Nurmeksen kaupungin päätöstenteossa paljastuneet lainvastainen menettelyä .Totuuden paljastuminen toimivallan ylittämisestä suhmuroivat koittavat erimieltä olevat ihmisiä hiljentää.
Nurmeksen kaupungin päätöksenteossa lainvastaista menettelyä
5
142
Vastaukset
- Anonyymi
Yle uutiset julkaisivat kaupungtinjohtaja ylittänyt toimivaltansa tehtyään tammikuussa 2020 viiden vuoden vuokrasopimuksen 250 neliön suuruisesta puistoalueesta. Toivottavasti Yle MOT Ohjelma ottaisi käsittelyynsä Nurmeksen päätöksen teko kultuurin.
- Anonyymi
Todennäköisyys kasvaa suhmurointiin, kun lukee päätöksiä, jos mitä on saatavissa salailujen vuoksi, esimerkiksi kahdenvälisissä kaupoissa.
- Anonyymi
Säämäsestä kaupunginjohtaja 💪
- Anonyymi
Älä unta nää.
- Anonyymi
MOT pitäisi haastatella kaupungilla vähän aikaa töissä olleita henkilöitä, jotka ovat sanoneet itsensä irti nähtyään johtamistavat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662747
- 2011997
- 711746
- 921648
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.451514Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91471- 791151
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976