Ei ole urheilutoimittajaretkujen heiniä aikaisin nousu :)
Iowalaisen tv-kanavan KWWL:n urheilutoimittaja Mark Woodley joutui mukavuusalueensa ulkopuolelle. Normaalisti hän tekee juttuja Iowan lukio- ja yliopistojoukkueista, mutta torstaina hän oli raportoimassa Yhdysvaltoja piinaavasta lumimyrskystä.
"Woodley teki päivän aikana kaikkiaan 14 raporttia, joista hän on nyt koostanut viraalihitiksi nousseen videon. Asiasta kertoo The Washington Post.
”Minusta tuntuu nyt samalta kuin kahdeksan minuuttia sitten, kun kysyit minulta saman kysymyksen”, Woodley aloittaa raportoinnin.
”Teen yleensä urheilujuttuja, nyt kaikki on peruttu, joten mikäpä olisi parempi hetki pyytää urheilutyyppiä tulemaan ulos [raportoimaan] viisi tuntia aikaisemmin kuin hän normaalisti herää, seisoa tuulessa ja lumisateessa ja kylmässä ja olla kertomassa muille, että älkää tehkö samoin.”
Woodley jatkaa: ”Viritä [tälle taajuudelle] seuraaviksi tunneiksi katsomaan, miten minusta tulee kiukkuisempi ja kiukkuisempi.”
Lopulta Woodley arvelee, että tv-asemalla joku on tarkoituksella pyytänyt häntä raportoimaan ylimääräisiä tunteja.
”Joku haluaa kiduttaa minua”, Woodley tuumaa raportoidessaan kadun varresta."
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009289302.html
heHEEEEE urheilutoimittajaretku joutui raportoimaan AIKAISIN lumimyräkkää
Anonyymi-ap
1
80
Vastaukset
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17679910g
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232558- 1351964
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1151291Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631286En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771141HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio271133Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351122Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451089- 961053
Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841048