Miksi olet sinkku?

Oletan, että olet sinkku, koska käyt täällä. En usko sua pettäjäluonteiseksikaan. Itse olen sinkku, koska "pelkään" miehiä ja läheisyyttä, niin henkisesti kuin fyysisesti.
28139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Minä olen myös sinkku, koska pelkään miehiä ja läheisyyttä. Huonoja kokemuksia aiemmasta, joten todella hankala yrittää luottaa enää.

Äänestä
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    😍 ­N­­y­­­m­f­­o­­m­­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17687581W

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Koska olen valikoiva ja kuulemma vaikea. Ihastun harvoin ja muut ei kelpaa kuin sellainen, johon olen vähintään ihastunut. Jokainen aikuinen ymmärtää, ettei tunteet aina kohtaa. Olen aika tyytyväinen sinkkuna. Ei mitään kiirettä parisuhteeseen, jollei oikea tule vastaan ja natsaa.

Äänestä
  • En ole edes varma onko hän sinkku. Eronnut ehkä.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    En ole edes varma onko hän sinkku. Eronnut ehkä.

    Kysymällä vois selvitä?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kysymällä vois selvitä?

    Ei auta. Niin vaikee tyyppi, ettei edes puhu !

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Ei auta. Niin vaikee tyyppi, ettei edes puhu !

    No se se onkin sitten vaikea.

    Äänestä

En osaa lähestyä naisia oikein, enkä yleensä uskalla ollenkaan edes yrittää. Toisekseen viihdyn ihan liian pitkään kotona yksin. En uskalla käydä missään, taikka en halua, kun pitäisi yksin mennä, ja koen sen ahdistavaksi ja tylsäksi. Siinä suurimmat syyt, ja toisekseen en tiedä mitä naisille puhutaan, kun niitä lähestyy. En osaa myöskään olla oma itseni kenenkään uuden ihmisen seurassa, vaan esitän jotain tönkköä puupökkelöä. Ja kravatti menee niin tiukalle ettei henkikään kulje.

Äänestä
  • Olen myös todella nirso naisten suhteen.

    Äänestä

  • Prinssi_J kirjoitti:

    Olen myös todella nirso naisten suhteen.

    Älä valehtele ja ole epärehellinen. Älä salaile.

    Se on ratkaisu.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Älä valehtele ja ole epärehellinen. Älä salaile.

    Se on ratkaisu.

    Mitähän tällä tarkoitat? Kilttinä ja miellyttämisen haluisena, sitä kai on joskus epärehellinen, kun ei uskalla sanoa ei. ja muuta sellaista.

    Äänestä

Se voi olla monen tekijän summakin ettei ole tullut päästyä suhteeseen, ei ole niin paljon tilaisuuksia tutustua kehenkään, se tutustumisvaihe alkaa tuntua kovin vaivalloiselta jopa mahdottomaltakin kun ei ole sellainen että se itsessään olisi mitään antoisaa, siis ihmisten läpikäyminen ja raakkaminen, ei oikein edes tiedä mitä suhteelta toivoisikaan, elämässä ollut muuta miettimistä jne.

Äänestä
  • Nonni. Tittennii.

    Äänestä

Elämän aikana ollut monia tilaisuuksia, mutta niitä ei ole siinä hetkessä osannut käyttää. Nykyisin niitä ei enää tulekaan.

Äänestä

en ole "sinkku" siltäosin, että olisin elänyt aina yksin, vaan olen itselleni niin vaativa, että tahtoisin olla "täydellinen" vaimo, > miestä miellyttävä ??
Tosin vaadin myös kumppaniltani vähintäänkin norm.käytöstapoja , en pelkästään itseäni varten , vaan myös ihmissuhteissa yleensäkin.
Ihailen ihmisiä, jotka "yks, kaks" rakastuu, punnitsematta, miten tässä menee . . .

