Exä oli siitä upea nainen, että ajatteli mua aina enemmän kuin itseään. Pahus että olosuhteet oli vastaan, mutta onpahan riman paikka asetettu. Joskin se oli alunperinkin korkealla.
Vastaukset 25
- Anonyymi
Rima ylhäällä täälläkin. Palstan sananvaihtoa lukiessa sinkkuuden syyt muistuu mieleen. Et katselisi naista, joka levittäisi mun asioita nettiin ja riitelisi julkisesti. Eksästä voi sanoa yhtä ja toista, mutta asiat puhuttiin aina kahden kesken. Reilu nainen siinä mielessä.
- Anonyymi
Ei munkaan exä olisi ikimaailmassa puhunut musta negatiivista julkisesti. Oli yleensä tosi kohtelias kahdenkeskenkin. Kunnioitus on tärkeintä parisuhteessa, ilman sitä ei ole mitään.
- Anonyymi
Reilut naiset on hot.
- Anonyymi
En myös hyväksy tätä, että asioitani laitetaan nettiin varsinkin kun henkilöllä on suora numero, johon voi ottaa yhteyttä milloin vain olipa se sitten kumppani, kaveri, tuttava ihan mikä vaan. Eri asia jos ei ole olosuhteiden pakosta mitään muuta mahdollisuutta ottaa yhteyttä tms. ja yhden, korkeintaan kahden erehdyksen annan anteeksi, mutta jos sama peli jatkuu siitä huolimatta niin -> EI. Henkilö ei ihan ole aikuisen tasolla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En myös hyväksy tätä, että asioitani laitetaan nettiin varsinkin kun henkilöllä on suora numero, johon voi ottaa yhteyttä milloin vain olipa se sitten kumppani, kaveri, tuttava ihan mikä vaan. Eri asia jos ei ole olosuhteiden pakosta mitään muuta mahdollisuutta ottaa yhteyttä tms. ja yhden, korkeintaan kahden erehdyksen annan anteeksi, mutta jos sama peli jatkuu siitä huolimatta niin -> EI. Henkilö ei ihan ole aikuisen tasolla.
Ja niin, sama pätee työnantajiin ja silloin on ihan kerrasta poikki jos minusta pskaa nettiin kirjoittaa painostaakseen tms.
- Anonyymi
Rima korkeella täälläkin, varsinkin kun lukee palstan riitelyjä. Reilu peli se olla pitää👍
- Anonyymi
Tapasin naisen joka oli viimeisen päälle reilu ja rehellinen, harmi kun suhteemme kaatui välimatkaan.
- Anonyymi
Kaikenlaista saa lukea. On vihoviimeistä hölmöyttä kirjoittaa someen jostakusta negatiivista siten, että koko tuttavapiiri sen tunnistaa. Siitäkin typerämpää on alkaa soittelemaan pomoille työpaikoille, että teidän työntekijä kirjoittaa musta keskustelupalstoilla. Siinä ei nolaa toista vaan itsensä. Jos joku mun tuttu soittaisi työpaikalleni vastaavaa, ilmoitettaisiin luultavasti poliisille. Siitä ei tosin ole mitään pelkoa, koska ei ole sen tyyppisiä tuttuja. Järjen käyttö on toivottavaa.
- Anonyymi
Johan tuo jo kuullostaa aika creepyltä, jos joku soittelee työpaikoille, että kirjoittelee palstalle työajalla, so what. Onneks minun lähipiiriini kuuluu järkeviä ihmisiä.
- Anonyymi
Vielä typerämpää on, että työpaikan johto kirjoittelee someen, seuraa työpaikasta toiseen niin asiakkaana kuin työntekijänä ja mikä kaikista typerintä, tämä jatkuu vuosikymmeniä.
- Anonyymi
Täytyy tosiaan olla päästään sekaisin, jos alkaa pomolle soittelee, että teidän työntekijä kirjoittelee työajalla keskustelupalstoille, kuka nyt voi olla oikeesti noin pihalla??
Onneks mun ystäväpiiriin ja eksät mukaanlukien on suht täyspäisiä.
- Anonyymi
Minkä takia katkesi? Ei tarvitse haukkua tai mainita yksityiskohtia mutta mihin liittyi?
- Anonyymi
Ei ole aihettakaan haukkumiselle. Pitkään välimatkaan tämäkin katkesi.
- Anonyymi
Ei ole pahaa sanottavaa puolin, eikä toisin, saatikka alkaisin julkisesti palstalla haukkumaan.
Liian pitkä matka, eikä kumpikaan voi muuttaa toisen paikkakunnalle työ määrittää aika paljon, kun ei halua ihan tyhjän päälle jäädä. Juuh olis pitännyt miettii, mutta tunteet vei, eikä järki.
- Anonyymi
Vapaita naisia havaittu! Muistakaa bileet loppiaisena🎉💃
- Anonyymi
Mitkä bileet ja onko tulossa muitakin kuin keski-ikäsiä?😏
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitkä bileet ja onko tulossa muitakin kuin keski-ikäsiä?😏
Mummolaakson. Keski-ikäisiä ja vanhempia.
- Anonyymi
Itsetunto ei vielä riitä, ehkä keväällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mummolaakson. Keski-ikäisiä ja vanhempia.
Jaa. Ei sit mitään mulle.🥱
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itsetunto ei vielä riitä, ehkä keväällä.
Bileissähän itsetunto nousee kohisten, sinne vain muiden sekaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa. Ei sit mitään mulle.🥱
20-30 ikäisillä on jatkuvat bileet baareissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Bileissähän itsetunto nousee kohisten, sinne vain muiden sekaan!
Miksei niinkin, katsotaan.
- Anonyymi
Täällä ei ole mitään bileitä😪
- Anonyymi
Läheppä katsastamaan pääkaupunkia👍
- Anonyymi
Miehenkokoinen pititkä tumma darkki.
Kodin Ihme. Äitihahmo.
Hae sellainen.
Minä lähden piakkoin.
Olen nainen 🙂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen271469- 751289
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔841231Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m101054Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t1291035- 72926
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.87881Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast52722Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok136711Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.86687- 146604
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää54603- 28598
- 50589
Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t13579Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua91577Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä23561- 37558
Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.94556- 46543