juttu on kyllä niin ettei erikoislääkäri yritä peitellä vaimon kuolemaa käörimällä hänet mattoon ja jätesäkkeihin,jos vaimo on kuollut oman käden kautta. Kyllä tohtori yritti peitellä vaimonsa murhaa,ja ilmeisesti halusi piilottaa ruummin,jottei jäisi kiinni.Lääkärillä näytti olevan sekava menneisyys,ei ollut kykyä pitkiin ihmis- suhteisiin.
Ei sitä tiedä, nainehan saattoi siirtää vaihteenkin miehen huomaamatta. Yleensä kyllä naiet myrkyttää miehiä, miutta voi ne joskus mielenhäiriössä itsensäkin tappaa. Tai meni lasit sekaisin.
Mikä on uhrin nimi ja ikä?
-75 syntynyt ….
Onko tuo" syntytnyt" sukunimi en tajunnut vastaustasi?
mitä tarkoitat "t …." kohdalla
No ”pikkusielu” , oli siis väärin nappuloitu. Oliko nyt sitten väärin?
Opiksi sanoo ottavansa!
Tähän voisi sopia klassinen hokema: "Healer heal thyself", kun asiakkaiden mt-ongelmiin tarjonnut apua, mutta omiin ei sitten välttämättä, jonka takia saattoi käydä näin.
Tietysti vain spekulaatiota, joten parempi katsoa varmemmin myöhemmin mitä asiasta kerrotaan.
Mutta, Tietysti parempi on oma sanontani "¨fåujpawuÄK S,HPOÅFPLF,ÖLDÅXD SKÅÖÄFDS"
ja se on faktaa
se on päinvastoin alkanut tutkia väkivaltaisia psykopaatteja koska on tunnistanut itsessään tuon tilan, tutkinut väkivaltafantasioita mm. ja psykopatiahan on piirre, ei mikään sairaus
Tiedetään, että väkivaltaiset psykopaatit eivät kohdista väkivaltaa tavallisesti lähipiiriin, kuten perheeseen tai tuo on psykopaateille äärimmäisen harvinaista.
Psykoosi voi iskeä kelle vain. Mielenkiintoista tekee tästä, kolleegat tutkiessaan ylilääkäriä mitä mahtavat löytää tämän päänupista. Muistui mieleen juttu miehestä jenkeissä kun tappoi kaikki lapsensa ja vaimo otti miehen vielä takaisin kun vakuutti olevansa tietämätön tekemisestään.
Mikä tässä on se uutinen, sekö että joku on lääketieteen tohtori?
Jos olis ollut joku jamppatavallinen vaikka Tauno, niin ketään ei kiinostais. Sairas maailma ja ja sairaampi media...
Juurikin näin tavan Tauno tappaa ei kiinnosta. Mutta kun hienosto alueella niin jo juttuu riittää. Ri se yhteiskunta luokkaa kato kun päässä heittää🙄.
no eiköhän tämä mika moring ole osansa saanut parrasvaloista hänkin
Lääkäreissä nyt vaan on aika paljon tuota yli-ihmismentaliteettia joka pistää ison vaihteen päälle jos oma hieno elämä alkaa tuntua jollain tapaa uhatulta ja kun omat toimet tuntuvat kovin oikeutetuilta niin mikäpä siinä hermstuttaisi porista niitä näitä akanraato mattoon käärittynän. niinpä, ja samaa kylmäveristä piittaamattomuuttahan tässä on kuunneltu nyt muutaman vuoden jo näiltä kaiken maailman poppatohtoreilta koronan suhteen kun mielessä näillä se oma paikka auringossa etummaisena.
Kylmähermoinen kuin naiset, etenkin kotiäiti auerska.
Jospa se kalmo olikin ollut autossa koko ajan ja ukko olikin roudaamassa sitä asuntoon ja kamojaan ulos asunnosta.
Tuotapa minäkin mietin, että missä ruumis on ollut, kun poliisit oli perjantai-iltana käyneet asunnossa. Nainenhan oli surmattu jo perjantaina, ja lauantai-aamuna mies oli lastaamassa sitä autoon, eikö poliisit muka haistaneet asunnossa mitään, vai missä ruumista oli säilytetty ainakin vuorokauden ajan.
Jos se oli parvekelaatikossa ulkona.
Aikoi istuttaa kiikkustuoliin ja elää yhdessä onnellisesti elämänsä loppuun asti. Vai aikoiko sittenkin istuttaa autoon kartanlukijan paikalle, lopultakin vaiti.
Ehkä vaimo halusi erota mutta mies ei halunnut jakaa suurta omaisuutta, tai sitten vaimo tiesi jotain arkaluontoista miehestään ja aikoi tehdä asiasta julkisen. No, eiköhän tuo selviä poliisikuulusteluissa mikä johti synkkään tekoon.
Niin. Ärsyttävästä vaimosta nyt olisi voinut päästä muutenkin eroon, mutta jos nainen tosiaan tiesi miehestään jotain ei niin päivänvaloa kestävää ja uhkasi paljastaa asian. Siinä olisi sitten ollut urakin vaarassa. Jostain luin, että ammatinharjoittamisoikeutta lääkärinä olisi väliaikaisesti rajoitettu 2014, mutta syytä ei mainittu miksi. Mitä sitten tehnyt tuolloin. Aiempaa rikosrekisteriä ilmeisesti ei ole.
sitä on rajoitettu lääkkeiden väärin myöntämisen takia, en nyt muista tarkkaa termiä olisko määrännyt liikaa sitten näitä amfetamiinijohdannaisia
niiden on noissa tutkimusten johtopäätöksissä katsottu ehkäisevän adhd-tapausten joutumista linnaan
vankiloissa on yliedustus adhdta ja tietenkin psykopatiaa on niistä jotain yhteyttäkin oltu https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19118328/
olisko niitä tutkimiaan kriminaaleja sitten lääkinnyt
120 tuhatta vaan tulot, ei ollut kovin menestynyt. Itsekin tienaan enemmän ilman mitään koulutusta.
Et sinä muiden tuloista mitään tiedä, ainoastaan palkkaduunarin tuloista saa jonkinlaista suuntaa antavaa tietoa verottajalta.
no onhan tuossa tuota lieventävää asianhaaraa löydettävissä että geenit syyniin ja oli kai nyt sentään ottanut muutaman neuvoa-antavan tuolla tietämyksellään https://www.researchgate.net/profile/Roope-Tikkanen
Se onnistuu pitkään tuollaisten petojen manipuloida mielenterveydeltään horjuvia tai neuropsykiatrisista ongelmista kärsiviä kun kahdenkeskisissä istunnoissa voi tapahtua ihan mitä vaan ja se asiakas on aina altavastaaja jo lähtökohtaisesti ja epäilyksensä laitetaan tilansa piikkiin jos uskaltautuu niitä kenellekään kertomaan.
