Vuodet menee nopeasti, eikä huomaakkaan kun on jo liian myöhäistä, liian vanha. Pitäisi vaan uskaltaa elää, eikä suorittaa. loppuun jotain hyvää ja uutta :)
https://www.youtube.com/watch?v=9s6wMnRms7E
Elämä on nyt
9
80
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkien elämänkulku soljuu erilaisilla tapahtumilla ja ihmisillä, joiden mukanaolo on verrannollinen niin kauan kuin olet itse pääosassa.
Uuden ja sen hetkisten tulevien tapahtumien aika ja paikka on tulevaa ja nykyistä suurimmassa määrin. Ja sen kuuluu ollakin. - Anonyymi
Mikä on vanha ja liian myöhäistä. Se jotenkin siirtyy vuosi vuodelta. Samaa mieltä; pitää elää eikä vain suorittaa elämää.
- Anonyymi
Unelma ja haave tietynlaisesta elämästä ollut kauan, mutta elämä ei ole mennyt niin, se saa mielen surulliseks. Elämääni on vaikuttanut liian moni ihminen, paha ihminen, kateellinen, ilkeä, vahingoniloinen, toiset saavat tehdä vaikka mitä ja toiset kun yrittää vain saada sen tärkeimmän elämäänsä niin potkitaan porukalla maassamakaavaa, kuitenkin...https://www.youtube.com/watch?v=CzFYWaMmcLo
- Anonyymi
Joskus elämä on vaan selviytymistä. Vaikka onnekkaasti saa elää paikassa jossa itseään voi toteuttaa. Ei ole helppoa osata elää, jos on pitänyt koittaa vaan selvitä. Kun muistaisikin kysyä itseltään joka päivä että miten teen tästä päivästä paremman tai jopa mitä teen tänään että olen haluamassani paikassa ja tilanteessa 10 vuoden päästä.
- Anonyymi
Ap on hyvä musamaku :)
- Anonyymi
kiitos ja yötä :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kiitos ja yötä :)
Unia :)
- Anonyymi
Ihmisen elämä murskataan lopulta. Vaikka tekisi ja saavuttaisi onnen omalla tekemisellään, Jumala ottaa sen pois. On Jumalan tahto että ihmiselle ei tässä elämässä ole tarjolla pysyvää lepoa ja onnea. Se saadaan vain uskon kautta Jeesukseen ja se on vasta poisnukkumisen jälkeen edessä. Ne joilla paljon on, myös paljon menettävät. Ne jotka itsestään eniten luulevat, tulevat surkeimmiksi kaikista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054104Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572318Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?741600Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko51054- 66844
- 21803
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118803- 39782
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49748- 62748