Minkälaiset vaatimukset pankkiin hakeville työntekijöille , ylempi koulutus? Esteitä?

Anonyymi-ap

Jos pankkiin töihin hakeva (rahoituksen kanssa tekemisissä) harrastaa vapaa-aikanaan esim. uhkapelejä, pokeria, peliluolia ym. niin onko tämä mikään este pankkiuralle . Ajatellaanko että jos omat rahat loppu niin vähän lainataan "holvista" ja sitten takasin laitetaan kun pelissä taas onnistuu..jos onnistuu. Ettei vain asiakkaiden rahojen kanssa pelata ?

4

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sehän on just pankki ja vakuutus hommaa. Sijoitetaan varoja ja kun ei onnista niinkuin yleensä on, niin taas otetaan asiakkaiden rahoja lisää ( rahaston hoitajan palkkioita).

    • Anonyymi

      Helpoin tapa päästä on hakea Baronan kautta S-ryhmän kassaksi. Näin olet jo kassavirkailija, kun kassat on S-Pankin palvelupisteitä.

    • Anonyymi

      Osuuspankkiin pääsee ainakin töihin kun on vapaamuurarien salaseuran sukulainen tai poika.

      Koko Suomessa on runsaasti vapaamuurareita Osuuspankeissa usealla paikkakunnalla.

      Muunmuassa Tampereen Osuuspankin vapaamuurari-toimitusjohtaja osaa rekrytoida juuri oikeaa porukkaa esim. pankkinsa hallitukseen, jotta hyvä veli verkosto on kohdallaan ja asiakas mitätön roska tässä pankissa.

    • Anonyymi

      pitäisi kysyä aloittajalta millaiselle ihmiselle luottaisit taloushallintasi? Eiköhän se vaade ole koulutuksen lisäksi nihteeton rahankäyttö ja luottotiedot. Eikä tuo amk koulutus nykyaikana vielä takaa mitään vaan se on yksi asia useammassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5172
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4607
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1392
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1350
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1014
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      885
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      833
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      799
    Aihe