Eläkkeelle!

Anonyymi-ap

Nyt se on ohi. Ikä tuli täyteen ja kidutus loppu. Heti maanantaina luovun korteista (paitsi B) ja ammattipätevyydestä niin eivät soittele mua eläkepäiviltä rattiin!

Onnea ja menestyästä nuorille... Sitä tarvitsette

18

1056

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jätä nyt ainakin se A, niin voit vuokrata halutessasi ison mopon. Suomessa melko tarpeeton, mutta lämpimässä ihan kivaa vaihtelua.

      • Anonyymi

        Nii kannattaa muistaa että ainakin Thaimaassa ei hyväksytä jos on vanhan mallin oikeudet ajaa täällä ajoneuvoluvilla mopoa, niin siellä saat rangaistuksen. Thaimaassa kannattaakin ajaa ajoluvat paikallisesti. Ei vaadi suuria uhrauksia kun pelkkä Green Card joka oikeuttaa kansainvälisesti ajo-oikeuksissa maksaa enemmän kuin oikeuksien järjestäminen maassa varsinkin jos pitempiaikaisesti miettii...


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        💋 ­­N­­y­m­­­f­­o­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17687449z

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Paronit pilasi bussialan ilmapiirin, kukaan ei enää halua olla töissä eikä tulla töihin! Hyviä eläkepäiviä sinulle!

    • Anonyymi

      Mulla ei oo ees vuodet täynnä kun veivät ihan laillisesti ajo-oikeudet iän perusteella ;ABCe-luvat. Vasta 2033 virallisen asiakirjan mukaan päättyy ajo-oikeudet.

    • Anonyymi

      Muutan Thaimaaseen rasistivaltiosta....

    • Anonyymi

      Onnea itsellesi ja pidä huoli kehostasi , jos on huono tuuri ja elät vanhaksi niin tarvitsette toisianne .

    • Anonyymi

      Onnittelut eläkkeelle pääsyn johdosta.
      Se on parasta aikaa ihmisen elämässä. Taatusti tulee soittoja sekä pyyntöjä eri firmoista joista tarjoavat työtä eläkeläiselle ja ne voi jättää ihan omaan, mitättömään arvoonsa.
      Sekuntiakaan en ole työtä tehnyt päästyäni eläkkeelle 55 vuotiaana ja hyvin olen pärjännyt.
      Valitettavasti on sellaisiakin joilla ei ole muuta elämää eivätkä osaa nauttia eläkkeellä olostansa muuta kuin töitä tehden.
      Sellaiset ovat häpeätahra koko ammattikunnalle ja etenkin jos autoilun sijasta taivaltavat työ-ja muutkin matkansa fillaroiden, osoittaa se jo homouden merkkejä sekä impotentin.

      ps. tulen Helsinkiin ensi perjantaina tapaamaan eläkeläiskavereita ja vielä työn orjuudessa mukana olevia rav Pikkulintuun Kontulaan klo 18 alkaen.

      Tervetuloa juttelemaan ja kysymään lisää, etenkin jos ei aika kulu eläkkeellä.

      Karju Heinolasta

    • Anonyymi

      Huomenna perjantaina siis...

    • Anonyymi

      Sairauttahan se ei ole tulevaisuuteen katsomattakaan.
      Rest 4 pieces

    • Anonyymi

      Eipä näkynyt tissiposkia perjantaina.
      Eikö mies tai äiti päästänyt ?

      Parta-Jugi

    • Anonyymi

      Kait huomasit tehdä senverran että eläke riittää toimeentuloon .on vaan noin puolet palkasta.

      • Anonyymi

        "Kait huomasit tehdä senverran että eläke riittää toimeentuloon .on vaan noin puolet palkasta."

        Jos huomasit laittaa 100 euroa kuukaudessa pörssiosakkeisiin työuran aikana niin eläkkeelle lähtiessä sulla on noin 400t euroa (verojen jälkeen) ihan omaa eläkerahastoa jemmassa.


    • Anonyymi

      Miksei riittäisi. Onhan se otettu huomioon jo vuosikymmeniä sitten kun duunit aloitettu ja tarvitessa lakkoiltukin liksojen parantamiseksi.
      Lakot toden näköisimmin alkavat ja onneksi ei ole Kähärä enää rikkuroimassa, niin ei tartte Taavetin kusiruuttaryhmän kastella sitä lakkoportilla.

      Parta-Jugi

    • Anonyymi

      Oli eilen Pikkulinnussa puhetta Taavetin tulosta lakkoporteille avustamaan lakkovahteja kun lakot pian alkavat varikoilla .
      Myöskin puhetta ja päätöksiä rikkurien ruiskutuksesta siankusella tämän Taavetin ryhmän toimesta ja eläkeläisrikkureille erityiskohtelu.

      Helbillä on nykyään myöskin eläkekuskina se takavuosien "Kaasumies" joka väitti että hänen autoonsa lasketaan kaasua ja ajeli naamari päällä ja suojalasit silmillä . Oli kova ay mies olevinaan, mutta pehmeni ja nyt painaa Syvästi duunia vaikka ennen saikutteli ja viittä vaille ettei joutunut hoitoon sen kaasutusväittämänsä takia. Varsinainen takinkääntäjä.

      Toinen on sellainen joka ajaa äärettömän hiljaa ja jatkaa eläkkeelle päästyään työtä yhä. Oisko niin että kun 40 vuotta on hiljaa ajanut, niin nyt se yrittää kuroa kiinni niitä saavuttamattomia kilometrejä.Eikä muuta elämää ole ollutkaan.

      Kolmas on eläkkeele päässyt joka on duunissa ollessaan jopa puhaltanut lähtölukemat, mutta ei kuitenkaan ole mikää ilkimys kuten se Kähärä joka sortaa duunareita eikä suostu Jugin kanssa sopimaan vanhoja Nobinan aikasia juttujansa. Ehkä hieman reppana tai ei sitten muuta elämää ole myöskään .

      Helbheikki

    • Anonyymi

      Ylihuomenna perjantaina taas, mutta en usko että niitä pelkureita näkyy taaskaan !

      Parta-Jugi

    • Anonyymi

      Katsotaan uskaltaako kukaan kun pelkäävät niitä sun nopeita käsiäsi. Mikä tietysti heidän kannalta parasta, mutta ei synny kovinkaan hyviä eikä Syviä keskusteluja oikein ilman heidän poikkeavuuttaan mitä toisivat esille niissä Syvänlaatuisissa kannanotoissaan.
      Kummallista vaikka ilmainen kalja jokaiselle osallistujalle olis tarjolla, eivät uskaltaudu paikalle tulemaan. Luusereita koko sakki. Kähärämäistä ja Helbinäijän kaltaista toimintaa mitä Syvimmälti.
      No...klo 18 aikoihin ainakin minä ilmoittaudun paikalle kuten usein ennenkin.

      Helbheikki

    • Anonyymi

      Ei kukaan uskaltanut uhmata meitä perjantaina !!!

      Hanurilan Hymyweikot

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      245
      2811
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      3
      1574
    3. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1164
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1141
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1012
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      64
      974
    8. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    9. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      861
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      132
      858
    Aihe