Tällä aihealueella on sikana trolleja, jotka kirjoitteleva kaikkea paskaa perussuomalaisten nimissä.
Trolleilla kauheita henkisiä paineita, koska perussuomalaisten kannatus on hyvällä tolalla. Ihan pakko yrittää pilata persujen hyvä maine realistisessa maailman katsomuksessa.
Vihdoinkin muut puolueet alkavat kääntyä ymmärryksessä siihen suuntaan jonka persut ovat tajunneet jo ajat sitten.
Kauaskatsovia pidetään usein kummajaisina joita pitää mollata ja painaa alas etenkin kun itse ei VIELÄ ajattele samoin.
Trolleilla kauheita henkisiä paineita, koska perussuomalaisten kannatus on hyvällä tolalla. Ihan pakko yrittää pilata persujen hyvä maine realistisessa maailman katsomuksessa.
Vihdoinkin muut puolueet alkavat kääntyä ymmärryksessä siihen suuntaan jonka persut ovat tajunneet jo ajat sitten.
Kauaskatsovia pidetään usein kummajaisina joita pitää mollata ja painaa alas etenkin kun itse ei VIELÄ ajattele samoin.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Kysele ja vastaile niihin itse,on sinun tämän joulun sanoma,Persut ovat lähtneet joulun viettoon maalle ja lähden sinne itsekkin . Netti kiinnni ja samoin puhelin ,siinä on meikäläisen joulu .
Persut ovat niin herkkänahkaisia, että kiivastuvat jostain s24 -lätinöistä. Yhyy, nimimerkki "anonyymi" sanoi, että persut on tyhmiä. Päivä pilalla!
Toista se on vihreillä. Ovat jatkuvasti järjestelmällisen persuterrorin kohteena, mutta eivät siitä pahemmin valita. Jopa persujen kansanedustajat osallistuvat vainoamiseen ja kiusaamiseen.
Ja demaritkin saavat osansa. Tappouhkauksia alkaa ropista, kun lähdet julkisesti puolustamaan demarien politiikkaa.
Ei ole trollausta puhua faktaa persujen haitoista.
Hyvin hiljaa han Persut on puuhistaan. Kun tää Suomi on oikeusvaltio...
Kenelle menevät ne rahat, jotka oli tarkoitettu perussuomalaisten naisjärjestön käyttöön?
Tuolla nytkin joku trolli uhoo, että persut on venäläismyönteinen puolue. Kaikkea paskaa noi trollit yrittää kirjoittaa persuista.
No, jauhot voi jättää omaan rauhaansa...
Persujen Venäjämyönteisyys on täyttä faktaa. Mm. Ovat edelleen EUn venäjämielisessä ryhmässä. Huhtasaari oli taktisesti pois äänestyksestä jossa Venäjää päätettiin kutsua terrorismia tukevaksi valtioksi... Ja esimerkkejä riittää.
Huhtasaari on Putinin hyödyllinen idiootti.
Sitä samaahan tekin jauhatte niistä puolueista&poliitikoista joista ette pidä niin tuntuu vähän kummalliselta koko postauksen alkuperäinen idea.
Anonyymi23.12.2022 17:25
ap:n omia yksinpuheluja jokainen viestiketju väittelyineen omien sivupersoonien kanssa.
Anonyymi23.12.2022 17:42
Ota ANTIPERSU banaani ja rauhotu kun katoaa jo viestit joissa vain mainitaan antipersu lyhenteen ap muodossa......Oletko sinä ad...viktorantiman...dick 5 vuotta vai sellaisen tasolle jäänyt kun taas noin lapsettaa pientä?
Persujen nousua pelätään, siksi mollataan täällä koko ajan.
Toivottavasti äänestyskopissa näytetään mistä kana kusee
No, ei pelätä. Suurin osa Suomalaisista on järkeviä .
''Persujen nousua pelätään, ...''
Jotkut vielä muistaa ''perskeko'' hallituksen.....
pihalle potkittu ääliöoikeistolainen traumojaan purkaa s24:lla aatoillankin tauotta kuten myös koko joulupyhät. Siinä antipersun joulu,,s24:lla ei mitään muuta. Kaikkien pyhien kanssa sama homma juhannusaatotkin itkee aina persujen perään..
