Veikkauksen toto-ongelmat

Anonyymi-ap

Pelijärjestelmät eivät ole toimineet oikein useaan viikkoon. Tarvittaisiko siellä 1) laitteistokapasiteettia, 2) Järjestelmäsuunnittelijaa, vaiko 3) ohjelmistosuunnittelijaa.

10

895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös se ongelmien vyyhti alkanut siitä, että toimivaan järjestelmään ajettiin huonosti testattu "järjestelmäpäivitys". Sen jälkeen paluuta vanhaan ei enää ole ollut vaan siellä täällä syttyviä tulipaloja säntäillään sammuttamaan paniikkinapit pohjaan painettuina.

      Hevosurheilu -lehdessä suht tuore päivitys alkavan vuoden uudistuksista. Veikkauksen tiltin aikana kannattaa lukea vaikka lehtiä:

      https://www.hevosurheilu.fi/ravit/uutiset/nopea-rytmi-säilyy-maanantairaveissa-pelimuotona-toto4-euron-panoksella-ja-korotetulla-palautusprosentilla

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Alle euron porukka totot on loistanut poissaolollaan ilmeisesti samasta syystä. Veikkauksen sovellus päivitykset on siitä kuuluisia että takapakkia tulee aina.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt näyttäisi toto valokoimassa olevan jälleen alla euron poruka vaan hyvin vähän niitä on verrattuna hyvii aikoihin.

    • Anonyymi

      Miten suhtautua aprillipäivän vihjeisiin?

      https://i.ibb.co/syCgxBY/Kaustinen-01-04-2023.jpg

      Onko koko hevosurheilu pelkkää pilaa...

    • Anonyymi

      Tänään taas! Pelit seis. Ei toimi ja ongelmat jatkuu. Rahat säästyy.

      • Anonyymi

        Voiko kaupassa pelata?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voiko kaupassa pelata?

        Kaikissa Veikkauksen online-pisteissä, joihin on tämän kalenterivuoden aikana vaihdettu uusi pääte, voi pelata myös totoa. Ja eiköhän se vanha kone ole jo käytännössä poistunut koko Suomesta.

        Omakohtainen kokemus on, että pienet elintarvikekaupat eivät aina pidä edes hevospelien kuponkeja näkyvillä. Sillä ainakin estetään hyvin se, ettei hetken mielijohteesta tapahtuvia pelejä pelata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      143
      9498
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5384
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3769
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      48
      2591
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      45
      2257
    6. 71
      2003
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      143
      1952
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      232
      1736
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      140
      1471
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      39
      1270
    Aihe