Sianlihan tuotanto Saksassa romahti

Anonyymi-ap

16

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä on sitä vihreää siirtymää. Ei saa kohta edes oikeaa ruokaa syödäkseen.

      • Anonyymi

        Persu meinaatko ettei Putten aloittamasota mitenkään vaikuta.


    • Anonyymi

      tuohan sakut voisi taas hyvä uskoisille suomalasille,

    • Anonyymi

      Eihän sakemanneilla ole edes häntiä sioilla.

      Vaan tästä syystä Suomessakin kannattaa tuottaa ennemmin naudalihaa. Naudoille kelpaa kotimainen heinärehu. Ei tarvitse tuoda Amerikasta geenisoijaa.

    • Anonyymi

      Ruuantuotantoa on sabotoitu tarkoituksella maailmanlaajuisesti.
      Kuten energiatuotantoakin paljon voimaloita kiinni maailmalla, samoin ennätyksellisen monissa lääkkeissäkin saatavuus ongelmia.

    • Anonyymi

      siirtymään on varmaan luonnollinen tie, vähemmän lihaa eritoten punaistalihaa vähemmän pöytään ,
      kuinka vaikka 1970 luvulla syötiin ,
      silti pärjättiin ja työtkin oli taatusti enemmän lihasvoimaa ja jaksamista vaativaa ja kysyvää
      tai pelkkä liikkuminen,
      nyt on raitsikat , iskät ja äiskät kuskaa on sähköpelit ja potkulaudat !

      Mutta parasta huijausta että energiaa tankataan ylitarpeen , tavissaliseppo vetää jopa 100 € lisäravinteetkuussa,
      kuin siitä olisi hyöty, tai edes vähäine tarve!
      Mutta taloyhtiön talkoisiin ei lumikolaan voi tarttua kun on jalkapäivä....voi jeesus mitä paskaa ,,,vähän sama kuin ennen vanhaa jonkun kiekkoilijan tai muun alasarjan tenavan ei muka tarvinnut tulla koulun hiihtokisaan kuin se olisi joku rasite vetää 3,5km suksilla......

    • Anonyymi

      Vihreet pyrkivät elämän lopettamaan maapallolta ja samalla itsesä tuhoovat.

      • Anonyymi

        Niinhän se jätekin kun oikein sitä kyytätään ja pistetään sihen rahaa, niin kylläpäs muutuu joo ja oikein peräti syötäväksi, kun rahaa siihen tarpeeksi isketään.


    • Anonyymi

      Ainakin Suomessa villisiat ovat lainsuojattomia. Niitä saa syödä ilmaiseksi, jos vaan jotenkin onnistuu sellaisen pyydystämään. Autollakaan ei meinaa osua, kun sen verran vikkelästi juoksevat tien yli.

    • Anonyymi

      syökö sakut soijaa. en usko varmasti valeuutinen jolla yritetään muokata asenteita taas

      • Anonyymi

        Ai tässä tarkoitettiinkin natsisikoja.


      • Anonyymi

        Suomessa ei ainakaan soija kasva ja jos ruuvia aletaan kiristämään oikein kunnolla niin heinää syövä nauta jää viimeiseksi jäljelle.


    • Sama se suomessakin on edessä. Pelloilla kasvaa heinää mikä niitetään kerran vuodessa. Koska ei kannata tuottaa mitään, kun tuotteesta ei makseta. Kukaan ei investoi uuteen, nykyiset aktiivitilat eläköityvät yksi kerrallaan. Kukaan ei aloita uutena yrittäjänä. Ainoat suunnitelmat on että näin monta vuotta vielä ja sitten piisaa.

    • Anonyymi

      "Syynä energiariisi "

      Onko tuossa energiariisissä jotenkin erityisen runsaasti energiaa verrattuna tavalliseen riisiin?

    • Anonyymi

      Suomesss sama edessä kiitos pilluhallituksen

    • Anonyymi

      Sannan syy

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      113
      4324
    2. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3883
    3. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      105
      3528
    4. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      69
      3254
    5. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      104
      3134
    6. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      70
      2788
    7. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      106
      2606
    8. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      38
      2572
    9. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      28
      2282
    10. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      27
      1847
    Aihe