Persut tekee ja puhuu...
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/mpmaenp/kansanedustaja-sanna-antikaisen-teko-hakee-torkeydessa-vertaistaan-nimitteli-kadonnutta-nuorta-ja-esitti-oikean-ikaarvion/
Voi hellanlettas sentään:))))))))))))))
Mistä näitä seppiä oikein riittää persuissa? Ja jotkut tollot vielä äänestävät näitä eduskuntaan.
"PS:n Mari Rantasen lausunnoista nousi myrsky – ”virhe on yli 300 prosenttia”
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/dd6de6f5-d43d-4691-bf02-bc06bff944dc
''...kuten YLE väitti jokaisen persujen...''
Ei YLE väittänyt yhtään mitään, YLE uutisoi tutkittua tietoa.
https://journal.fi/prologi/article/view/122025
Älä jauha banaani p..skaa vasurisivuilla uutinen kerrottiin oikein kuinka hallituspuolueihin vihapuhetta kohdistaneet oli persujen seuraajia yle antaessa tavoilleen uskollisena ylen kääntäen sen muotoon kuinka kaikki persujen someseuraajat ovat niiden kannattajia vaikka niitä seuraa kannattajien lisäksi valtava määrä vihamiehiä jopa vainoajia kuten sinä antipersu stalkkeri.
Pyydä joulupukilta uusi kommentti.
Sä et tee koskaan mitään virhettä? Sä oletkin kaikkitietävä.
Asiat pitää selvittää...ja tämäkin selvisi.
Pyydä sinä ap addick että pukki toisi sinulle edes pienen pienen paketin taitoa trollaamisen suhteen kun olet siinä taas niin nolo että hoh hoijjaa...Reppana
Huonommatkin uppoaa kuin kuuma veitsi vanhaan ihmiseen:)))
Pisteet ja pilkut, ihan lälläreiden touhua:)
Pelkuri paskahousu kantelija. Kantelet kaikista jotka eivät sinusta pidä, Sinusta ei pidä kukaan vaan inhoavat.
Eikös kansanedustajan pitäisi ensin tarkastaa faktat, ennenkuin avaa suunsa eduskunnassa? Rantanen osoitti, ettei hän ollut edes perillä asiasta, mistä hän piti puheen. Herää kysymys, että oliko paisuttelu harkittu juttu vaiko kansanedustajan pelkkää saamattomuutta/taitamattomuutta?
Totuus koskettaa. Faktaa.
Eikös persuista puhuminen kriminalisoitu?
Voihan kyynel! Onhan se nyt vallan h...tin väärin, että persuista keskustelemiseen tarkoitetulla palstalla keskustellaan persuista.
Ainoastaan persun mielestä vika on peilissä, kun naama näyttää väärältä.
Persujen todistetuista haitoista puhuminen tuskin on trollaamista. Näitä haittojahan ovat mm.
1. Vieraan vallan kätyryys
2. Köyhänkyykyttäjyys
3. Valehtelu
4. Yleinen epäisänmaallisuus
5. Omituinen, vääristynyt sananvapauskäsite, jonka mukaan vain persuilla on sananvapaus puhua, yleensä valheita, ja muiden on oltava hiljaa.
6. Jatkuva takinkääntäminen, joka tuli esiin etenkin koronakriisin aikaan, jolloin parhaimmillaan saman päivän aikana persut olivat kahta vastakkaista mieltä rajoituksista.
Anonyymi
24.12.2022 10:01
Et sinä keskustele persuista sinä vainoat niitä harhaisine perättömine väittäminesi. Pyhät painaa päälle mikä tarkoittaa että trollaat entistäkin ahkerammin juttujen ollessa normaaliakin pehmeimpiä. Elämää hallitseva pakkomielle määrissä että sinä vietät jouluaatonkin tällä palstalla persuja maalittaen.
Demarikommareita ne vääntäjät on. 1918 niillä on mielessä.
Siinä mielessä 1918 mielessä että silloin Venäjänkätyrit laitettiin kuriin ja nuhteeseen. Niin tullee tapahtumaan myös tämän hetken Venäjänkätyreille eli oikeistopopulisteille ja äärioikeistolle.
