eikö tuota bilettäjää ja valehtelijaa

oman edun tavoittelijaa saada ulos ja potkuja persuuksille. On ajanut suomen kurimukseen ja kansalaiset leipäjonoihin. Itse riistää ja raastaa vaikka köyän suusta. Kaikkien aikojen törkein ja röyhkein poliitikko, läpilaikkaus viherpunikista
28228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Joo sehän sai puolimaailmaa energiakriisiin ja muuhun. Mahtava Megahypersuperstara saanko esitellä Sanna Marin..!!

Äänestä
  • Kulkee miesten pitkät kalsarit päällä,ei osaa pukeutua saanko esitellä.

    Äänestä

  • on saanut suomen talouden täysin sekaisin ja vielä ei ennen vaaleja uskalleta kaikkia tuhoja saattaa julkisuuteen. Tämän sumutuksen ja salailun pyhä äiti on punikit ja demarit kaikki puhaltavat yhteen hiileen ja sammuttavat kipunat

    Äänestä

  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    ❤️ ­­N­­y­­­m­­­f­­o­m­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17693239k

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

On se vaan kumma juttu että ulkomailla osataan arvostaa Marinia paljon paremmin kuin täällä:

Ukrainalaislehti   on valinnut pääministeri Sanna Marinin Ukrainaa lähemmäs voittoa auttaneiden henkilöiden listalle.- Emme asettaneet osallistujia paremmuusjärjestykseen vaikutusvallan mukaan. Tavoitteenamme on näyttää ne johtajat, jotka taistelevat Ukrainan tulevaisuuden puolesta eri rintamilla: sotilaallisesta poliittiseen, kulttuurista avaruuteen, lehti kirjoittaa. Marinin lisäksi listalle on valittu ulkomaisista johtajista esimerkiksi Yhdysvaltain presidentti Joe Biden, Naton pääsihteeri Jens Stoltenberg, Britannian entinen pääministeri Boris Johnson ja nykyinen pääministeri Rishi Sunak, EU-johtoa sekä Baltian maiden presidentit.

Marin on Kyiv Postin listalla ainoa pohjoismaalainen,sekin kertoo jo paljon!

Äänestä
  • Koko jengi koossa.

    Äänestä

Onko sitten esim keskustapuolueen pääministerit huippuja. Mitäköhän se johtajakoulutuksen saanut DI Sipilä kuvitteli osaavansa, ainakin riisti ja raasti köyhän suusta:

Suomalaiset olivat kurkkuaan myöten täynnä Sipilän hallituksen leikkauksia, jotka kohdistuivat opiskelijoihin, lapsiperheisiin, työttömiin ja eläkeläisiin. Sipilä lupasi kaksi viikkoa ennen vaaleja, että näiltä ihmisiltä ja muilta tuensaajilta ei leikata senttiäkään. Vaalien jälkeen Sipilä leikkasi juuri heiltä. Eivät ihmiset unohda tällaista huijausta” ja suoranaista valehtelua.
Pisteenä i:n päällä nyt kun oli maailmanlaajuisesti pahin kriisi 2. maaimansodan jälkeen niin Sipilän hallitus ehti kustannusleikkauksillaan rampauttaa THL.n, jonka toimintakyky pitäisi olla 200 % koronapandemian aikana: terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL) irtisanoi 400 työntekijää yhteistoimintaneuvotteluiden tuloksena. Vähennysten syynä olivat valtion säästöt. THL:n rahoitus supistui 9,8 miljoonalla eurolla vuosina 2017–18.  Sipillä rampautti myös koululaitoksen ( 690 miljoonan budjettileikkaus). Marinin hallitushan joutui heti Sipilän jälkien korjaustalkoisiin.

Äänestä
  • Hyvä kommentti. Kiitos! Hyvä kun muistutit tuosta Sipilän hallituksen THLn kohdistuvasta leikkauksesta! Se oli yksi niistä tyhmimmistä leikkauksista. Samoin koulutusleikkaukset! Karmeaa seuraukset! Niitä Marinin hallitus nyt yrittänyt korjata.
    Mutta tollot ei näe kun mamut! Voi pyhä yksinkertaisuus!

    Äänestä

Marin on oikeasti tyhmä kuin saapas, suosio perustuu sometukseen ja pissiliisojen fanitukseen.

Äänestä
  • Itse olet tyhmä. Se näkyy tuosta kommentista!

    Äänestä

  • Onhan Marin paljon fiksumpi kuin Halla-Aho ja Orpo jotka eivät tajunneetedes % laskuja:

    Opposition kritisoimassa EU:n elvytyspaketissa on 30% jousto-osa, joka lopulta määrittää kunkin EU-maan elvytysmäärän. Jussi ja Orpo vaati aikoinaan sen osuuden nostoa 50%:iin ja se olisi läpi mennessään aiheuttanut sen, että Suomen saama tukiosuus olisi nyt Pienempi, kuin mitä se tulee olemaan.
    Näin on koska Suomi on tähän mennessä selvinnyt koronan aiheuttamasta talouden alamäestä pienemmin vaurioin, kuin etukäteen oli ennustettu. (tuo 30%:n jousto-osuus lasketaan vasta jälkeenpäin, kun nähdään, että miten pahasti kunkin maan talous kyykkää vuosina 2020 ja2021). Mutta tuohonkaan Sanna Marinin kommenttiin oppositioherrat eivät sanoneet mitään, ymmärrettävästi.
    Tuo jousto- osa elää riippuen mitenkä hyvin Suomen taloutta on hoidettu elikkä taloutta on hoidettu ennakoitua paremmin jolloinka tuo Suomen osuus laskee . Eihän ole kyse todellakaan mistään huijauksesta vaan puhtaasta % laskusta jota näköjään edes Orpokaan ei ymmärtänyt kun oli ihan Öönä A-Atolk tentissä Marinin vastauksen jälkeen!

