Tehtiinkö nimenmuutos vain siksi että IPUn johto saattoi kadota piiloonsa?Pesosen aikana ihmeteltiin sitä alistuneisuun tilaa joka paistoi IPUn toiminnassa. tämä rohkeuden puute näkyy kaikessa muittenkin puolueiden toimissa. Ikäänkuin pelättäisiin jotain menetyksiä jotka liittyvät rahaan johon puolueet ovat kytkeytyneet. Oikeisto pörssiin ja vasemmisto ammattiyhdistyksiin ja vakuutusyhtiöihin.Mutta IPUssahan ei ehditty luomaan mitään tällaisia suhteita joiden takiia pitäisi pitää suu supussa. Nyt kaikki se on tapahtunut josta puhuimme vuosia ja esitimme ratkaisun joka vieläkin toimisi.Tiesimme että EU on turistivaltio jolla ei ole tulevaisuutta.Ymmärsimme USAn ja Naton ongelmat . Suomen asiat eivät korjaudu velkaantumisella vaan työllä ja säästämisellä.Kansan kurittaminen rikkaiden ja ahneiden takia on syy suuriin ongelmiin.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Sinua odotetaan. IPU:n asiat korjaantuvat kun tulet mukaan ja vaikutat. Täällä uutisten hautuumalla jossa juuri kukaan ei käy, ei kukaan kuule ääntäsi. Mene ja vaikuta, muuta historiaa.
- Anonyymi
pien puolueet saa tukea juurikaan kun summa tulee kookoo mukaan, lisäksi vaikea löytää puolue johtajaa, kun puolue ei ole nuorten puolue,jotka muista enää itsenäisyys suomea,
- Anonyymi
Vapauden Liitto tavoittelee pitkälti samoja asioita joita Ipulla oli agendallaan, siellä on myös muutaman entisen ipulaisen uusi poliittinen koti.
Lokalismin aika tulee vielä mutta kerkeämmekö me vanhat sitä nähdä, sen aika näyttää.
Nyt on nuorten aika jatkaa työtä.- Anonyymi
Tosi vakuuttavia ehdokkaita näissä eurovaaleissa, mm. Hakkarainen ja Lokka 😑
- Anonyymi
Vapauden Liitto on enää ainoa EU-vastainen puolue, kun persutkin on muuttunut EU-myönteiseksi, maahanmuuttoa vastustavaksi puolueeksi päästyään hallitukseen.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011052247.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vapauden Liitto on enää ainoa EU-vastainen puolue, kun persutkin on muuttunut EU-myönteiseksi, maahanmuuttoa vastustavaksi puolueeksi päästyään hallitukseen.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011052247.htmlPersut on olleet kyllä valtava pettymys, toivottavasti romahtavat tulevissa vaaleissa.
- Anonyymi
🤡 KUOLEMA ZELENSKYILLE 🤡
Diktaatori varkaalle loppu!
- Anonyymi
muista äänestää
täällä saa kirjoittaa valittaa ja arvostella
mutta se on jalostettava äänestämiseksi
ääniaalto PS
https://open.spotify.com/show/1kt5TSw4CKt27W6u35cNvD - Anonyymi
IPUa ei enää ole:
https://puoluerekisteri.fi/#/puolueet
https://puoluerekisteri.fi/#/hakemukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3641337Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.4071187- 102925
- 82847
- 78832
- 112788
- 52776
- 85775
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39690- 37686