Pelastaako tinteri maaseudun autioitumiselta?
Kannattasko Pirrenkin kokeilla? Ei tuo Pirre ois ollu yhtään huonompi vaihtoehto Katjalle? Nyt kun ton Katjan näki niin ehkä vois vielä Metsaman miettii että jos kuitenkin.
Kannattasko Pirrenkin kokeilla? Ei tuo Pirre ois ollu yhtään huonompi vaihtoehto Katjalle? Nyt kun ton Katjan näki niin ehkä vois vielä Metsaman miettii että jos kuitenkin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hä?
Luulisin että pirren morsiussviitissä olis saikku saanu yhtähyvät osaavat kyydit kuin petosellakin. Ja ei olisi ollut niin paljon ajettu vehjekään ja lyhyemmän taipaleen takana. Hyvällä kelillä ois voinu käyvä vaikka mopolla.
Melkein olisin samaa mieltä.
Kosulassa pelaa lihakukkotinteri?
Lihakukko on kyllä hyvää
Mieluummin kalakukkoa.
Sianlihalla silloin tällöin, kalalla kaiken aikaa, sanoivat vanhat ja viisaat ennen vanhaan.
Tubettavat konemiehet ja pirjohannele hyvin harvoin kalaruokaa laittavat ja onko heiltä yhtäkään kalastusvideota tullut?
Eikös tämä sitten ollut Pirre Man?Pirre ei näyttäydy videoillaan,ainoastaan kädet joskus näkyy.Olisin voinut vannoa ,että kihlasormus oli Pirren sormessa.Olisko sittenkin siellä kanavan varressa ollut parempi morsei,tiedä häntä.
Joo mutta eikö mökin tyttäriä ole aina kiinnostanut kylän ökytalojen nuoret isännät?
Itsekin ikiaikaisen maanomistaja suvun jäsen ja kylän vauraimman talon vesa ja ainoa perillinen tiedän kyllä mistä kirjoitan.
Eikö myös koneman videoillaan haikaillut sukunsa maille, korkealle mäelle?
Kun on syntymässään saanut sukutilallisten geenit, jotka ovat tuhansien vuosien kuluessa kehittyneet ja muokkautuneet järvien rannoilla, korkeiden mäkien päällä, avaran maailma ympäröimänä osaksi ihmisen sielua, niin joutuminen keskelle metsää on rankka kokemus.
Sellainen kohtalo syö maanviljelijän geeneillä siunattua miestä ja naistakin.
Semmoisen metsäläisen elämä ei ole helppoa ahtaudessa.