Kuulemani mukaan jäi kiinni karatesta ja laitettiin siksi kylmäksi
Herää ajatus miten on mahdollista että väkivaltaan liittyvää problematiikkaa kauan pyöritellyt ihminen ei osaisi omalla kohdallaan välttää tätä tietä. Onko siis tuon mielenkiinnon kohteen pohjalla ollut viehtymys tähän ihmisessä asuvaan pahuuteen. Tarkoitushakuisuuttakin. Tunnistanut sen itsessään ehkä jo varhain ja se myös suhteellistunut monisyiseksi ja arkiseksikin ongelmienratkaisutavaksi. Väkivaltafantasiat.
Psykiatrin uraputki sopii hyvin psykopaatille.
Olisiköhan tässä nyt sitten kenties huipentunut ihan jo kahden psykopaatin voimainmittelö, samanlaisethan tunnetusti leikkii parhaiten, ovat usein lähtöisin samantyyppisiltä hiekkalaatikoilta sekä kasautuvat myös tietyille aloille nämä korkeatoimintoiset nimittäin. Onhan siinä se perinnöllisyysaspektikin. Ja se voi kurkistus tuonne alempitasoisten psykopaattien maailmaan saada ottamaan vaikutteita sieltäkin suunnasta sitten.
On tutkittua tietoa että miehet fantasioidessaan väkivallasta tekevät sen asein tai työkaluin ja kohteena taas on muukalainen tuttava tai julkisuuden henkilö. Nainen taas fantasioi aggressiosta läheistään kohtaan. Että olisiko tämä nyt sitten ollut sellainen ennaltaehkäiseväksi iskuksi katsottava. Elämme kovia aikoja. Tapa tai tule tapetuksi.
Kun katsoo pitkään kuiluun, se alkaa katsoa takaisin.
Sisko samassa työpaikassa ollut kyseisen herran kanssa. Ei kuulemma ois voinu uskoa ett tälläiseks hulluks paljastuu.
Ihan normaali rkp:läinen.
No mitähän Lauerma tähän nyt sanois, että tunnistaako sitä psykopaattia etukäteen mistään vai ei tai että onko se jopa eteenpäin vievä voima josta saa vieressäkin puhtia toimiinsa.
No hän on sanonut mm näin
---Termien oikea ja asiallinen käyttö vaatii hyvin tarkkaa perehtyneisyyttä. Diagnoosin teko on näissä häiriöissä poikkeuksellisen vaikeaa”, Lauerma selittää.
Psykopaattisia piirteitä on jokaisessa ihmisessä vaihtelevasti. Kouluttautunut ja riittävän kauan alalla työskennellyt asiantuntija, kuten asosialisuuteen perehtynyt ja menetelmän käyttöön koulutettu psykiatrian erikoislääkäri tai psykologi voi määritellä näitä piirteitä psykopatiapiirrelistalla, joka ennustaa muun muassa rikollista ja väkivaltaista käytöstä.
https://seura.fi/terveys/hyvinvointi/mita-jos-kollegani-onkin-psykopaatti-psykiatri-hannu-lauerma-kertoo-miten-toimia/
Tapauksesta herää kysymys, missä päin Lauerman omat mökkimaastot mahtavat sijaita?
lauerma ja tämä hyväkäshän ovat tutkiskelleet yhdessä ihmisen pimeämpiä puolia
Ullanlinnan Mengele on vangittu.
Lääkärien satumaisen korkeat palkat ovat omiaan houkuttelemaan alalle lääkäriksi täysin sopimattomia, rahanahneita henkilöitä, korjaan psykopaatteja.
kokoomuslaisissa esiintyy varmaan eniten tällaista psykopatiaa, toisia ihmisiä ei nähdä ihmisinä vaan esteenä oman vaurastumisen tiellä mikä on eliminoitava...
Juuri näin!
Rahaa tienaa, mutta kaiket päivät joutuu kuuntelemaan valituksia ja kohtaamaan masentuneita, ilottomia ihmisiä selittelemässä toinen toistaan kummallisempia oireita ja ajatuksia. Sitten vielä jos kotona odottaa marisevan eukon puheryöppy, niin on siinä miehellä kestämistä. Ihmetyttää sellainen tyyppi joka viihtyy psykiatrin ammatissa.
Satakunnassa alan murhaajat on kokoomuslaisia, ja Terveystalossa niillä on pesä.
Mitäkähän se yksi naapuri tässä kerrostalossa porailee joka sunnuntai? Mahtaa olla reikiä lattiasta kattoon! Pitäiskö oikeen polliisiille soittaa🤯🤬
Pientä, täällä musu poraili lähes joka päivä kymmenisen vuotta, nyt enää harvoin. Isännöitsijä ei tehnyt muuta kuin hommasivat sille parkettilattian. Kunniakansalaisia palvellaan.
NO NE OVAT TOHTORIT VÄHÄN SELLAISIA. JENNI HAUKIO TOHTORI PALJON PUHUNUT ELÄINTEN LAHTAUKSISTA. KYLLÄHÄN NIITÄ KENKIÄ JA NAHKATAKKEJA, LAUKKJA, REPPUJAKIN. SANNA MARINILLAKIN ON NAHKAREPPU JA SIIHEN, KUN JAUHOPUSSIT JA KALJAT LAITTAA, ON VAHVA JA EIVÄT TIPU, KUN LÄHTEE INSTITUUTIOTA RAVISUTTAMAAN BILE HOMMIIN, KUIN ITSEHAJOAVASTA MUOVIKASSISTA.
ENNALLISTAMINEN MENNYT TAI EDENNYT JO PITKÄLLE, ETTÄ SE JO RAVISUTTELEE JO KOKO KANSAKUNNAN INSTITUUTIOITA KOKONAISVALTAISESTI.
On varsin tunnettua, että jo varhain psykiatrisia oireita itsessään havaitsevista huomattava osuus hakeutuu aloille joissa sen pääsee peittelemään tai poisselittämään.
Heistä tulee psykologeja, psykiatreja, lääkäreitä, poliiseja, pappeja, poliitikkoja jne...
Nämä alat eivät välttämättä itsessään altista mielenterveyden häiriöille, mutta ne mahdollistavat sellaisen auktoriteettiaseman, jossa kieroutunutta mieltään pääsee toteuttamaan ilman kiinnijäämisen pelkoa. Myös muunlainen häiriintynyt käyttäytyminen ja rikokset saadaan kätevästi piiloon.
Luonnollisesti, kun sosiopaattiset tendenssit muhivat ja paisuvat riittävän pitkälle, niin ne purkautuvat lopulta niin tuhoisana käyttäytymisenä ettei edes suojavirka riitä sitä peittelemään MOT.