1918, sehän oli ihan äsken:)
Jos joku puhuu persujen hallitus sähläämisestä 2015- ???? alkaa parkuminen vanhojen asioiden kaivelemisesta:))
Tai parkuminen siitä että se ei ollut persut vaan Soini. Vaikka persut siellä päätöksiä tekivät 2015-17 ja vielä oppositiosta käsin köyhänkyykytystä ja rikkaiden hyysäystä lainarahalla kannattivat 2017-19.
Jahas, samat skitsoilut heti aamusta kuten kaikkina muinakin päivinä vuodessa mutta..Tarkennatko hiukan antipersu kuinka Halla-persut kyykytti köyhiä 2015-17 vaikka ne syntyi vasta 2017 jatkaen samaa köyhien kyykyttämistä vielä 2017-19 oppositiosta käsin? Uutta se, että sinä Soinin palvoja haukuit ihailusi kohteen petyitkö niin suuresti kun hra hillotolpalla meni pupu pöksyyn eikä uskaltanut lähteä eduskuntavaaleihin kannatustaan mittauttamaan koska sitä ei ole?
lupasi muutamassa kuukaudessa nostaa kepun suosta tuplaten sen kannatuksen mutta tuuleen huuteluksi meni ja kohta tulee nolot selitykset kun kaikki nauraa selän takana että eipä ollut miestä lähteä ehdolle.
Ihan sama minkä värisiä persuja oli hallituksessa, tulos oli aika heikko.
https://voima.fi/artikkeli/2021/yhdeksan-kymmenesta-suomalaisesta-koyhtyi-edellisen-hallituksen-aikana/
Tyhjästäkö ne kansanedustajat syntyivät, jotka siirtyivät vuonna 2017 persujen nimissä oppositioon? Eivät syntyneet. Samat kansanedustajat olivat mukana Soinin persuissa v 2015-17, suunnittelivat Sipilän persukokoomushallituksen köyhää kyykyttävää ja rikkaita lainarahalla hyysäävää ohjelmaa, ja kannattivat tätä ohjelmaa hallituksessa ollessaan 2015-17 ja mikä pahinta kannattivat sitä myös oppositiossa 2017-19, kunnes vuonna 2019 tekivät suuren takinkäännön ja alkoivat vastustaa tätä itse suunnittelemaaansa ohjelmaa.
Tämä asia on käsitelty kanssasi jo lukuisia kertoja. Et voi olla niin tyhmä että et sitä ymmärtäisi. Harhautat siis tarkoituksella. Olet kansakunnalle haitallisen persupuolueen nettitrolli.
Olen lukuisia kertoja pyytänyt sinua lakkaamaan ja häpeämään. Katumustakin voisit osoittaa.
Demarikommarit ei ole Suomen asialla ne on kaikessa Suomalaisuutta vastaan.
Häpeä persu putinismiasi etenkin näin jouluaattona! Ääliöyttäsi väität demareita kommareiksi.
Jäit kiini olet ääridemari ja pahimpia kommareita mitä maan päältä löytyy. Elä vain häpeä olet demarikommari ja punasista punaisin vääristelijä.
Entä Esko Aho ja Sakari Tuomioja? Venäjä myenteisyys.
YLE on liittynyt samojen perssuomalaisten haukkujien joukkoon, onko
syynä kun heidän säästöleikkausten kohteena yle.
Täällä Persut kirjoittelevat aivan sairaita juttuja ja mollaavat kaikkia muita ja lupaavat ihmeen tapahtuvan, melkoisia uskonlahkolaisia ilman minkäänlaista kiinnekohtaa todellisuuteen ja realismiin. Venäjäkin tuntuu olevan ihana Persun mielestä.
joo.o...Tuon parissa sinulla menee jouluaattokin persujen maalittamisessa ja heidän syyttämisestä itse kirjoittamastasi somesaasteesta
Aika korni heitto persulta. Gestapo valvoo aattonakin?
persujen paras saavutus on 32000 mamua suomeen v2015,hyvin puolueelta joka muka vastustaa maahanmuuttoa.