Kuvittele tilanne, että Suomessa sytytetään moskeija tuleen Ramadan-juhlan aikaan. Moskeijassa on 30 ihmistä. Ovilla narut estämässä pakoa. Moskeija palaa kivijalkaan.
Ministerit eivät noteeraa asiaa mitenkään.
Ovatko uskonnot eriarvoisessa asemassa?
Millainen poliittinen reaktio olisi syntynyt moskeijan polttamisesta?
15
73
Vastaukset
- Anonyymi
Noottia olisi tullut itäisiltä mailta saakka, kadut tulvisivat autoja kaatelevia muslimeja jne.
Meitä suomalaisia ei kirkon poltto juuri kosketa uutisen vilkaisua enempää.
Johtopäätöksenä, kummat ovat sairaita aivopesussaan?- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17683363Q
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Vain persujen itse rakentamassa harhassa ja olkiukossa tätä kirkon polttoa ei ole noteerattu. Täällä reaalimaailmassa persukuplan ulkopuolella mistään muusta ei Suomessa ole puhuttukaan. Joten olipa taas kelvoton mielipide ehtaan persutyyliin.
- Anonyymi
No tietenkin.
- Anonyymi
Sama raukka luulee että oikeistopolitiikkaa on hänen varallisuudelle ,se oikea. Tämän tasoisia 🤡 löytyy Persuista paljon. Enkä tarkoittanut pelkästään henkistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama raukka luulee että oikeistopolitiikkaa on hänen varallisuudelle ,se oikea. Tämän tasoisia 🤡 löytyy Persuista paljon. Enkä tarkoittanut pelkästään henkistä.
Persut ovat pääomasijoittajia. Taskusta löytyy monelta S-kortti. :)))))))))
- Anonyymi
Niinpä. Tämä oli suomalaista terroria pahimmillaan. Miksi kukaan ei tee mitään vastaavan estämiseksi? Maaseudun poikamiehet on laitettava tarkkailuun, että eivät sorru terrorin tielle. Euroopan tiedustelupalveluiden mukaanhan äärioikeisto ja oikeistopopulistit aiheuttavat meille merkittävän turvallisuusuhan. Miksi kukaan ei tee mitään tämän uhan vähentämiseksi? Hyysäävätkö vihervassarit äärioikeistolaisia ja oikeistopopulistisia suomiterroristeja?
- Anonyymi
Jälleen kerran persujen pettymys on käsin kosketeltava, kun kirkkoa ei polttanutkaan ääri-islamisti vaan joku peräkammarin persu.
- Anonyymi
siinä on se ero että olisi pitänyt musun polttaa !!!
- Anonyymi
Suomessa saa vakuutusrahoilla vanhan homeisen tilalle uuden 🤔
- Anonyymi
Hei, aloittaja, missä se moskeija on? En ole nähnyt ensimmäistäkään minareettia Suomessa!
- Anonyymi
Moktar gubta on kyllä joulun jälkeen aika hermostunut?
- Anonyymi
Jos moskeija olisi palanut, olisi poliisi eristänyt koko suomen rajat sulkien. Jokaiseen kotiin olisi tehty kotietsintä jne.
- Anonyymi
Taas persu luulee, ei tiedä. Eikö poliisilla ole oikeutta työrauhaan? Kun poliisi aloitti tutkinnan Rautjärvellä, niin välittömästi pyydettiin ylimääräisiä pysymään poissa paikalta haittaamasta tutkintaa. Oliko viesti siis kohdistettu enemmänkin luulotautisille persuille, etteivät tulisi häiritsemään tutkintaa ja mölisemään muslimiepäilyjään?
Porvoon poliisiampumavälikohtauksessa persujen muslimimölinä ylitti kynnyksen niin korkealta, että jopa puoluejohto esitti väitteitä, että tekijät olisivat olleet partakansaa. Johan meni Halla-ahokin mykäksi, kun poliisi ilmoitti ettei se kommentoi keskeneräisiä tutkimuksiaan. Persujen pölöpää puoluejohto kun vaati poliisia paljastamaan tekijät tajuamatta sitä yksinkertaista seikkaa, ettei poliisi halunnut antaa tekijöille sitä tietoa, että ovat heidän jäljillään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taas persu luulee, ei tiedä. Eikö poliisilla ole oikeutta työrauhaan? Kun poliisi aloitti tutkinnan Rautjärvellä, niin välittömästi pyydettiin ylimääräisiä pysymään poissa paikalta haittaamasta tutkintaa. Oliko viesti siis kohdistettu enemmänkin luulotautisille persuille, etteivät tulisi häiritsemään tutkintaa ja mölisemään muslimiepäilyjään?
Porvoon poliisiampumavälikohtauksessa persujen muslimimölinä ylitti kynnyksen niin korkealta, että jopa puoluejohto esitti väitteitä, että tekijät olisivat olleet partakansaa. Johan meni Halla-ahokin mykäksi, kun poliisi ilmoitti ettei se kommentoi keskeneräisiä tutkimuksiaan. Persujen pölöpää puoluejohto kun vaati poliisia paljastamaan tekijät tajuamatta sitä yksinkertaista seikkaa, ettei poliisi halunnut antaa tekijöille sitä tietoa, että ovat heidän jäljillään.Olisi suorastaan kammottava ajatus, että sisäministeriksi pääsisi persu. Suomen Poliisi kun ei ole mikään Gestapo, jollaiseksi persut takuulla yrittäisivät sen ajaa. Enkä uskokaan, että mikäli Orpo lähtisi kyhäämään oikeistohallitusta, että hän sellaista virhettä uskaltaisi mennä tekemäänkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1234857Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1864530Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191970- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331492Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann81292Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 821170
- 741065
- 921008