Nyt vuoden vaihtuessa suosittelen kaupungin virkamiehille ja työsuhteessa oleville henkilöille moraalin kohottamista. Näin julkisesti Ilmoitan , lahjoitan kaupungin tekniselle johtajalle hamekankaan loistavasta kieroilusta. Voitit valheilla kiistamme. Onnittelut siitä.
Virkamiehet
Anonyymi-ap
91747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hei kannattaa asiasta kertoa aki pojalle niin totuus kaivetaan esille.
Aki poika ei taida olla kaupungin virkamiehiä. Hän häärää nyh kaupungin luottamusmiehenä ja yrittää häätää paikkakunnan yrityksiä muualle tai vähintään yrittää kampittaa yritysten kehittymistä.
Kunhan osaisi pitää työn ja luottamustoimen erillään. Se on toki ollut vaikeaa aikaisemmillakin luottamushenkilöillä.... Tiedotus ainakin pelaa.
Taitaa olla viekin vanhan opis, olisko vielä kunnan palkkalistoilla, vai onko jo potkittu pihalle? Epäilen ettei. Täytyyhän sitä vielä suhmuroida tyttärelle joku nimike jota osais tehdä mutta mitä se vois olla? Pystyykö sie totta vie keksiä aina jonku hyväpalkkasen tittelin kelle vaan ja ihan omat työajat, pääosa etätöitä ja suora linja isukille, kun sekään ei pysty millään jättään kuntaa ja muillekin pitää vähän tehdä kiussa näilä töillän.
Onko tilinnumeroa missä siihen hamekankaaseen vois osallistua.
Pitää ostaa kestävää kuosia, kun joutuu sitä loppuelämänsä pitämään.
Mikäs tälläinen kiista on että oikein hameita sovitellaan?
Kirjoitatteko te jaa joo Akista,joka ei tosi asiassa tiedä mitään
Tämä on niin totta! Tekninen johtaja todella valehtelee. Asiaasi et varmasti pysty Parkanon viranhaltijan kanssa asiallisesti hoitamaan.
Epärehellisyyttä ja suoranaista valehtelua olen saanut kuulla muidenkin yksiköiden johtajilta.
Kenen kuntalaisten asioita he hoitavat? Hyvä veli verkosto on pakko olla taustalla, onko se puoluekanta, liikesuhteet?
Jos tekninen johtaja nauttii luottamusta niin kaikki ok.
Mutta jos ei nauti niin valtuusto käyttäköön ääntä ja pihalle.
Tuo mies tekee todella hallaa tälle kunnalle.
Kuka tekee sen aloitteen että mitataan miehen luottamus?