Vaasan pelastuslaitos ja poliisi varautuvat mellakkaan, luonnonkatastrofiin ja suuronnettomuuteen. Syynä on, että Hellman on uudenvuoden kunniaksi uhonnut lopettavansa valehtelemisen.
Vaasassa muistetaan vielä muutaman vuoden takaiset tapahtumat, jolloin Hellman vastaavan lupauksen annettuaan, aiheutti kaaoksen kaupungissa.
Silminnäkijä Svante-Erik kertaa tapahtumia:
-Näin Hellmannin ratsastavan yksisarvisella väkijoukkoon. Sitten siellä riehui jonkinlaisia hahmoja. Loppuillasta näin, kun poliisi oli ampunut yksisarvisen ja ensihoitajat elvyttivät Hellmannia.
Hellmannin riehumisen syytä ei ole kettottu julkisuuteen. Svante-Etikillä on vain teoria.
-Kai se on vähän niinkuin viinan kanssa, että kun seinään lopettaa, niin sekoaa.
Hyvää uuttavuotta!
Hyvää uuttavuotta
5
297
Vastaukset
- Anonyymi
No, tuo helmanni on kaiketi kuitenkin melko vaaraton tapaus. Toisin kuin onecoin - apinat joiden toiminnassa on vuosien aikana ollut huolestuttavia piirteitä. Sen verran sekalainen seurakunta että joukkoon mahtuu narsisteja, sosiopaatteja ja muuten vain kylähulluja koulukiusattuja, joiden paikka ei välttämättä ole normaalissa yhteiskunnassa.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17687613x
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Helmanni parka uskoo taikuuteen. Mieli on lapsen tasokka, yrityi kerran alkaa lukemaan Harry Potter kirjaa, luki kaksi sivua.
Voi, voi, mikä aasi.
🐐🐐
Anteeksi aasi.- Anonyymi
Lapsen tasolla on, se on nähty. Aluksi hieman ihmettelin että tyyppi ei pane ollenkaan pahakseen vaikka kuinka mollataan ja moukaroidaan. Tähän asti kaikki - siis KAIKKI - tunkittajat ovat muutaman moukaroinnin jälkeen häipyneet takavasemmalle. Eihän sellaista kukaan loputtomiin jaksa. Mutta helmannia sellaiset ei kosketa. Selitys on tietenkin, että hän ei edes ymmärrä niitä, tai ymmärtää kuten lapsi.
Anteeksipyyntö aasilta oli kohdallaan!
- Anonyymi
Tänään klo.
18.45 mikäli ilmat suo. https://youtu.be/R4rgfdjMVzA
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk1559829Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1307946Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi27911Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2607482Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1236167Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k875957Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j535752Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit944831Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja113157Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist541424