Kai se nyt on selvää, että Soinin johtaman JRT-säätiön varat ohjataan sinisten loikkareiden eli nykyisen Korjausliike-puolueen eduskuntavaalikampanjaan? Säätiön varoja ei saanut Perussuomalaisten tukisäätiön ja Perussuomalaiset-puolueen välisen sopimuksen vuoksi käyttää vuoden 2019 vaaleissa, mutta nyt tuota estettä ei enää ole.
Entisen Perussuomalaisten tukisäätiön rahat kuuluvat loikkareille, vaikka Soini pitäisikin heitä luusereina!
Soinin säätiön rahat Korjausliikkeelle?
7
884
Vastaukset
- Anonyymi
Soini ei anna loikkareille penniäkään!
- Anonyymi
Isomaha ei anna kellekään mitään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Isomaha ei anna kellekään mitään!
Isomaha syö toistenkin eväät!
- Anonyymi
Aivan höpöjuttu tuo korjausliike. Nahkaansa vaihtanut niin monta kertaa. Ensin oli lähes 20 edustajan hallituspuolue, sitten yritettiin eduskuntaan isolla porukalla, sitten itäsuomalaisten voimin ja sitten tämän Roinisen yksityisajattelun turvin. Hällä ihan hyviä ajatuksia, mutta porukka olemattoman pieni. Soinikin miettii kristillisiä ja keskustaa, ei korjausliikettä.
- Anonyymi
Rouvisen puolue napannee 5-10 paikkaa ek-vaaleissa!
- Anonyymi
Narsisti-Soini ei koskaan kiittänyt loikkareita vaan paskansi heidän päällensä. Loikkarit olivat vain osa Soinin, Sipilän ja Orpon suunnitelmaa.
- Anonyymi
Soini on onnistuneesti unohtanut kaikki jotka nosti hänet valtaan koska heistä ei ole enää henk koht hyötyä he saavat mennä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.2916357Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill652009- 1801780
- 1191241
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä141225Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181671141Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie71116Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j411001RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j50991Martina pääsee upeisiin häihin
Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.288962