Psykopatia ja psykoosi ovat täysin eri asioita. Psykopaateilla psykiatriset oireet ovat tutkimusten mukaan harvinaisia. Ja sosiopatiasta puhutaan usein silloin kun pitäisi puhua psykopatiasta. Tunnetun kriminaalipsykologin robert haren mukaan vankilat ovat täynnä sosiopaatteja, koska he ovat usein impulsiivisia ja huonosti käyttäytyviä. Psykopaatteja on vankien joukossa huomattavasti vähemmän robert haren mukaan. Tässä tapauksessa ajoi autonsa ilmeisesti mereen kauppatorilla runsas vuosi sitten aikomuksenaan hukuttaa perhe. Psykopaatit kuvittelevat usein omistavansa perheensä tai seurustelukumppanisa ja päätyvät murhaan kun on eron tai perheen hajoamisen uhka. Ja psykopaatit ovat usein hyvin älykkäitä ja työskentelevät esimerkiksi juuri lääkäreinä, koska saavat vallan tunteesta tyydytystä. Seksuaalisarjamurhaajat taas nauttivat uhriensa kärsimyksistä kiduttaessaan heitä. Pahuudesta on siis kyse psykopaattien kohdalla, eikä mistään psyykkisestä sairaudesta.
Kauppatorin tapauksesta oli tehty median mukaan rikosilmoitus. Selvisi siitä ilmeisesti puhumalla ja lääkärin ammattinsa avulla. Ylimielisenä ja röyhkeänä teki nyt kuitenkin virheitä, joiden seurauksena jäi kiinni.
Monet lääkärit jäisivät kiinni teoistaan, jos potilasuhrien ilmoituksiin suhtauduttaisiin vakavammin.
Osa oikeaa ja osa väärää tietoa. Oma persoona näyttää vaikuttavan tuossa kirjoitettuihin todeksi uskoteltaviin asioihin.
Hoitsut ei jää kiinni koska naisia ei saa epäillä.
Ullanlinnassa kuolema on kauniinpi kuin Kajaanissa.
Kalliimpi ainakin. Joku julkisuudessa paljon ollut poliisi sanoi ettei suomi ole luokkayhteiskunta kuten ruotsi. Kyllä on ,kadonneilla on arvonsa.
Tuloerot kasvaneet koko ajan, silti paskakokkareet vaatii keventämään rikkaiden verotusta ja vähentämään köyhien tukia. Vuokrasääntelyn palauttaminen olisi paras tapa nostaa ihmisten elintasoa ja vähentää valtion menoja kun asumistukea ei tarvittaisi.
Ruumista kuljetettiin useassa palassa jätesäkeissä.
Paloittelusurmasta ei kuitenkaan ole kysymys, koska ruumiin oleminen paloina ei liity surmaan.
Olisiko jossain säkissä ollut naisen koira. Puolustanut emäntäänsä ja sai raukkaparka lähteä emäntänsä mukana.
No olikos sillä naisella koira?
Ainakin räpiköi kolera-altaassa muiden mukana pari kesää sitten.
Mitäs se niillä vaatteilla olisi tehnyt, lisää tilaa vaatekaapppiin.
Jos sillä koiralla oli nainen!
Nainen oli juonut mäyräkoiran, mies hermostui.
Citymaasturi on kätevä auto tällaisissa tapauksissa. Tilava takaosa ja hyvä kantokyky.
Tosin painavan taakan nostaminen takaosan korkeuden takia saattaa joissakin tapauksissa tuottaa hankaluuksia ,mutta tämä sama ongelma lienee jokaisen auton kohdalla.
Lääkärinä sentään tietää linnassa miten venytellä paikkoja, ettei saippuanpoiminnan jälkitilanteen aiheuta pahimpaa kipua.
😃😃
Kohta tietysti pääsee vapaaksi ja todetaan syyttömäksi.
Sukupuoli esteenä, muuten voisi tehdä auerskat.
Kuinka tästä rouvasta tehtiin heti katoamisilmoitus sen peristeella kun ei tullut töihin? Heti aloitettiin poliisioperaatio. Senkö yhteydessä mies jäi kiinni vai kutsuiko joku taloyhtiössä poliisit kun yksi asukas lastasi autoon säkkejä joista sitten ruumis löydettiin?
Lapualla poliisi viivytteli kadonneen alaikäisen etsintöjä.
Mies itse teki katoamisilmoituksen ja poliisi kävi asunnossa paikallakin sen johdosta. Aliarvioi poliisin ja luotti liikaa omaan auktoriteettiinsa. Oli vuotta aiemmin jo ilmeisesti yrittänyt hukuttaa perheensä kauppatorilla.
Missäs vaimon ruumis oli silloin, kun poliisit kävi asunnossa? Eikö poliisilla käynyt mitään epäilystä mielessä, tutkivatko asunnon vai luottivatko liikaa lääkärin sanaan?
Eikö sinne ullakkokomerolle pääse helposti hissillä
Kaapissa tai sängyn alla, eihän ne rdes tutkineet asuntoa kun ei olut mitään epäilyttävää. Yksi murha oli parasta aikaa menossa niin kääntyivät oven takaa pois kun eivät kuulleet mitään. Nainen yllytti poikansa ja sen kaverin murhaaman miehensä, olisi mies pelastunut kun olisivat hommaneet jonkun avaamaan oven.
eiköhän se ollu parvekkeella
Pikkuruinen parveke, tuskinpa vaan. Surkeassa paikassa asunto, ulko-ovi heti parvekkeen alla, kova liikenne ja koliseva portti autoille aivan vieressä. Lyhin matka olisi ollut tiputtaa ruumis parvekkeelta, mutta kun ei jaksanut nostaa.
Lääkäritkin on ihmisiä. Kulissia on monilla rikkailla elämä. Voi voi. Mieluummin elän turvallisesti vuokra asunnossa sinkkuna.
Monilla on kulissit. Varsinkin akateemisissa piireissä Suomessa on melko vanhanaikaisia ja kaavamaisia ihmisiä ja piirejä. Pitää pukeutua ja käyttäytyä tietyllä tavalla. Pitää puhua tietyllä tavalla. Treffeillä pitää käyttäytyä tietyllä tavalla. Puolison pitää olla tietynlainen. Pitää olla kulissit pystyssä. Heteroydinperhe, kaksi lasta, lemmikki, hieno talo, hieno auto, ulkomaanmatkat ja piste iin päälle punainen mökki ja kasvimaa.
Herää kysymys kuinka monta potilastaan myrkyttänyt ja tuhonnut? Luulen, että todella monta. Psykiatrit voivat olla myrkynkylväjiä.
Ei se nyt nainen sentään ole.
Outo koeajo kun koirakin oli otettu kyytiin. Saako noille koeajoille ottaa koiraa jos liikkeestä ottaa vai kävikö ukko hakemassa lössin ja vei auton sellaiseen paikkaan mistä pääsee ajamaan suoraan mereen?