Siis lähteä avoimin mielin suhteeseen , pohtimatta kumpikaan , kummankaan menneisyyttä, mihin perheeseen kukin on syntynyt, ja onko avioero , tai jokin suhde aiemmin karitunut.
Itse nimittäin kiinnostun juurikin niistä syistä, miksi vastapuoli ON yksin, noh, jos on alle kaksikymppinen, tuskin tuollaiset asiat tulee edes mieleen.
Ikääntyneempänä huomaa monia kysymyksiä itselleen enemmän ja enemmän , kysymyksiä / pohtimisia, "miksi tuo on yksin", siis : Miksi ???

Äänestä
  • Minua taas ei kiinnosta pätkän vertaa, miksi joku on yksin, eikä se minulle kuulu, jos joku haluaa kertoa. ok, jos ei, en ala kyselemäänkään.

    Kiinnostus loppuu nopeasti, jos joku alkaa ensimmäisenä tenttaamaan, miksi on sinkku.
    Siitä tulee mieleen, että toisella on sellainen normisto, että kaikkien pitäisi olla automaattisesti parisuhteessa, jos ei, niin on selityksen velkaa ja hyvät perustelut.
    Tuo on naisilla yleisimpiä avauksia, ilmeiden ja ulkonäön kommentoinnin ohella. Todella ärsyttävää, vaikka olisi kehujakin.

    Äänestä

Olen sinkku, koska en ole seuraa etsinyt, enkä oikeastaan juurikaan sellaisissa paikoissa pyösrinyt, jossa joku voisi kohdalle osua.

Äänestä

Olen sinkku, koska ilmeisesti ei ole se oikea kohdalle osunut tai ehkä olen liian valikoiva miesten suhteen.

Äänestä

Huvikseni. Ja koska nautin vapaudesta ja siitä että kukaan ei ole kontrolloimassa tekemisiäni tai elämääni joissa on minusta mielenkiintoa enemmän näin kuin jossain katsotaan yhdessä telkkaria -suhteessa ja pukeudutaan samanlaisiin verkkareihin. Ehkä joskus vielä parisuhde taas, tai sitten ei, aika sama. Ainakin pitää ihastua kunnolla ja tuntea vahvaa henk.fyys. vetoa, puolivillaiset sinne päin -jutut jotta ois vaan joku siinä yhdessäolemisen vuoksi ei kiinnosta yhtään.

Äänestä
  • Ole huoleti. Pian olet yksin.

    Jatka toki kirjoittamisharrastustasi edelleen "mr. monimieli"

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ole huoleti. Pian olet yksin.

    Jatka toki kirjoittamisharrastustasi edelleen "mr. monimieli"

    En mä tietääkseni ole sukupuolta korjannut. Mutta nimimerkiksi vois olla toimiva, koska usein olen tuuminut että olen aika androgyyni joitain ominaisuuksilta kun ei välittömästi napsu sen ihmeemmin jotkut perinteiset ns. naisten kuin miestenkään jutut. Saati roolit.

    Äänestä

Jaa, pärjään paremmin yksin kuin yhdessä, huoh!

Äänestä

olen sinkku koska nainen pelkää läheisyyttä

Äänestä

Ei tällä palstalla sinkut käy, on vain narsisteja jotka ovat käyttäneet useita ihmisiä hyväkseen. Vaikka olisivat parisuhteessa, niin vilkuilevat uusia uhreja.

Äänestä

Koska se nainen ei ole pyytänyt ikiomakseen minua, siksi. Pelottaa vähän tytöt, mutta ei se ratkaise mitään, kun naisen pitää olla se oikea.

Äänestä

Simppeli vastaus. Työt ja harrastukset vie kaiken ajan. Lisäksi viihdykettä on nykyään aivan liikaa (pelit, elokuvat jne.)

Äänestä

En tiiä oikein oonks mä sinkku

Äänestä

😋😍😋😍😋😍😋😍😋

🔞 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oletan, että olet sinkku, koska käyt täällä. En usko sua pettäjäluonteiseksikaan. Itse olen sinkku, koska "pelkään" miehiä ja läheisyyttä, niin henkisesti kuin fyysisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu