Kuinkahan Revon Sähkön myynnin (1990-luvulla) pääomat ovat sijoitettuina? On suuri oletus, että osakesalkun sisällössä on mukana Fortumia, ja sehän on samalla tarkoittanut sitä, että Suomen valtion käsittämätön ja tyhmäkin vielä kikyloikkija Sipilän keskusta, aikana Uniperin miljarditappioihin johtaneen kaupan tasoistusta on vuoltu osakkeenomistajien potista.
Kaupunginjohtajan vastuu on avata osakesalkun tila tiedotteella, sehän kuuluu hänen toimivaltaansa, rahoitus , sijoitukset ja avoin TIEDOTTAMINEN.
Kaupunginjohtajan vastuu on avata osakesalkun tila tiedotteella, sehän kuuluu hänen toimivaltaansa, rahoitus , sijoitukset ja avoin TIEDOTTAMINEN.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Eräs tummettu henkilö on täällä useaan otteeseen "tiedottanut" että Tita ja Laila tuhlasivat ne hänen Kepulilaisen mielestä rahoja ei olisi..
Tosiasia on että osakesalkkua on omin tollukoiden päätöksillä tyhjätty tyhjänpäiväisiin kaupungin paperiyhtiöihin, joilla ei ole tilosvastuuta eli tuloksettomiin "tytärpuoliin." eikä mainitsemasi henkilöt ole missään tekemissä niihin ...
tulosvastuuta
, (pilkku)
, (eri pikku)
E (iso e)
Kylläpä on pilkunnu...ja taas vauhdissa Itse kun ei koskaan tee virheitä,Sinut pitäisi panna sirkukseen näytille.Kolme kertaa piti oikaista toisen p i e n t ä virhettä jonka hän oikaisi.Hanki itsellesi elämä.Menikö hermot kun mainittiin Laila ja Tita?
Täällä on jo kerrottu: Sosiopaatti ja Psykopaatti tuhlaisvat ne rahat jo aikoja sitten.
Väärää tietoa oli!! Rahat ovat tallessa.MOT
Mutta eivät kunnalla.
Kerroppa missä ne Reporahat ovat kun kerran olet noin varma etteivät ole kunnan omistuksessa.?!
Koska olet Heikki uskovainenkin niin muistat varmaan kahdeksannen käskyn " Älä lausu väärää todistusta lähimmäisestäsi"
Mihin ne Titan ja Lailan jäljiltä ovat joutuneet?
kysytään oraakkelilta ; Lintukoto.net huollossa-
Yksi miljoona muilutettu Kvantti Oy:n alkupääomaan.
Volvo Titan
Sieltä on sitä nätti nakertaa ku ei tarvi vuosittain anoa muutakuin satatuhatta "ostopalvelu" rahaa.
Mitenhän reporahat tuottaa. Korot kun ovat alhaalla
Luuleeko joku että varoja pidetään TALLETUSTILEILLÄ? Voi Hyvää Päivää!
Hyvää huomenta. Onkohan olemassa kuntalain (jotosäännössä) pykälä, että kuntalaisille ei tiedote kaupunginjohtrajan tehtäviin kuuluvissa asioissa mitään?
Tuskin.
Päättäjämme ovat valitettvasti omaksuneet valkeiden valheiden ja sönköttävän selityskäytännön, kun heiltä asiaa tiedustelee.
On ihan selvästi kiusallinen aihe avata kuntalaisille omaisuuden hoitoa?
Joko he eivät tiedä, mitä on meneillään tai heillä ei ole munaa olla kuntalaisten antamalall valtakirjalla tehtävässä aktiivinen?
Valtuutetulla on täysi tiedonsaantioikeus siihen, mitä kaupungin omaisuudella tehdään , on tehty ja missä po. osakemiljoonat ovat, mikä on niiden tuotto ja mihin niitä on tuloutettu?
Ja mitä on suunnitelmissa niille lopuille osakesalkkueuroille käyttökohteena?
johtosäännössä. korjaus
Vikise Tenho vikise.
Kun Kepulaisen käsi tarttuu Tenhoa niskasta tukevasti kiinni alkaa vikinä. heh heh
klo 9.22 AJOJAHTI kokoaikainen yksittäistä kuntalaista kohtaan?
Ihan leikkipelleilyksi tai visiksi jokapäiväistä yksityishenkilön ( ei ole päättäjä, ei virkamies) mollaamista ei kirjoittaja/-t voi selittää, mustamaalaminen henkilön tuhaomiseksi on selvästi osoitettavissa , täyttää 100% vainoamisen tunnusmerkit.
Ja somessa jää aina muistijälki tsekattavaksi.
HeikkiRiidanKylväjäKepusta yrittää jälleen saada riitaa aikaiseksi monella taholla,Nyt tässäkin kaksi hänen maalitusta peräkkäin klo9.22 ja 9.23.
Vainoaminen on tahallista ja toistuvaa.
Rikoslain mukaan vainoaminen on rikos. Vainoaminen tarkoittaa rikoslaissa sitä, että joku toistuvasti uhkaa, seuraa, tarkkailee, ottaa yhteyttä tai muuten näihin rinnastettavalla tavalla oikeudettomasti vainoaa toista.
Sitä niittä mitä kylvää.
Pudokkaan vikinä aamun pelastus?
Aamun vittuilut Heikiltä joka aamu.
Milloin Heikki palautat sen lainaamasi hameen??
Niinpä: https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/
Vanha juttu jo ennen Tenhon vikinää.
Milloin sinä Heikki palautat sen hameen jonka lainasit?