Naisissa paljon terroristeja kun sekoittavat polkimet ja törmäilevät ihmisiin, toisten autoihin, ajavat kaupan ikkunasta sisään jne.
Twitteristä löytyy video tuosta jorpakkoon ajosta, ajaa suoraan ja kääntää oikealle mereen. Tuon auton ei pitäisi olla edes tuolla.
Hain apua narsistin uhrina. Mitä sain. En yhtikäs mitään! Narsistia suojellaan. Järkyttävä kokemus. Suomi on onnellisten maa, jossa uhrit ja pienet lapset jätetään heitteille narsistin alistukseen. Miksi kukaan ei pysäytä narsistia, vaikka viranomaisetkin tietää? Kuka auttaa ihan konkreettisesti ja oikeasti?
Naisethan suorastaan vaati auerskan vapauttamista.
Usein on niinkin, että mitä korkeampi koulutus ja arvostetumpi ammatti alistajalla ja kiusaajaalla on, niin sitä vaikeampi apua on saada. Itselläni kokemusta kahdesta saman klinikan ylilääkäristä ja siitä, että ei ketään viranomaista oikeasti edes kiinnosta.
Ongelmana on ihmisoikeudet demo(ni)kratian nimissä. Ketään ei saa syrjiä, paitsi niitä, jotka tietää totuuden.
Nerous ja hulluus käy käsi kädessä .
Paitsi naisilla, ovat samaan aikaan tyhmiä ja hulluja, ainoastaan kieroiluun osaavat käyttää järkeään.
Oliko tekijä muslimi?
Oletko ajatellut koskaan enemmän omalla päälläsi, kun seurannut muiden kaavamaisia juttuja?
Jos olisi niin pää olisi käytetty jo juomamukiksi johonkin rituaaliseen riittiin moskeijassa.
Tappajan ei välttämättä tarvitse olla muslimi. Kyllä ne muutkin osaavat.
Naiset tykkää musuista kun nekin tykkää käyttää teräaseita.
Niinpä, voi olla suvakkikin, mutta suvakitkin musuuntuu, lähinnä naiset.
Ei kyllä kertomus tuosta autolla ajosta täsmää tuohon videoon. Auto ajoi suoraan kun jäi rakennuksen taakse, jos olisi peruuttanut kun oli ajovaihde päällä niin auto olisi edelleen mennyt suoraan ei kääntynyt oikealle ja mereen.
Mikä video, lehden mukaan oli pysähdyksissä ennen kuin ajoi mereen.
Joo. Oli ihan paikallaan, mutta sitten meri tuli ihan yllättäen.
Väärä vaihde, sitä sattuu naisille vuosienkin jälkeen, tuolla oli ajanut alle tunnin.
Tiikerillä kilahti taas päässä.
joo. kyllä nousi kauhee haloo kun sattukin oleen ns parempaa väkee ps sama jättkä ajo jo krrran aikasemmin uusperheensä mereen VAHINGOSSA
Tässä nähdään, ettei kannata ruveta kiinnostumaan liikaa ihmisen pimeän mielen syövereistä - niihin voi ruveta eläytymään liikaa.
no joo, kovin älykkäänä nyt tunnutaan kuitenkin pitävän, joten eiköhän ole taipumuksensa tajunnut jo ennen uralleen asettautumista
Ajoi tahallaan mereen, eikä nainen epäillyt silloin vielä mitään.
Ullalinnan tohtorilla voi olla taustalla useampiakin " vahinkoja"! Aika epätavallista,että tässäkinntapauksessa edellisestä " vahingosta" oli kulunut runsas vuosi.V.21 elokuussa ajoi autonsa mereen kyydissään samavaimo ja lapsia.Ei muka osanut käyttää autoa ja meni paniikkiin.Vanhuksilta otetaan kortti pois,jos sekoilee liikenteessä auton kanssa,mutta tihtorilla näköjään ajokortti on edelleen.
Ei pitäisi mennä lävitse tuollainen selitys automaattivaihteisten autojen aikakaudella, vai oliko auton etupää ihan siinä meren tuntumassa? Joku kyllä teki tapauksesta rikosilmoituksen. Vaimo tai autoliike ilmeisesti.
Rikosilmoituksen, mistä rikoksesta? Poliisi tutki asian viran puolesta ja sillä selvä.
15 metriä, tehokas auto liikkuu hetkessä. Halusi elvistellä ja tehdä näyttävän lähdön :)
Miksi mainostat, että kyllä sitä rikkaatkin? Tosiasiassa tämä on köyhien ongelma.
Jos talossa ullakkokomero, niin miksei sitä poliisit tarkistaneet?
Taidat olla sellainen keskimääräistä älykkäämpi ihminen tai jotain?
Ullanlinnassa on pakko olla ullakkokomeroita. Onhan se kuitenkin linna.
Nyt kun avattiin keskustelu aiheestta , täytyy sanoa oma mielipide tästä ammattikunnasta , täytyy sano että ovat omahyvästä ja kieroa porukkaa koko ammattikunta , , , en jaksa enempää kirjoittaa aiheesta. Kokemusta on.
"Omahyväistä ja kieroa porukkaa" ovat lääkärit pääosin kyllä ja omat kokemukset pääkaupunkiseudulla kolmen vuosikymmenen ajalta.
Pitkää päivää tekevät ja opiskelevat. Ei ihme, että pää hajoo.
Ehkä lääkäri maisteli omia lääkkeitään ja tässä on tulos.
Persujen Halla-aho asuu naapurissa. Olisiko Jussi käynnyt kyläilemässä.....
Hienompaa sukua, jauhojengiä, vahvat lääkkeet itse määrättynä itselleen.
Taitaa olla turvallisempaa asua jakiksessa tai kondessa, ei siellä ole noin rappioituneita ja seonneita ihmisiä.
Huuhaa lääkkeidenjakelija porukkaa psykiatrit.
Tämä on näitä superihmisiä joita nykyään niin mieluusti esitellään että kaikki ovet avoinna ja voi ryhtyä mihin vaan, sisältä voi kuitenkin tällaiset olla sitten ihan silkkoa https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000004215042.html
Harkitsi myös teologian opintoja kun pohti mihin ammattiin kouluttautuisi. Mikään jumalaa pelkäävä hän ei kuitenkaan tekojen perusteella ole.
papeissa on keskimääräistä enemmän psykopaatteja
Lääkärin pitää olla kylmähermoinen muuten ei kykene mm. leikkaamaan potilaitaan eikä edes opinnoissa seuraamaan vierestä muuten pyörtyy tai oksentaa vähintäänkin.
Juurihan naispappi tuomittiin toistuvasta väkivallasta, puukottikin.
Hänet varmaan palkataan vankilaan pastoriksi ja psykiatri saa vankilalääkärin paikan, virat täytetään sisäisesti ilman ulkopuolisia hakijoita. Selvää säästöä vankilan henkilökuntamenoihin.
