Kaipailen hyviä podcastejä aiheista lesbous, heteronormatiivisuus, kaapissa olo...
Hyviä lesbopodcastejä, kiitos :)
6
204
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikea kuvitella että kukaan tekisi podcastia niin vanhanaikaisesta teemasta kuin kaapissa olo.
- Anonyymi
Monet kuitenkin ovat kaapissa. Miksi siitä ei voisi julkisesti puhua myös neutraalisti, ilman arvottamista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monet kuitenkin ovat kaapissa. Miksi siitä ei voisi julkisesti puhua myös neutraalisti, ilman arvottamista?
Puhu ihmeessä ja tee podcast. Usein ne näyttää käsittelevän jotain trendiaiheita mutta voishan muutkin saada yleisöä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monet kuitenkin ovat kaapissa. Miksi siitä ei voisi julkisesti puhua myös neutraalisti, ilman arvottamista?
Ei nyt olla 60 luvulla. Tuskin nykyään monikaan on enää ns kaapissa.
- Anonyymi
Hei oispa kiva kuulla vinkkejä! Ja valitettavan moni on edelleen kaapissa. Riittää jo kun katselee yläasteikäisten terveyskyselyjen tuloksia... HLBTIQ -porukka joutuu edelleen kohtaamaan kiusaamista enemmän kuin "normiväestö" ja eritoten trans-tyypit...
- Anonyymi
Podcastien pitäjät eivät tuo mitään uutta tietoa näkyviin. Keskustelijat eivät ole podcasteissään useinkaan tehnyt mm riittävää taustatyötä. Vaikka olisivatkin lesboja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3734046Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1111476- 951308
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651104Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass14937Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58917Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12887- 38880
- 65861
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60859