Kävin eilen viemässä kynttilän vanhempien haudalle.
Siinä kynttilää haudalle asetellessani yritin muistella, että kumpi sinne homomiehen pyllysilmään molskahti, juhlakynttilä vai hautakynttilä?
Jos jälkimmäinen, niin nautinto lienee ollut taivaallinen!
Hautakynttilää pyllysilmään
13
492
Vastaukset
- Anonyymi
Jarmo sai nauttia 30 cm pitkän havi-kynttilän lämmöstä. Tunnelman loivat Rane ja Aksu.
- Anonyymi
MiesKaupanKatolta kirjoitti:
Siinä taisi nautinto olla katossa!
Jarmo oli käsittelyyn täysin tyytyväinen.
- Anonyymi
Oliko aitaseipään asettaja heikki seipäänreikä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jarmo oli käsittelyyn täysin tyytyväinen.
Hän purkautui kun kynttilä oli pepareijässä
- Anonyymi
Miksi jarmo halusi kynttilä käsittelyn`?
- Anonyymi
Ehkä halusi nähdä lapset likaisissa hommissa?
- Anonyymi
Hautakynttilä psuolessa voi viedä hautaan!
- Anonyymi
Itsenäisyyspäivänä sinivalkoinen kynttilä luo harrasta ja isänmaallista tunnelmaa.
- Anonyymi
rouvalla oli sellaisia käytössään
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2084575Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1043313Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881807Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141420Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241263Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2591216- 521190
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101141- 551089