Vahvuudet;
1.Ajavat hyvin lasten ja vanhusten asioita
2.Eivät unohda myöskään pakolaisia ja maahanmuuttajia
3.Tukevat hyvin maaseutua
4.Tukevat maataloutta
5.Hyviä tasapainottamaan taloutta
6.Näkevät hyvin kokonaisuuden
Heikkoudet;
1.uskontoa ei pidä sotkea politiikkaan(koska siitä on liian paljon huonoja näyttöjä ja siis ihan 100% faktuaalisia faktoja mihin on johtanu maailman historian aikana se jos politiikkaan sotkee uskonnon)
2.Osa kristillisdemokraateista liian kovia leikkausinnossaan
Vahvuuksia enemmän kuin heikkouksia mutta yksi heikkous on niin suuri heikkous että sen takia en missään nimessä voisi ikinä äänestää kristillisdemokraatteja eli viittaan heikkoudet kohdassa numero yksi kohtaan.
Vahvuudet&heikkoudet sekä loppuyhteenveto mielipije
Anonyymi-ap
1
77
Vastaukset
- Anonyymi
Kristillisdemokraattien argumentit politiikassa perustuvat lähes aina pelkästään aina muihin kuin uskonnollisiin teemoihin. Yleensä, jos mukana on uskonnollisia teemoja, argumentointi painottuu kuitenkin aivan muihin teemoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1042375
Sara ja Pyry eronneet?
Pitääkö huhu paikkansa, tietääkö kukaan?Joku kertoi, että olivat tapelleet rajusti Emma gaalan jälkeen ja sen jälkeen Sara poisti Instatililtään kaikk841877- 1791558
- 1711385
Ikävintä on kokea
Kun toinen lähestyy niin sitä itse vetäytyy. Sitten kun itse lähestyy niin toinen vetäytyy. Vähänkuin magneetit jotka hylkivät toisiaan ja sitä ei ede821222Unelmoitko asunnosta lämpimässä? Haluaisitko muuttaa Suomesta esim. Espanjaan?
Kiinnostaisiko sinua muuttaa pois Suomesta lämpimään? Jos kiinnostaisi, niin muuttaisitko vain talviajaksi vai koko vuodeksi ja millaisia kriteerejä s82970Millaisista tuoksuista miehet pitää?
Tuli tuosta yhdestä aloituksesta mieleen tälläinen. Eli millainen tuoksu saa miehet sekaisin? Onko se karkkikaupan tuoksu, kukkainen tuoksu,mausteinen103903Miksi ihmiset ilkeilevät toisilleen anonyymisti?
Ikuisuusaihe, tavallaan, mutta jäin tuota pohtimaan männä yönä. Miksi pitää olla ilkeä mm. palstalla anonyymisti? Miksei voi vain todeta, että olen er165876Sen takia sanoin sen
Että et ottaisi itseesi kun ei ole tarkoitus sinua loukata. Me vain heijastellaan toistemme kipukohtia ja se tuntuu ikävälle.100788