Muistakaahan hyvät ihmiset näin uuden verovuoden kynnyksellä, että kotitalousvähennyksen määrä on henkilökohtainen, ei talouskohtainen.
Jos on vaikkapa iso remontti tulossa taloon, niin kannattaa ensin katsoa ketkä ovat oikeutettuja kotitalousvähennykseen. Ensinnäkin tietysti taloudessa asuvat veroja maksavat, mutta vähennykseen ovat oikeutettuja myös veroja maksaneet lapset, lastenlapset, ottolapset, kasvattilapset ja kaikkien näitten puolisot myös. Asuivatpa missä hyvänsä.
Esimerkkinä oma huushollimme, jossa kuluja maksoivat vanhemmat ja kuusi lasta. Yhtenä vuonna tuli vähennyksiä reilut 16000€ ja vielä seuraavana 9000€.
Sama pätee mökkiremontteihin, Esivanhempien mökkiremontin kuluja voi passelisti jakaa ja saada veroetuja vaikka ei mökillä olisi ikinä käynytkään.
Nyt vero-optimoimaan!
Kotitalousvähennyksellä ei ylärajaa...
Anonyymi-ap
1
262
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176877496
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477