Kuka tarkkailee näitä mielyttävän ja ystävällisen oloisia lääkäreitä tai sairaanhoitajia. Oliko tuosta aiempia kanteluita tai huomautuksia tehty? Eikö kukaan ollut kuullut viitteitä että voisi olla psykopaatti.
Jos ikinä työssäni saan vihiä hoitoalan psykopaattisuudesta, ilmoitan varmasti eteenpäin. Tämäkin olisi voitu estää kun kolleegansa olisivat tarkkailleet, usein varmasti nämä hoitoalan psykot osaavat esittää miellyttävää, niin ettei uhria edes uskota.
Toivottavasti tapaus avaa silmiä, jos jossakin uhri puhuu, niin uskokaa, ilmoittakaa ja tutkikaa. Salailemalla nämä eivät selviä. Tämä psyko olisi varmasti tietysti raivostunut ja haukkunut vain potilasnsa "hulluiksi", kun on oikein lääkärimies.
Surullista.
Jos ikinä työssäni saan vihiä hoitoalan psykopaattisuudesta, ilmoitan varmasti eteenpäin. Tämäkin olisi voitu estää kun kolleegansa olisivat tarkkailleet, usein varmasti nämä hoitoalan psykot osaavat esittää miellyttävää, niin ettei uhria edes uskota.
Toivottavasti tapaus avaa silmiä, jos jossakin uhri puhuu, niin uskokaa, ilmoittakaa ja tutkikaa. Salailemalla nämä eivät selviä. Tämä psyko olisi varmasti tietysti raivostunut ja haukkunut vain potilasnsa "hulluiksi", kun on oikein lääkärimies.
Surullista.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ainaki hoitajamitoitus täyttyy vuojenvaihteessa kun potilaspaikkoja vähennetään.
näin se Jaatinenkin ajattelee
On siellä monenlaista hiihtäjää. Jotkut itse ihan sekaisin olevia hihhuleita, osa narsisteja ja loput normaaleita. Näille pitäisi olla kyllä joku valvonta- ja raportointijärjestelmä, jokaisen käynnin jälkeen vaikka palautteen anto sähköisessä/kirjallisessa muodossa. Tekoäly tarkkailisi jos tulee liikaa tai liian huolestuttavia palautteita ja antaa varoituksen, jonka jälkeen seuraavista rikkeistä henkilö lähtee suoraan poliisitutkintaan. Kannattaa myös aina nauhoittaa käymänsä keskustelut, jos hoitava taho on heittäytymässä hankalaksi.
Ja näissä tapauksissa uhria ei yleensä uskota vaan lääkärin tekoa pidetään lakina, potilaat on hulluja. Pikkuhiljaa paljastuu varmasti lisää näitä tekoja pitkin suomea. Ilmoittakaa eteenpäin ja raportoikaa jos mitään epäilystä tai aihetta potilas kertoo missä tahansa terveydenhuollossa. Seulonta terveyttä hoitaville ja salainen rekisteri jota eivät itse pääse lukemaan. Uhreja voi paljastua yksi tai useita, jotka jäävät yksin ja vähätellyiksi kun status ja ajatus ettei koulutettu ihminen toimi niin ajavat jopa psykopaattisen käytöksen ohi.
älä hakeudu lääkäriin jos et usko lääkäriä ,miksimenet lääkäriin jos olet sairas jos et usko lääketiedettä ja epäilet lääkäriä pysy kotona mene navetataka,
Psykiatrin potilaatko hulluja, älä nyt hulluja puhu.
Hullut hakeutuvat hoitamaan toisia hulluja...
Oletko täysin vakuuttunut?
Surullinen lasten joulu kun tohtoritason lääkäri tappoi heidän äidin. Ei enää ammattia katso kuka pimahtaa ja kenelle. Tapahtuuko työpaikalla vai vapaa-aikana.
Kyllä rekisteri on tehtävä johon kirjataan jokainen esille tullut vaarallinen tapahtuma. Ajatelkaa missä vaarassa ovat kirurgien potilaat, ihmisen elintoiminnoista vastaavien potilaat, jokainen joka pystyy enemmän kuin verenpaineen mittaamaan onmahdollinen tuleva räjähdysaltis sekopää.
Paras uskoa ajoissa kuin katua. Monestk kuvitellaan että lääkärintasoinen saati edes hoitajatasoinen turvaa ihmistä, mutta nämä kokemukset näyttävät että ovat erittäin arvaamatonta sen sympaattisen ja ystävällisen kuorensa alla. Pelottavaa mitä voisi edes sattua. Meidän työpaikalla käytiin tämän johdosta läpi kaikki viimevuoden epäilyttävätvirheet ja kirjattiin ylös. Nyt kirjausoikeus on kaikilla.
Etkös sinä ole se kosmetologi? Tukehdutat korkeintaan itsesi huulipunaan.
Tuskin jaatosen thöpaikalla
Kaikki paljastuu. Seiskalle tulossa paljon hyvää juttumateriaalia. Luulisi lääkärin ymmärtävän tämän.
Kohta nämä hullut lääkärit ja hoitsut saa palstatilaa. Nyt suurelle osalle tiedossa vain jäävuoren huippu. Oikeudet pois jos ei osaa hoitaa tai on latvasta laho, niinkuin se tohtori tasoinen psykiatri, masennushoitaja, oikeuslääkäri. Millon paljastuu kirurgit, insuliinihoitsut, nukutuslegut ja kipuhoitsut jotka rouhivat itse potilaiden lääkkeet. Ilmiannot eteenpäin! Turvatkaa vanhemmat ja puolustuskyvyttömät varsinkin.