Fenno oli, tapansa mukaan, heti syyttämässä suomenruotsalaisia, kun heitä on kyseisellä kaupunkialueella aika paljon. Murhaajaksi paljastui kuitenkin nousukas supisuomalainen.
Eikö hänen äidinkieli ole ruotsi?
Sukunimi on suomenkielinen kuten kirjailijatar Henrik Tikkasella.
Wikipedia: Suomenruotsalaiset (ruots. finlandssvenskar) ovat ruotsia äidinkielenään puhuvia syntyperäisiä Suomen asukkaita.
Mies puhuu äidinkielenään ruotsia, joten hän on suomenruotsalainen?
jos suomenruotsalainen nainen avioituu suomalaisen miehen kanssa hän voi ottaa toki ottaa miehen suomalaisen nimen mutta olla itse edelleen se suomenruotsalainen ja opettaa lapsensa sellaisiksi niin halutessaan onhan siinä näitä etuja kuten kiintiöt yliopistoon
voi tietenkin olla täysin suomensuomalainenkin mutta ottanut vaan tuon kielen noiden kiintiöiden takia, sitä kai ei mikään estäne
Jos suomenruotsalaisen määritelmän mukaan henkilö on suomenruotsalainen, sikäli kuin hän on syntynyt suomalaisena ja puhuu äidinkielenään ruotsia, niin ei mene nyt jakeluun että kuinka hän ei olisi suomenruotsalainen. Ei sillä niin väliä, pönttö mikä pönttö, mutta miksi yrität parjata ja syyllistää suomalaisia?
no roopen vanhemmat ovat ilmeisesti ihan supisuomalaisia, jotka halunneet vain lapsensa maailmankansalaiseksi kasvattamisen nimissä laittaa hänet ruotsinkieliseen peruskouluun
ja pääseehän näin hakemaan siinä ruotsalaisten kiintiössä yliopistoon
siis ei kyse suomenruotsalaisesta kulttuurisuvusta tms tyyliin henrik tikkanen
onko se äidinkieli jos hänet vain laitettu 6-vuotiaana ruotsinkieliseen kouluun ja siihen asti kotona puhunut suomea
Nuo suomenruotsalaiset suvut joilla sukunimi on suomalainen, niin tapana on antaa etunimeksi sitten ruotsiin viittava nimi
Tunnetko tämän herran, vai kuinka tiedät? Ruotsinkieliseen väestönosaan hän ilmeisesti kuuluu kuitenkin.
Kyllä tämä oli murha Ankkalammikossa.
3 lasta jäi ilman äitiä, ja isää ei näy pitkään aikaan. Rappariveljet saa antaa apua.
Tuskin on vapaamuurari kuitenkaan.
3 lasta jäi ilman äitiä TAI isää, kaikille jäi toinen.
Jäänyt siis syyskuussa sairaslomalle, onko ottanut varta vasten murhalomaa tähän rakoon.
Arvon tohtorimme on siis tutkinut impulsiivisuutta, väkivaltarikollisia, alkoholin vaikutusta, psykopatiaa, väkivaltafantasioita ja adhdta. Nämä kaikkihan jollain tapaa nivoutuvat yhteen. Ja yleensä tutkimuskohde valitaan jostain omakohtaisesta syystä. Sattuu myös olemaan kaksonen hänellä. Että on voinut tulla ihan omakohtaisesti mietittyä tätä ympäristön ja perimän monimutkaista yhteyttä. Isänsä ilmeisesti psykologi hänkin. Onko ollut sitten koe-eläin lapsesta saakka. Nämä ihmismielen insinöörit ovat jokseenkin omalaatuista porukkaa.
Identtisistä kaksosista tiedetään, että toinen voi olla luonteeltaan hyvä ja toinen paha ja myös silloin kun ovat kasvaneet samassa ympäristössä. Eli, sielu on se mikä meistä tekee yksilöitä.
Harkinnut aikoinaan teologian opintojakin. Ei nyt kuitenkaan varsinaisesti jumalaa pelkäävältä vaikuta. Satanisti arvoiltaan luultavasti ja valitettavasti ainakin helsigissä yleinen ihmistyyppi lääkäreidenkin joukossa. Valvonnan puute johtaa usein siihen, että tietyntyyppiset röyhkeät ja ylimieliset ottavat vallan. Kiltit ja rehellisemmät työnnetään syrjään.
tyypillinen ylisuorittaja, harkitsee ammatteja joissa saa tuoda itseään esiin
Naispapit rappeutti kirkon, yksi tuomittiin juuri puukotuksesta.
Nämä kymmenminuuttiset terapia-ajat kuulostavat siltä kuin roope olisi ollut jokin piritohtori adhdthän sitä kaipaa pysyäkseen kaidalla tiellä. Ehkä vaimo ei niin välittänyt jauhojengeistä. Olivat heillä pikkujoulut tulollaan.
Subutexia tai muita lääkkeitä melko varmasti välittänyt asiakaille kun tuli toimintakielto.
tulevat jauhokekkerit alko muijaa tietysti pännimään ja piti hiljentää mokoma pikkusielu
miksi nimi olisi vaihdettu vanhempien toimesta 1980 Bobiksi? Onko tapahtunut jotain josta pyritty eroon?
nimi on tärkeä ja hänet ilmeisesti heitettiin kohtalaisen ummikkona ruotsinkielisten lasten haialtaaseen lapset ovat julmia sille päälle sattuessaan https://yle.fi/a/3-7972117
No oliko tämä nyt sitä rakkautta koronan aikaan, kun se paremman puutteessa seuraksi otettu ei enää näyttänyt kummoiselta ja baarien villi kutsu alkoi käydä vastustamattomaksi
Ei mukamas vielä ole saatu selvitettyä missä kunnossa Herra Tohtori on.
Herra Tohtori on nyt tekeytymässä, kyllä siitä vielä kelpo kaaderi saadaan systeemiä pönkittämään.
En ole vielä lukenut asiasta kovin tarkkaan, mutta ihan kun jossain olisi ollut, että kyse ei ollut paloittelumurhasta? Ja tuskin edes tohtorismies niin tyhmä voi olla, että alkaisi käyttää moottorisahaa kerrostalossa.
Itselläni tuli heti mieleen, että nainen olisi surmattu Lääkkeillä. Se on noille Psykiatreille tyypillistä toimintaa.
Psykiatrikin on vain Ihminen joten tääkin saa nyt maistaa vaihteeksi omia myrkkyjään luultavasti joko Niuvanniemessä tai Vanhassa Vaasassa. Kellokoskellakin taitaa olla joku vastaava paikka ja Turussa on sitten Vankimielisairaala. Lauerman Hanskin johtama Laitos. :)
Mietin miksi se oli Tappo eikä Murha? Murha on kai suunniteltu teko mutta miksei tappokin voisi olla?
23.12. ilmestyy uusi Alibi-lehti huomasin tänään, kun selailin uusinta lehteä kaupassa. Tuskin ehtii tästä vielä mitään siihen, mutta seuraavaan varmasti, veikkaisin.
Olisi kannattanut puukottaa yli 70 kertaa ja murskata kallo niin olisi voinut laittaa helposti aikaa noeamman liitelevän huppiksen syyksi kuten Ulvilan tapauksessa.
no pääsee liian helpolla Lauerman hoteissa kun ovat kollegoita ja tutkimusta tehneet yhdessä
Psykiatri Psykopaatti flippasi!
Ei se raha tehnytkään onnelliseksi kun piti akkakin tappaa. Hienohelmalla oli kuitenkin hienot kulissit pystyssä loppuun asti.
Kuristi matolla vahva veikkaus.
Yritti vaan rauhoittaa kietomalla mattoon kuten lapsille tehdään, selvä vahinko.
Ihmettelen, miten poliiseille meni läpi kauppatorin altaaseen ajo vahinkona. Kuski kääntää ratin oikealle ja ajaa suoraan veteen. Kuulusteluissa mies väittää sekoittaneensa peruutusvaihteen ja ykkösvaihteen. Jos hän olisi halunnut peruuttaa pois, hän ei olisi ääntänyt rattia oikealle vaan vasemmalle. Oikealle peruuttaessaan hän olisi peruuttanut veteen.
Kuski oli vetänyt oman penkkinsä taakse jolloin on helppo pelastua. Ehkä oli yllätys, että auto ei vajoa pohjaan vedessä vaan pomppaa pintaan.
Et ole vieläkään laittanut linkkiä videoon, ei siinä tarvinnut rattia kääntää, pysähdyksistä lähti.
Seiskasta löytyy.
No sehän tästä nyt olisi vielä puuttunut, jos joku Lääketieteen Kandidaatti olisi surmannut jonkun vieraan vaimon Jakomäessä.
jotain tasoa edes...no öh...mustaa huumoria
Omatunto ei kestänyt, sitä mitä lääkärinä oli tullut tehtyä.
Jos nainen teki itsemurhan ja lääkäriä hävetti, olihan hän sentään psykiatri ja olisi maine mennyt?
Näitä kommentteja lukiessa tulee kyllä selväksi se, että meitä on joka junaan. Ja joka junassa joka vaunuun ja vielä joka vaunussakin on vielä joka tason vipeltäjää.
Yleistäminen näyttää olevan kansan yleisharrastus, jota sovelletaan heti tilaisuuden tullen. Yhdellä on huono kokemus jostain psykologista ja sitten tämän tapauksen johdosta NE KAIKKI on sairaita rikollisia...jne -voi veljet mitä tyhmyyttä.
Kaiken voi purkaa tilastoiksi jos joku oikein tutkisi asiaa. Esimerkinä vaikka se että yksikään psykiatri Suomessa ei ole ollut tuomittu tappaja vielä, tämä lienee olevan ensimmäinen laatuaan jos tiedot pitää paikkaansa ja tuomio tulee. Eli Junavaunu jossa koulutetut psykiatrit istuu pitää silti sisällään myös rikollista ainesta. Joka lähtöön, ei ole mustavalkoisia asioita maailmassa.
Lähi-Idän siirtolais-pakolaismiehistä voi taas sanoa tilastojen valossa että n. 20x herkemmin ne raiskaavat kuin tavissuomalainen. Ei silti ne kaikki raiskaa, josta iso ongelma syntyykin, jota tyhmä kansalainen ei osaa käsitellä, maassa ja maailmassa jossa yleistäminen ja mustavalko-ajattelu on ykkösharrastus jota mediakin täysillä tukee. Kuten eräskin suuri mukamas arvojohtaja sanoi 2001 tienoilla "oletteko meidän puolella vai meitä vastaan". Herranen aika mitä yleistämistä ja kansan kasvattamista/tyhmyyttämistä.
Miksi poliisi ei mennyt ensimmäisellä kerralla talossa käydessään RUUMISKOIRAN kanssa sinne luksusasuntoon? Koira olisi heti haistanut piilotetun ruumiin ja se tyyppi olisi saatu heti rautoihin.
Jos olisi ollut köyhempi talous ja syrjäytyneet asiakkaina, olisi tehty pasilla rynnäkkö, erikoisjoukot etunenässä.
Käyttäkää koulutettuja koiria näissä tapauksissa. Koirat eivät kumartele tai pelkää muka parempia piirejä. Ne ovat lahjomattomia ja niihin voi luottaa. Ihmisiin ei voi kovin paljon painoa laittaa, kuten olemme jo havainneet.
Kuullostaa hyvältä idealta. Koiran mukaan otto ei ehkä tarvitse edes mitään kotietsintälupia.
Jos asukas olisi kieltäytynut koiran päästämisestä sisään, se olisi antanut lisäaiheen epäilyille.
Olisi tietysti voinut keksiä allergian syyksi, jos ei omita koiraa tai jotain muuta tekosyytä.
Esim. kotietsintään tarvittanee jotain näyttöä epäilyistä.
Enemmän ihmetyttäää miksi poliisi ylipäätään meni kyselemään vaimon perään heti perjantaina.
Jotain poliisi epäili, koska kun normaalisti aikuinen katoaa, niin ei kukaan tee mitään pariin kolmeen päivään ellei ole erityinen syy epäillä rikosta tai vakavaa onnettomuutta. Nyt työkaverit ilmoittivat aamulla vaimon kadonneeksi ja jo iltapäivällä/illlalla poliisi oli kyselemässä vaimon perään. Joku epäilys heillä oli. Oliko edellinen auton ajaminen mereen ollut jo epäilyttävä tapaus, jonka poliisi oli "korvamerkinnyt"? Vai olivatko työkaverit kertoneet parisuhdeväkivallasta tms?
Psykiatrin psyyke ei ollut ihan kasassa. Alalle hakeutuu paljon niitä, joilla on valmiiksi omia ongelmia. Selvästikkään tieto ihmisen psyykkeestä ei auta hallitsemaan omaansa.
sillä on ollu eksän kanssa kinaa lasten huoltajuudesta ja on siinä mm analysoinu tätä psykokielellä epäasiallisesti et kai näistä merkintöjä jää kaikista edesottamuksistaan
ei voi pistää minkään psykoosin piikkiin jos on käyttäynynyt ilkeästi pitkään suhdekuvioissaan ja ollut muutenkin omalaatuinen
roope tuntuu kannattavan biologista psykiatriaa siinä ongelma on aivoissa mieli on jotain tavoittamatonta
no kävihän se nopsasti näinkin että yllyttivät hänet paljastamaan itsensä tuon ruumiista eroon pääsemisen kautta, näin ei tullut sanomista mistään ylilyönnistä mutta toki jos heillä oli epäilyksiä niin asettivatko sitten toimimattomuudellaan vaaraan naapurustoa siinä jo
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009278589.html
Tohtori on Auroran sairaalassa. Pääsi pöpilään.
