Sinä kahden teinitytön isä joka äsken kirjoitit

Minä olen nainen, enkä ole ahdistellut kuin aikuisia miehiä ja vain anonyymisti. Olen nyt hiukan latvamorossa kunnossa, mutta nosta toki kanne minusta ihan vapaasti, jos ei parempaakaan tekemistä ole. Oot aika kivan ärhäkkä muuten.... 😉
5106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Asian vierestä vähän, mut luin jonkun artikkelin jossa joku nainen kertoi ns. Omaa tarinaa miten selviää siitä kun oma tytär ja aviomies aloittavat salasuhteen.

Tää tarina ei kuitenkaan niin sairas että insestistä kyse vaan suomalainen nainen oli saanut tyttölapsen edellisessä suhteessaan ja löytänyt uuden miehen jonka kanssa mennyt naimisiin. Tytär oli joku 10-12 vuotias kun tää mies tuli hänen isäpuolekseen. Eli mies tunsi tyttären lapsena jo.

Aikuisena sitten tytär ja tää naisen aviomies aloittivat suhteen.

Nainen kertoi artikkelissa ristiriitaisista tunteistaan aviomiestään kohtaan sekä ajatuksiaan siitä miten häntä jotenkin inhottaa että mies on ollut tyttärensä isä ja kasvattanut tätä ala-asteelta lähtien.

Samalla myös koki tyttärensä pettäneet hänet

Aika rankkaa settiä mutta tosielämää.

Näinhän voi käydä kun biologista sukua olemattomat asuvat ja elävät yhdessä. Kiintyvät.

Itse tiedän kun perhekodissa asuin teininä jossa 6 teini- ikäistä tyttöä ja 6 teini-ikäistä poikaa asui yhdessä ilman että olivat sukua toisilleen.

Kyllähän siellä suhteita syntyi huostaanotettujen välille jotka samassa talossa asui. Useampi löysi ekan seurustelukumppanin talon sisältä.

Itse löysin ekan poikaystävän talon nuorten tuttavasta joka vieraili usein siellä ja itse tapasin hänet eka kerran noin 2 viikkoa taloon pysyvästi muutettuani eli 16 vuotiaana.

Sillon en vielä ollu täysin kartalla ketkä siellä asui ja ketkä ei koska kesäloma aikaa ja osa nuorista oli vanhempiensa luona ollu viikon ns. Lomalla. Joten luulin et hänkin asuu siellä.

Huostassa olevilla kun on edelleen ns. Vanhempiensa tapaamisoikeus samoin kuin yhteishuoltajuudessa jossa lapsi asuu pysyvämmin toisen luona ja käy koulujaan siellä paikkakunnalla.


T: Karoliina

Äänestä

Ei sinun tarvitse selitellä minulle. Tarvittavat tiedot on laitettu jo eteenpäin.

Äänestä
  • No sielläpä näkevät, että olen nainen, enkä mikään pedari.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minä olen nainen, enkä ole ahdistellut kuin aikuisia miehiä ja vain anonyymisti. Olen nyt hiukan latvamorossa kunnossa, mutta nosta toki kanne minusta ihan vapaasti, jos ei parempaakaan tekemistä ole. Oot aika kivan ärhäkkä muuten.... 😉

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu