Eläkkeelle!

Anonyymi-ap

Nyt se on ohi. Ikä tuli täyteen ja kidutus loppu. Heti maanantaina luovun korteista (paitsi B) ja ammattipätevyydestä niin eivät soittele mua eläkepäiviltä rattiin!

Onnea ja menestyästä nuorille... Sitä tarvitsette

18

1010

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jätä nyt ainakin se A, niin voit vuokrata halutessasi ison mopon. Suomessa melko tarpeeton, mutta lämpimässä ihan kivaa vaihtelua.

      • Anonyymi

        Nii kannattaa muistaa että ainakin Thaimaassa ei hyväksytä jos on vanhan mallin oikeudet ajaa täällä ajoneuvoluvilla mopoa, niin siellä saat rangaistuksen. Thaimaassa kannattaakin ajaa ajoluvat paikallisesti. Ei vaadi suuria uhrauksia kun pelkkä Green Card joka oikeuttaa kansainvälisesti ajo-oikeuksissa maksaa enemmän kuin oikeuksien järjestäminen maassa varsinkin jos pitempiaikaisesti miettii...


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        💋 ­­N­­y­m­­­f­­o­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17687449z

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Paronit pilasi bussialan ilmapiirin, kukaan ei enää halua olla töissä eikä tulla töihin! Hyviä eläkepäiviä sinulle!

    • Anonyymi

      Mulla ei oo ees vuodet täynnä kun veivät ihan laillisesti ajo-oikeudet iän perusteella ;ABCe-luvat. Vasta 2033 virallisen asiakirjan mukaan päättyy ajo-oikeudet.

    • Anonyymi

      Muutan Thaimaaseen rasistivaltiosta....

    • Anonyymi

      Onnea itsellesi ja pidä huoli kehostasi , jos on huono tuuri ja elät vanhaksi niin tarvitsette toisianne .

    • Anonyymi

      Onnittelut eläkkeelle pääsyn johdosta.
      Se on parasta aikaa ihmisen elämässä. Taatusti tulee soittoja sekä pyyntöjä eri firmoista joista tarjoavat työtä eläkeläiselle ja ne voi jättää ihan omaan, mitättömään arvoonsa.
      Sekuntiakaan en ole työtä tehnyt päästyäni eläkkeelle 55 vuotiaana ja hyvin olen pärjännyt.
      Valitettavasti on sellaisiakin joilla ei ole muuta elämää eivätkä osaa nauttia eläkkeellä olostansa muuta kuin töitä tehden.
      Sellaiset ovat häpeätahra koko ammattikunnalle ja etenkin jos autoilun sijasta taivaltavat työ-ja muutkin matkansa fillaroiden, osoittaa se jo homouden merkkejä sekä impotentin.

      ps. tulen Helsinkiin ensi perjantaina tapaamaan eläkeläiskavereita ja vielä työn orjuudessa mukana olevia rav Pikkulintuun Kontulaan klo 18 alkaen.

      Tervetuloa juttelemaan ja kysymään lisää, etenkin jos ei aika kulu eläkkeellä.

      Karju Heinolasta

    • Anonyymi

      Huomenna perjantaina siis...

    • Anonyymi

      Sairauttahan se ei ole tulevaisuuteen katsomattakaan.
      Rest 4 pieces

    • Anonyymi

      Eipä näkynyt tissiposkia perjantaina.
      Eikö mies tai äiti päästänyt ?

      Parta-Jugi

    • Anonyymi

      Kait huomasit tehdä senverran että eläke riittää toimeentuloon .on vaan noin puolet palkasta.

      • Anonyymi

        "Kait huomasit tehdä senverran että eläke riittää toimeentuloon .on vaan noin puolet palkasta."

        Jos huomasit laittaa 100 euroa kuukaudessa pörssiosakkeisiin työuran aikana niin eläkkeelle lähtiessä sulla on noin 400t euroa (verojen jälkeen) ihan omaa eläkerahastoa jemmassa.


    • Anonyymi

      Miksei riittäisi. Onhan se otettu huomioon jo vuosikymmeniä sitten kun duunit aloitettu ja tarvitessa lakkoiltukin liksojen parantamiseksi.
      Lakot toden näköisimmin alkavat ja onneksi ei ole Kähärä enää rikkuroimassa, niin ei tartte Taavetin kusiruuttaryhmän kastella sitä lakkoportilla.

      Parta-Jugi

    • Anonyymi

      Oli eilen Pikkulinnussa puhetta Taavetin tulosta lakkoporteille avustamaan lakkovahteja kun lakot pian alkavat varikoilla .
      Myöskin puhetta ja päätöksiä rikkurien ruiskutuksesta siankusella tämän Taavetin ryhmän toimesta ja eläkeläisrikkureille erityiskohtelu.

      Helbillä on nykyään myöskin eläkekuskina se takavuosien "Kaasumies" joka väitti että hänen autoonsa lasketaan kaasua ja ajeli naamari päällä ja suojalasit silmillä . Oli kova ay mies olevinaan, mutta pehmeni ja nyt painaa Syvästi duunia vaikka ennen saikutteli ja viittä vaille ettei joutunut hoitoon sen kaasutusväittämänsä takia. Varsinainen takinkääntäjä.

      Toinen on sellainen joka ajaa äärettömän hiljaa ja jatkaa eläkkeelle päästyään työtä yhä. Oisko niin että kun 40 vuotta on hiljaa ajanut, niin nyt se yrittää kuroa kiinni niitä saavuttamattomia kilometrejä.Eikä muuta elämää ole ollutkaan.

      Kolmas on eläkkeele päässyt joka on duunissa ollessaan jopa puhaltanut lähtölukemat, mutta ei kuitenkaan ole mikää ilkimys kuten se Kähärä joka sortaa duunareita eikä suostu Jugin kanssa sopimaan vanhoja Nobinan aikasia juttujansa. Ehkä hieman reppana tai ei sitten muuta elämää ole myöskään .

      Helbheikki

    • Anonyymi

      Ylihuomenna perjantaina taas, mutta en usko että niitä pelkureita näkyy taaskaan !

      Parta-Jugi

    • Anonyymi

      Katsotaan uskaltaako kukaan kun pelkäävät niitä sun nopeita käsiäsi. Mikä tietysti heidän kannalta parasta, mutta ei synny kovinkaan hyviä eikä Syviä keskusteluja oikein ilman heidän poikkeavuuttaan mitä toisivat esille niissä Syvänlaatuisissa kannanotoissaan.
      Kummallista vaikka ilmainen kalja jokaiselle osallistujalle olis tarjolla, eivät uskaltaudu paikalle tulemaan. Luusereita koko sakki. Kähärämäistä ja Helbinäijän kaltaista toimintaa mitä Syvimmälti.
      No...klo 18 aikoihin ainakin minä ilmoittaudun paikalle kuten usein ennenkin.

      Helbheikki

    • Anonyymi

      Ei kukaan uskaltanut uhmata meitä perjantaina !!!

      Hanurilan Hymyweikot

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      525
      8884
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      160
      6134
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      359
      5155
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4739
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4341
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4043
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      184
      3922
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1848
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1394
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      959
    Aihe