Heittäytyi sitten hulluksi, että todetaan oikeudessa syyntakeettomaksi, kyllä psykiatri nämä temput osaa.
Aurorassa on suljettu osasto. Ilmeisesti itsemurhavaara. Pumpattu lääkkeillä.
teeskentelee tietäessään mitä pitää olla päästäkseen vähimmällä
Vangitsemisoikeudenkäynti hoidettiin kokonaan ruotsiksi.
Se on niin kuin jo Miitta sanoisi: "Ullanlinnassa asuu arvokkaita ihmisiä."
Aika sekaisin tåytyy olla jos kuvittelee tuon mattotempun onnistuvan, silminnäkijöitä joka puolella ja kaivuuhommat näin talvella hankalaa, hävittämissuunnitelmaa ei varmaan ollut mies vaan teki jotain paniikissa ja hommasta puuttui rationalisuus, siis täysin valmis koppihullu.
ylimielinen psykopaatti naapurinaan kailasvuo sun muu kerma, joiden ajattelee olevan materiansa lumoissa, köyhät ne on niitä jotka toistensa tekemisiä tylsyyttään tapittaa
Ei lukeneetkaan kaikkea osaa.
Mitenköhän tohtorismies suoritti surmaamisen? Myrkyttikö lääkkeillä? Veitsihommat liika sotkuista touhua. Missä lapset olivat?
Mitä tekemistä tuolla "Lääketieteen tohtori" etuliitteellä on tekemistä murhan kanssa?
sillä on se tekeminen, että mikä minkään maailman merkitys millään tiedon lisääntymisellä on mihinkään jos edes epäilemättä lahjakkaimpaan kymmenykseen kuuluva, kaikella maailman tietämyksellä väkivallan syistä, geenien ja ympäristön leikistä, siis tämän tietämyksen omaksumisella ja jopa tiedon lisäämisellä siitä ei ole tuota väkivaltaa ehkäisevää vaikutusta edes tähän kyseiseen henkillöön, niin keneen sillä sitten voisi olla tällainen vaikutus??
toinen asia sitten on jos kyseessä on silkka pahuus, se on biologisen psykiatrian alan ulkopuolinen , asioiden merkityksiin liittyvä seikka taas enemmän, ehkä kyseisen hahmon elämän johtolanka ollut nimenomaan tämän oman viehtymyksensä ympärillä kaartelu
Jos poliisi tutkii tappona niin silloin ei ole kyse lääkkeistä. Todennäköisesti joku kotiväkivaltajuttu joka riistäytyi käsistä. Ehkä lukko-ote nupista, jolla on kaulan valtimot tukittu ja eukosta lähti tove janssonit.
se pannaan tapoksi ihan yleisen mielipideilmaston takia, murhaava eliittikerholainen olisi näinä aikoina kansalle jo hieman liikaa kestää, yhteiskuntarauha ennen kaikkea
eiköhän hänelle se niin ihastuttavan samaistuttava känniraivo löydetä pääsyyksi ja lieventäväksi asianhaaraksi
se geenihän on meistä suomalaisita puolella kuitenkin
ja psykologikunnan maineen nimissä nyt tietenkin, etteivät nyt sentään käenpoikaa ruokkisi pesässään sehän olisi jo synti ja häpeä
ettei nyt muka lauerma tunnistaisi psykopaattia edes sellaisen nähdessään
voisi jopa herätä ajatus että mikä kokonainen käärmeenpesä se siellä sihisee ja ihmisten päitä säätää
miten impulsiivisuutta tutkinut ihminen ei ole pystynyt laittamaan impulsiivisuuttaan kuriin, tämä on tietoinen päätös, hänellä on ollut vuosikausia aikaa miettiä suhdettaan juuri tähän
KAKSI OIKAISUA
lukko-ote kaulasta painaessaan kaulalla olevaa vagus-hermoa, tappaa. Loppuu sydämen ja hengityksen toiminta. Siksi poliiseilta tämä ote on kielletty nykyään. Jos se lukko-ote kestääyhtään liian kauan, on nirri pois niks naks. Näitä vahinkoja poliiseille oli tapahtunut.
PSYKOLOGI JA PSYKIATRI OVAT KAKSI IHAN ERI KOULUTUSTA JA AMMATTIA. Psykologi opiskelee yliopistossa maisteriksi pääaineena psykologia. Mielenterveys on vain yksi erikoisala.
Psykiatri opiskelee ensin lääkäriksi, erikoistuu sitten psykiatriksi. Lääkäri tekee virallisia diagnooseja ja määrää lääkkeitä.
"Ei paha ole kenkään ihminen,
vaan toinen on heikompi toista.
Paljon hyvää on rinnassa jokaisen,
vaikk' ei aina esille loista.
Kas, hymy jo puoli on hyvettä
ja itkeä ei voi ilkeä;
miss' ihmiset tuntevat tuntehin,
siellä lähell' on Jumalakin."
Tuohon aikaan kun tuo on kirjoitettu, ei tunnettu käsitettä psykopatia tai narsismi.
Ei paha ole kenkään ihminen..valitettavasti näin vain on..
Myös psykopaatti osaa itkeä, matkia inhimmillisiä tunteita, jopa oman vaimonsa surman jälkeen..
Paljon hyvää on rinnassa jokaisen; kyllä pitää paikkansa, myös psykopaatin rinnassa on jotain hyvääkin…mutta aitoja tunteita ei, tunteiden näyttelemistä kyllä..psykopaatti ei tunne varsinaisesti juuri paljoakaan..ei empatiaa, ei kiintymystä, rakkautta..mutta hyvin jäljittelee niitä tunteita ja ottaa niitä käyttöönsä sopivissa tilanteissa..on kuin kone , robotti..tappaa mitään tuntematta koiranpennun ja nauraa päälle ja sanoo: olipa erikoinen kokemus tappaa, mielenkiintoinen koiran reagointitapa ja silmät ..kun sitä kuristi.
Miss’ ihmiset tuntevat tuntehin , siellä lähell’ on Jumalakin….kumpa näin myös olisi oikeassa elämässä…olisi Jumala läsnä..
Hmm.. ehkä..kukapa tietää..
Hyvin näkee kuinka tyhmiä on koulutetut ihmiset. Tämäkin apina jäi heti kiinni.
Kovemmat tuomiot noille kaheleille. Silmä silmästä olisi paras niin ei tekisi enää ikinä.
Lääkkeiden väärinkäytöstä aiheutunut psykoosi selittäisi tapon ja auton veteenajon.
