Älä vietä sitä ihmisen kanssa, jota et rakasta
Sinulla on yksi elämä
Anonyymi-ap
26114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
No en todellakaan ja siksi jätin kerran ystävän.
Ex-ystäväsi toivottaa sulle rakkaudentäyteistä elämää.
Kiitos. Sitä samaa hänelle. Olemme edelleen ystäviä vaikka harvemmin tekemisissä.
Hyvin sanottu entä jos rakastaa ja ei rakasta
Ei kannata🤔😕tuhlata elämää. Astu seuraavaan ruutuun➡️ kello tikittää. Voin melkein taata. Että helpottaa😁
Elämä on tehty tuhlattavaksi. Rakastan ja en rakasta kaikkia. <3
Kyllä häntä rakastetaan. Siksi en häntä saakaan.
Entä jos hän on silti onneton koska ei saa sinua?
Vähän nuhtelua kaikille ihmisille, ei pidä ottaa henkilökohtaisesti: Elämiä tässä maailmassa on yksi. Älä haaskaa sitä kuuntelemalla valheita, vaan etsi totuutta. Kun kerran tämä elämä on ainutkertainen, miksi pelleilet ja miksi annat valheiden sanella mistä siinä on kyse? Oletko niin itserakas ja itsekäs että toisten kuolema ja kärsimys ei koske sinua milläänlailla? Etkö tajua että kun ihminen kuolee, tämä ainutkertainen elämä on hänen osaltaan ohitse ikuisesti ja sama kohtalo odottaa sinuakin? Elämä on lyhyt hetki. Älä tuhlaa sitä turhuuksiin eli katoaviin asioihin.
Ei tuolleen jaksa ajatella elän vain päivä kerrallaan. En muuttaisi mitään elettyä tai elämätöntä. :-)
Et tietenkään jaksa. Sinulle elämä on pelkkä vitsi ja samalla myös kaikkien muiden kohtalo ja elämä. Et kykene tosissasi välittämään siitä miten muiden käy, et heidän murheistaan tai kohtaloista. Ainoa arvokas asia elämässäsi on se, että saat elää sen niinkuin itse tykkäät.
Peruskoulu on pakollista lusimista ja työ tietenkin sen jälkeen. Tottakai minä mieluummin yksin olisin ja voisin mieleltänikin paremmin sekä myös fyysisesti mutta joku on tällaisen vankilan keksinyt.
Kyllä minua liikuttaa useakin muu elämä kuin omani. Rauhaa ja rakkautta.<3
Kyse olikin siitä että välittää tosissaan. Ei siitä että itkee kun näkee mainoksessa kärsiviä lapsia. Hipit eivät todellakaan rakasta ketään. He ovat juuri elämän ainutkertaisuuden vähättelijöitä. Pelleilevät koko elämänsä läpi pilveä poltellen.
Kyllä tietysti rakastan myös aidosti olen vain kaksijakoinen persoona. :->
...
Hipit ovat vähän kuin seireenejä jotka laulavat ihmisiä uneen, ottamaan elämän kevyesti vaikka meillä ei ole mitään syytä olettaa, että elämä kuuluisi ottaa kevyesti. Samalla tavalla toimivat kaikki muutkin filosofiset ajatussuuntaukset ja ismit. Ne pysäyttävät ihmisen etsimästä totuutta asettamalla rajat joiden sisällä niihin kuulutaan ja joiden ylittämisen sijaan, jäädään edistämään omaa ismiä. Totuus taas tuo rajat vastaan itsessään, eikä aseta niitä ennalta.
Nii just h...??
Viisaita sanoja. Entäs sinä?
ilotyttö rakastaa
Adut ei kumpaakaan.
”Sinulla om yksi elämä, vietä
Se rakastelemalla suomi24/ikävä palstalla epätoivoisien tunnistajien kanssa”
Tämä on se elämä missä on suolaa!
Entä jos sitä ykkösvaihtoehto ei voi saada? - n
Jos ei ole oikeasti mahdollisuutta saada niin siirry seuraavaan.
Tarkoitat hyvää varmaankin mutta asiat ei ole aivan niin yksinkertaisia
Voishan sitä olla niinkin että rakastaa muttei voi olla. Onhan sekin hyvä teko että päästää irti ja antaa toisen mennä.