Kertoo seiskassa, että hän on ollut YLIOPISTOAIKOINAAN Ghanassa vaihto-oppilaana 2012.
Missä yliopistossa Kettumäki on MUKA opiskellut,
Metropolia-Ammattikorkeakoulun on käyty, eikö niin.
Rosa Kettumäki
18
4611
Vastaukset
- Anonyymi
AMK.
- Anonyymi
Ei ole suorittanut yliopistotutkintoa.
" ne on tohtoreita, maistereita melkein jokainen" - Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176910157
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Tarkennuksia tarvitaan, tai korjausliikettä lehtitietoon.
- Anonyymi
Rosa on superärsyttävä äärisuvakki. #"Eno"
- Anonyymi
Minusta on huono toimittaja tuo esille oman kantansa mitä hyvä toimittaja ei koskaan tee!!!
Tuo esille vasemmistolaiset ajatuksensa.
- Anonyymi
TASAN
- Anonyymi
Panisin
- Anonyymi
En!
- Anonyymi
Rosa Kettumäellä elokuva-alan opiskelut. Se kyllä näkyy😊 Miten ihmeessä on päässyt ylelle töihin?
- Anonyymi
Rosa ottaa nykyhallituksen "ongelmat" esiin vaikka puhuisi meteorologin kanssa säästä.
- Anonyymi
On kaunis nainen.
- Anonyymi
Hän on ihan hyvä.toimittaja, osaa asiansa ja on vielä kauniskin.
- Anonyymi
Hän ei mielestään tarvitse asiantuntijoita juontamiinsa ohjelmiin, koska hänellä on niin paljon omaa ääneen tuomaansa asiantuntijuutta joka asiassa.
Kuka kertoisi hänelle, että hänen tehtävänsä on jakaa puheenvuoroja ja heittää aihe keskusteluun.
Esittävinään tiukkaan omia näkemyksiään. Pientä hillintää, jotta asiantuntijat pääsevät ääneen. - Anonyymi
Rosa sanoo: "Opiskelin yliopistossa Ghanan pääkaupungissa Accrassa yhden syyslukukauden ja asuin ghanalaisen vanhemman rouvan luona alivuokralaisena. "
- Anonyymi
Yksi parhaista juontajista tällä hetkellä. Erittäin nopeaälyinen ja sujuvasanainen.
- Anonyymi
olis kyllä hieno herätä aamulla rosan vierestä kuuman yön jälkeen
- Anonyymi
sama juttu kun niin jo housuis nyppii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877