Pelijärjestelmät eivät ole toimineet oikein useaan viikkoon. Tarvittaisiko siellä 1) laitteistokapasiteettia, 2) Järjestelmäsuunnittelijaa, vaiko 3) ohjelmistosuunnittelijaa.
Veikkauksen toto-ongelmat
10
764
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös se ongelmien vyyhti alkanut siitä, että toimivaan järjestelmään ajettiin huonosti testattu "järjestelmäpäivitys". Sen jälkeen paluuta vanhaan ei enää ole ollut vaan siellä täällä syttyviä tulipaloja säntäillään sammuttamaan paniikkinapit pohjaan painettuina.
Hevosurheilu -lehdessä suht tuore päivitys alkavan vuoden uudistuksista. Veikkauksen tiltin aikana kannattaa lukea vaikka lehtiä:
https://www.hevosurheilu.fi/ravit/uutiset/nopea-rytmi-säilyy-maanantairaveissa-pelimuotona-toto4-euron-panoksella-ja-korotetulla-palautusprosentilla - Anonyymi
Vuosi vaihtuu ja kalenteri pullistelee tapahtumia
https://i.ibb.co/Cpytbkd/totoravit-2023.jpg
eli ei lopu kiireet raviharrastajilta. - Anonyymi
Alle euron porukka totot on loistanut poissaolollaan ilmeisesti samasta syystä. Veikkauksen sovellus päivitykset on siitä kuuluisia että takapakkia tulee aina.
- Anonyymi
"Raviurheilun laiva on nyt pakko kääntää..."
https://i.ibb.co/LYkpfFL/MT-27012023-26.jpg
Otsikko Maaseudun Tulevaisuus -lehdessä 27.01.2023. - Anonyymi
Nyt näyttäisi toto valokoimassa olevan jälleen alla euron poruka vaan hyvin vähän niitä on verrattuna hyvii aikoihin.
- Anonyymi
Miten suhtautua aprillipäivän vihjeisiin?
https://i.ibb.co/syCgxBY/Kaustinen-01-04-2023.jpg
Onko koko hevosurheilu pelkkää pilaa... - Anonyymi
Tänään taas! Pelit seis. Ei toimi ja ongelmat jatkuu. Rahat säästyy.
- Anonyymi
Voiko kaupassa pelata?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voiko kaupassa pelata?
Kaikissa Veikkauksen online-pisteissä, joihin on tämän kalenterivuoden aikana vaihdettu uusi pääte, voi pelata myös totoa. Ja eiköhän se vanha kone ole jo käytännössä poistunut koko Suomesta.
Omakohtainen kokemus on, että pienet elintarvikekaupat eivät aina pidä edes hevospelien kuponkeja näkyvillä. Sillä ainakin estetään hyvin se, ettei hetken mielijohteesta tapahtuvia pelejä pelata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2334477Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752894- 472423
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451717- 781399
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831202- 181048
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137929- 69888
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86864