Lääkärien ammattikunta on myös erittäin itsetuhoista. Mikäli omaa ammattikuntaa ei osata auttaa, kuinka tuo onnistuu muidenkaan kohdalla.
Lääkkeet ovat länsimaisen lääketieteen suurin ongelmakenttä. Nuo sotkevat niin auttajansa kuin autettavansakin.
Kirurgian keinoin tekninen osaaminen on parasta länsimaisessa lääketieteessä. Mutta ei tuokaan kaikkea pelasta, mikäli ihmisen psyyke on jäänyt tuntemattomaksi, ja jota jatkuvasti moukaroidaan rokottein, ehkäisylääkkein, neuroleptein yms lääketieteelle kovin oudoin menetelmin.
No hän ei ole oikea aristokraatti vaan meritokraatti, vanhempiensa tekele ihan alkuvuosistaan lähtien, kotikoulua ja ruotsinkielisten pariin viskaamista. Ylisuorittamista, ja yleisneron viitankin sovittelua päälleen. Siinä kuuppa alkaa mennä kun todellisuus ei noudata omia suunnitelmiaaan.
"Family Annihilation" mahdollisesti mereen ajamisen taustalla. Useimmiten miehet, mutta joskus myös naiset, surmaavat perheenjäsenensä esimerkiksi erokriisin tai taloudellisten ongelmien takia. Aina nuo murhaajat eivät kuitenkaan tee itsemurhaa samalla, vaan tekevät katoamistempun. Kauppatorin tapauksessa mies olisi kuitenkin varmuudella jäänyt kiinni teostaan, jos olisi ainoana selvinnyt hengissä, koska tapahtumalla oli silminnäkijöitä. Kaikki lapset ja koirakin mukana koeajelulla. Ehkä kuitenkin luotti siihen, että lääkärinä häntä ei epäiltäisi massamurhasta. Halusiko vapautua jostakin minkä koki taakaksi ja rasitteeksi elämässään? Silminnäkijän mukaan auto kiihdytti vauhdilla mereen, joten ei voinut olla vahinko.
ajatteli ehkäpä muiden selviävän tai ainakin itsensä mutta pääpointti ollut lienee kosto eksälle jonka kanssa peli lapsillla on mennyt likaiseksikin
ehkäpä nykysiippa jo varttuneempine lapsineen sitten ymmärsi mistä kenkä puristaa lilluessaan siellä kolera-altaassa, ja sai näin niin sanotusti langat käsiinsä
toki noin nousujohteisen elämän elänyt ajattelee selviävänsä lähes mistä vaan kuitenkin maan koulutuksellista eliittiä takuumiehinään liuta johtavia tiedemiehiäkin
ja oikeat aristokraatit tapaavat olla tietyssä mielessä nöyrempiäkin kun eivät voi sentään kaikkea laittaa omaksi ansiokseen
Kostokin on mahdollinen kyllä, mutta kun autossa olivat kaikki ja koirakin. Ja teon tahallisuuden vaimon lisäksi ehkä ovat vanhimmat lapsetkin ymmärtäneet. Sitä eivät kuitenkaan ilmeisesti käsittäneet, että kyseessä oli vaarallinen psykopaatti. Tai ehkä vaimo ymmärsi ja oli apuakin mahdollisesti hakenut, mutta ei ollut saanut. On tavallista, että psykopaattien uhreja ei oteta vakavasti ja etenkään silloin kun psykopaatti toimii arvostetussa ammatissa. On kuitenkin voinut salatakin pimeimmän puolensa sen kauppatorin tapauksen jälkeenkin. Ja jos välit olisivat todella huonot olleet vaimon kanssa, niin tuskin mitään juhlia olisi kotiin suunniteltukaan.
Tavallaan tietyissä ammattikunnissa ihminen on haavoittuvampi henkisille ongelmille. "Tavallinen" ihminen voi pärjätä elämässään illuusioiden voimalla, mutta he jotka ovat liian syvällä ammattiosaamisessa ja tietävät tarpeeksi, eivät henkilökohtaisessa kriisissään siitä suojaa saa.
Psykiatri tietää, ettei henkisestä umpikujasta ole ulospääsyä. Lääkäri tietää, ettei tautia voi parantaa ja edessä on hauta. Poliisi tietää, että mahtimiehet määräävät eikä oikeutta ole. Pappi tietää, ettei "Jumala" kuule turhan rukousta.
Siksi kilahdus näiden kohdalla on aina niin totaalinen.
Kirjoitin tänne jo eilen ja joku taisi jossain vaiheessa veikata moottorisahalla paloitteluakin. Itse arvelin, että kyseessä on lääkkeillä suoritettu tappo. Sehän on ihan ilmeistä. Psykiatrit ovat yleensä sen verran nynnyä porukkaa ettei heistä olisi teurastushommiin.
Voihan se olla ja onkin täysin mahdollista, että kun tutkii liian intensiivisesti väkivaltarikollisten tekemiä tappoja yms. niin siitä voi lanttu seota. Jos on vielä herkkä ihminen. Ehkä sitten valitsi väärän alan.
Tuo autolla mereen ajo voi muuten olla ihan oikeastikin ihan tästä asiasta erillinen ja riippumaton asia. Vähän höntti ja kokematon kuski ja huonoa tuuriakin. Sitten kävi niin, mutta nythän sekin yhdistetään tähän surmaan automaattisesti.
Poliisin mukaan tapaukseen ei liity paloittelua.
Mitä näissä MUISSA jätesäkeissä sitten on?
Lapset ja koira?
Poliisi ei kerro. Joten selvinnee oikeuden pöytäkirjoista vasta parin vuoden päästä.
Ellei niitä salata piruuttaan viideksikymmeneksi vuodeksi. Kuten toisinaan tapana.
Nämä psykopaatit hakeutuvat mielellään lääkäreiksi, koska luulevat olevansa hyödyksi. Eräskin psykiatrisessa laitoksessa työskennellyt tohtori oli pää vinossa, kuten Peter Sellers tohtori Outolempi elokuvassa. Sille on hieno diagnoosikin, en nyt muista sitä. Pitäisi olla joku seula, etteivät pääsisi lääkärin ammattiin.
Liitäppä tähän ne tieteelliset lähteet ja tutkimukset, joihin nuo johtopäätökset perustuvat.
Pahimpia Psykiatriseen koulutukseen hakeutuvia ovat ehkä sellaiset jotka suhtautuvat ihmisiin samoin kuin pikkueläimiin. Esim. Rottiin yms. Siis Eläinkokeina. Heidän näkökulmansa Ihmiseen on sama kuin Eläimeen eli katsotaan mitä tuo aine ja lääke siinä aiheuttaa. Ohoh...se nykii aika kivasti taas. Sellainen Biologinen näkökulma.
Nämä psykiatrit ovat tietysti symbioosissa luonnollisesti myös Lääketeollisuuden kanssa.