    Äänestä

  • Kotona kun joku haukkuu tyhmäksi , niin en viitsi antaa takaisin samalla mitalla, miksi??

    Äänestä

Höpö, höpö, aloittaja! Suomella menee erittäin hyvin! Miksi valehtelet? Taidat olla niitä valehtelevia ja tyhmiä tollopersuja! Säälittävää.
Bensan hinta laskussa ja eläkkeet nousussa. Luulisi persulle kelpaavan ilman haukkumisia.

Äänestä
  • Hyvinkö menee? Kaikilla yhteiskunnan eläteillä menee hyvin, työssä käyvät kustantavat näidenkin marinpellejen elämän.

    Äänestä

  • Miksi poistatit kommentin tästä? Eikö palvomastasi Marinista saa kertoa totuuksia? Te Marinin trolliarmeijan jäsenet elätte kuin Venäjällä ja Pohjois-Koreassa ja estätte vapaan Suomen kansalaisilta keskustelun.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Miksi poistatit kommentin tästä? Eikö palvomastasi Marinista saa kertoa totuuksia? Te Marinin trolliarmeijan jäsenet elätte kuin Venäjällä ja Pohjois-Koreassa ja estätte vapaan Suomen kansalaisilta keskustelun.

    tuo Marin olisi mahdollisesti sopiva Intian keskiyön pikajunaan tarjoilijaksi

    Äänestä

tuli katottua 10.1.23 tuo puoluepamppujen kilpahuudanta. Siellä tämä pääketku Suomen valtion tuholainen heilui suunapäänä. Ja taas sama, ettei saatu suoria vastauksia suoriin ja selviin yksinkertaisiin kysmyyksiin vaikka toimittaja Haapala esitti useita kertoja. Ketku se vaan väisteli ja jumputti samaa toistoa jota on kuultu jo muutama vuosi. Milloin tuosta akasta päästään ?

Äänestä

onhan tämä kaikkien aikojen mahdottomin akka. Eikö tosta millään maailman opilla päästä eroon. juopottelis itsenä puliasteelle ja käyttäs niitä jengiläisten jauhoja oikein olan takaa, ei tässä köyhä voi muuta toivoa kun äänestäminenkään ei auta

Äänestä

Mutta pissilissut ja muumioituneet demarit hurraa punaista vapahtajaa.

Äänestä

Niin ja meidän veronmaksien laskuun, ja eihä hän, maksa veroja edes siitä mitä kuluttaa.

Äänestä
  • tämän huijari ja paskanpuhuja akan kaiken törsäilyn, kerskakulutuksen, suomen rahavarojen kylvämisen rosvo valtioillee kehitysavut ja muut suosioihin ja korruptioon menneet rahat ja varat joutuu tulevat sukupolvet maksamaan, mutta miten, kun suomi tulee menemään täydelliseen selvitystilaan. Tätä akkaa joka on valtakunnan todellinen tuhoon johtaja suomi saa syyttää kaikesta kurjudesta joka tulee eteen.

    Äänestä

Me veronmaksajat maksamme kaiken "Pääministerin " kivasta

Äänestä
  • miksi tuota suojellaan?

    Äänestä

AP..lle Puhut ja kirjoitat vähän,MUTTA ASIAA!

Äänestä

tämä henkilö voisi mennä bilettämään sinne jauhojengiin omlla eväillä ja itse maksaa kyytinsä. Ei suomalaiset enemmistö tota ihmistä tarvi

Äänestä

josskin muualla maailmaa tuon sortin narsisti oltaisiin ajettu ulos virasta tai jopa tapettu. Mutta täällä Suomesa tämä saa öykkäröidän kansalaisialle ja pitää pilkkaaan koko yhteiskuntaa ja kurjistaa tavallisen köyhän elämää.

Äänestä

miten on mahdollista, että tuo kuvatus meuhaa ja ajaa suomen hunningolle. Eikö tuota kuvatusta saa kukaan tuolta paikalta ulos?

Äänestä

tuo suomen kaikkien aikojen ketku ja sutki akka ulos ja minne vaan mutta pois sotkemasta suomen ja suomalaisten elämää. Eli tuo akan rutjake äkkiä ulos ja lujaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

oman edun tavoittelijaa saada ulos ja potkuja persuuksille. On ajanut suomen kurimukseen ja kansalaiset leipäjonoihin. Itse riistää ja raastaa vaikka köyän suusta. Kaikkien aikojen törkein ja röyhkein poliitikko, läpilaikkaus viherpunikista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu