Martina on loman ajan Australian kaunein nainen.
Martina on loman ajan Australian kaunein nainen
Anonyymi-ap
93755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 93
Vanhimmat
Useita treffi ehdotuksia tullut Martinalle.
LOPETA NÄÄ PROVO ALOITUKSET JO TOINEN PERÄKKÄIN. Ei ketään kiinosta sinun tällaiset asiat, et pääset vaan haukkumaan ja keksimään valheitasi Martinasta .
Kiinnostaa , kiinnostaa.....
Maistuu, maistuu..
Todella kaunis 💞
Australian väkiluku: 25.7 miljoonaa
Josta naisia 12.9 miljoonaa on naisia
Josta 15-64 vuotiaita on 8.3 miljoonaa, siis reilusti enemmän kuin Suomen koko väkiluku.
Siis sen lisäksi että tuskin Martina Margot Robbieta, Nicole Kidmania tai Cate Blanchettia kauneudessa päihittää.
*Mikin pudotus.*
Tämä oli hyvä oivallus. Kaikkea sitä edes ajatuksiin tulee. Cate Blanchett vrt Martina Aitolehti....LOL
Cate Blanchett on timantti sekä kauneudessa että näyttelijänä.
Martina Aitolehti Ö-luokan lööppijulkkis , ei mitään muuta.
Voimia peräkammariisi 😋
Mulla ei ole peräkammaria. Asun ullakolla kissani kanssa.
Martina on kaunein.
Pääsi sisällä ehkä.
Heppo sitä on väittää että jokin on objektiivisesti totta jos ajatellaan koko Australiaa, kun Martinasta pakkomieltynyt pää on paisunut Australian kokoiseksi!
Päästä varpaisiin täydellinen nainen.
Vientää varmaan pytyllä täydellistä **skaakin.
Et ole äidinkielenopettaja.
Mitä tuolla nyt on tekemistä minkään kanssa? Kai sitten kun loppuu comebackit niin turvaudutaan pilkun viilaukseen.
...äidinkielen opettaja....... opiskelu kannattaa aina.
Entä loman jälkeen? Oletetaan, että hän olisi nyt australian kaunein nainen - eikö hän olisi sitä edelleen, vaikka lentäisi suomeen?
Missä logiikka? Se puuttuu, koska aloittajan ”mielipide” edustaa tyypillistä white trash - logiikkaa.
Vihaatko valkolaisia vai miksi hoet tuollaisia? Vuosikausia hokenut.
Googlaamalla löytyi Wikipediasta että eräs tunnettu kirjailija on sanonut että Suomeen on syntynyt "oma valkoinen roskaväki", johon kuuluvat mm. huonosti koulutetut, epäterveellisesti syövät, homoja ja muukalaisia vihaavat, kulttuuria inhoavat ja kiihkoisänmaalliset.
Kirjoittaja 07:29:54 väittää että aloittaja kuuluu valkoiseen roskaväkeen hänen mielipiteensä perusteella? Jos on Martinan fani niin ei kuulu koska tuo valkoinen roskaväki -määritelmä on kaikkea sitä mitä Martinan EI edusta. Jos taas tekee piruuttaan aloituksia että saisi Martinan haukkumisia, niin sitten voi miettiä ja tehdäkin tuollaisen määritelmän kuin kirjoittaja 07:29:54. Ehkä. Mutta onko rasismia yleensäkin väittää ihmisiä white trash?
Olen satunnaisesti googlannut vanhoja Martinan haukkumisketjuja ja tuo white trash on siellä toistunut jo vuosikausia. Siellä ne on edelleen näkyvissä.
Ja sinä pidät asiaa yllä googlaamisella ja monilla kommenteillasi?
Jaa että minkä niminen?
Hyvä noita vanhoja ketjuja on välillä tuoda esiin ja mitä vikaa googlaamisessa on? Noita vanhoja ketjuja selatessa usein huomaa, kuinka pitkään joku samaa asiaa jankuttaa ja jaksaa vuositolkulla stalkata samaa ihmistä. Enkä ole 9.10 kirjoittaja.
Lentokoneessa Suomeen , hänestä tulee taas ruma ankka turbohuulineen.
Ne on persuja! 🤮
Martina ei ole LOMALLA. Hän on treenaamassa!
Lomalla se on. Älä vänkytä. Kyllä niitä uima-altaita Suomessakin on. Eikä sitä lahden mm kisaa juosta rantahiekalla. Noi on ihan lomalaisen aktiviteetteja, eläinpuisto, sukellus yms
Älä vänkytä sinäkään. Hän voi treenata, loman yhteydessäkin, käydä eläinpuistossa, sukeltaa jne. Ei kai hän nyt 12 t päivässä treenaa, hölmö! Järjen käyttö on ihan sallittua!
Ei sen Australiaan asti tarvitse uima-altaan perässä mennä. Mikä on ongelmasi? Loma on lomaa ja sillä selvä
Just luin noista oikeista triathlonisteista. Niiden treenileiri on treeniä, lepoa, ruokaa. Ei mitään huviretkiä sinne sun tänne. Treeni on pääosassa, niillä jää noi turistikohteet aina käymättä
Suomessa ei talvella ajella polkupyörällä ei uida meressä ei juosta lumessa.Eikä ole sama asia tehdä niitä altaassa tai pyörän selässä salilla tai juosta matolla Tällä viikolla aloittaa kunnon treenit paikallisten treeni kavereiden kanssa. Ne joilla on mahdollisuus lähteä ulkomaille, niin tottakai lähtevät.
Ei Martina ole sanonut olevansa jossain treenileirillä. Joka päivä näyttää kuitenkin treenaavan sen pari tuntia, mitä Suomessakin. Viimeisen viikon sanoi treenaavansa kovaa paikallisten tri-ihmisten kanssa.
Ei pitäis kyllä olla keltään pois, jos henkilöt treenit on siellä minne he itse haluavat matkustaa .Omia rahojaan käyttävät ja ei silloin pitäisi olla koskaan toista mieltä mitä he tekevät ja milloin .
Niin ammattilaisilla on, Martina onkin harrastaja triathlonisti.
Jokainen saa mennä Austraaliaan, jos haluaa vaikka uima-altaalle uimaan ja treenaamaan.
Eikä sitä lupaa sinulta tarvitse kysyä, ymmärsitkö?
Hänhän kirjoitti, että viimeisen viikon treenaa triathlonistien kanssa Ausseissa.
On myöskin juossut sekä pyöräillyt, joista oli kuvia instassa.
Hänhän on harrastaja triathlonisti, ei siis ammattilainen. Heidän treeni on todella paljon kovemmat, kuin harrastajien.
Ei Martinasta ole triathlonistiksi ! Kunhan nyt jotain harrastaa aikansa kuluksi ja saa sen varjolla julkisuutta.
Surkea ulosanti sulla! En kehtaisi noilla eväillä kirjoitella julkisesti. 😂
Hyvä että reenaa, kaunis ku mikä.
Tiedä ny hänestä
Eiköhän tuo ole ausseissa valtion rahoilla
Just katsoin sen videoita sillä silmällä, että kaunotar. No ei hitto, tavallinen keski-ikäinen nainen. Pois lukien se, että yleensä ei ole kummia patteja naamassa
Nuo selfiet nyt on mitä on kun vielä oli juuri tullut sukeltamasta. Katsoin juuri kun Seiskassa oli kuva Rita Orasta että aivan kuin Martina mutta Martinalla on parempi kroppa, ainakin treenatumpi. Ja tuo Rita Ora onkin vasta 32-vuotias eli paljon Martinaa nuorempi. Niin ovat samannäköisiä.
Et katsonut sitten koko videota, kyllä hän siellä sukeltaa kunnolla ja ihailee koralleja .
Voi helvetti, lopeta jo. Olen pelkästään nolo
Milloin kenenkin näköinen toi Martina on fanin mielestä. Yksi kysymys, eikö kelpaa itsensä näköisenä?
Aika nolo oletkin koska aivan selvästi on tuossa Seiskan kuvassa Martinan näköinen.
Siis säkö olet nolla, vai mitä ihmettä toista kommentoijaa haukut. Hyvä kirjoitus tuo 16:01,
katsoin nimittäin tuota samaa Seiskasta.
Oletko koskaan kuullut, että ihmisellä voi olla jopa kaksoisolento. Paljon puhutaan, kun on yhdennäköisyyttä, jonkun kanssa. Luonnollista, ei vaan Martinan fanien (kuka tällä mahtaa FANI olla?) mielestä.
Ahaa, eli Martinalla on todella monta eri näköistä kaksoisolentoa. Sehän on sanottu olevan milloin kenenkin näköinen. Todettava kuitenkin, että jos jonkun mielestä Martina ja Rita Ora on kaksoisolentoja, niin kyseisellä henkilöllä vippaa ja pahasti.
Mikä sua nolottaa? Martinan patit, vai?
Kaunis nainen Martina on, siitä ei pääse mihinkään.
Niin oli kaunis koalakin.
Kiva!
Makuasia. Mun mielestä tavallisen näköinen. Siitä ei pääse mihinkään
Martina sukeltaa ja ihailee koralleja ja kaloja, en tiennytkään et hän on käynyt sukellus kursin ja siellä näyttää polskivan vesissä .
VAUTSI ! Ketjut on nyt siistimpää luettavaa ja asiaakin , hyvä asia todellakin . Martinan vainooja on pois ja ei satoja viestejä valheita ole enää.En ole katsonut vielä onko Sofian tilanne kans parempi juorujen suhteen . 💓
Ei se ulkonäkö siitä parane...että on käynyt sukelluskurssin (vink)
Ei täällä mitään siistimpää ole höpöhöpö
Ällö!
Martinan ainoa tutkinto taitaa on " hengenpelastaja " sekin jossain roska tv sarjassa, jossa kahlataan rantavedessä
Martina ❤️❤️❤️💞
Hyvän näköinen tuo Martina on, mutta sehän on minun mielipiteeni. Pidän ihmisestä, jolla on liikunnallisia harrastuksia sekä aikaansaava ja rohkea ottamaan uusia haasteita vastaan.
Samaa mieltä, Martina ei ole mikään nössö.
Puolivillainen on taasen päästetty häkistä tekemään provoaloituksia. Ei raukalla ole yhtään päivää, etteikö ole Martina mielessä. Hän on selvästi lesbo ja rakastunut Martinaan ja yrittää saada hänestä kaikki ihanuudet tietoon. Toisinaan ihannoi Martinan nännejä ja toisinaan syynää hänen takapuolta, voi raukkaa. Nyt on kuitenkin helpompaa, kun ei tarvitse olla mustasukkainen, eikä tarvitse pelätä, että Martina olisi Stefun kanssa.
Vaimo matskua ❤️
Martina on nelikymppinen vanha horo,
joka hoidolta laukun saatuaan sanoo moro
Tärkein asia on materia, botoxit, mesolangat ja raha,
siksi on mun mielestä joutava, ruma, ja luonteeltaan paha.
Pettää, kusettaa, kiristää ja väkivaltasena hakkaa, kännissä ajaa,
tällä vanhalla kurpalla ei ole mitään rajaa.
Varmaan itsekin tiedät, koska ethän sinä niin tyhmä voi olla?, että syyllistyit juuri kunnianloukkaukseen.
Taasko joku kotikutoinen palstapoliisi aamuyöstä jo vahdissa, huoh! Kumpi on runonpätkästä loukkaantuneempi, Martina vai sinä itse? Pitääkö jälleen muistuttaa, että kunnianloukkaus on asianomistajarikos ja Martinan itse pitää ryhtyä toimeen, ei joku hänen faninsa. Joopa joo...
Ai sinäkö poistatit täältä juuri erään kirjoituksen. Onko nyt ajateltava että tuo kirjoitus kalahti juuri sinuun? Etkö nyt tajua että jos aivan yleissivistyksen takia tietää ja on käynyt koulut ja osaa lukea, niin netistä löytyy mikä on kunnianloukkaus. Toki sen tänne saa kirjoittaa tiedoksi, jos joku sivistymätön ja koulujakäymätön kirjoittelee kunnianloukkauksia. Häntähän pitää opastaa koska ei ole saanut kunnon koulutusta eikä kotikasvatusta. Ja jokainen sivistynyt ja kouluja käynyt tietää että asianomaisen itse pitää ryhtyä toimeen. Se on sitten eri juttu jos joku vinkkaa tälle asianomaisille, ja sitä tapahtuu varmasti paljonkin.
Siinä kirjoituksessa ei ollut mitään sääntöjenvastaista eli ainut syy poistamiseen täytyi olla että kirjoitus juuri kalahti kirjoituksen poistattajaan.
Väität että Martina on "horo" - se on selvä kunnianloukkaus. Väität että "hakkaa" - se on kunnianloukkaus.
Tuossa oli ne pahimmat. Toki nuo kaikki muutkin oli jonkun kateellisen ja todella pahan suustaan olevan ala-arvoista kirjoittelua, aivan kuin jotain alamaailman kieltä.
Miksi olet Martinan kimpussa koska näyttää että olet samoihin aikoihin kirjoitellut tuonne Tukiaisen ketjuun eli Tukiainen kiinnostaa tavalla tai toisella. Miksi siis olet Martinan kimpussa?
Sinäkin olet aamuyöstä vauhdissa Martinan ja myös Tukiaisen ketjussa. Huoh!
Tähän kirjoitukseen on jälleen ottanut kantaa moni erittäin tuohtunut Martina-fani. Niiden tollojen luetun ymmärtämisen puute tulee hyvin selville, kun taas on käsitetty asian vierestä ja rivien välistä ymmärretty ihan jotain muuta. Missä kohtaa tässä on käyty Martinan kimppuun? Ketjun aloittaja on keksinyt hupaisan runoelman, eikä muistanut, että Martinasta ei saa pilailla, kun fanit vetävät siitä herneen nenäänsä ;D
Luulenpa, että Martina oman etunsa vuoksi pysyttelee kaukana poliisin kanssa asioimisesta...
Se vain jaksaa jatkaa vihjailujaan melkein kuin Anne-Mari Berg aikoinaan. Toki Berg sai myös tuomion kunnianloukkauksesta.
Ehkä Martinakin siinä vaiheessa tajusi että tyrkyt on tyrkkyjä ja pyrkii vain julkisuuteen hänen kauttaan. Toki tajusi sen että aivan älytön kateellisuus on myös takana. Ja kateus täytyy ansaita. Ei tehnyt rikosilmoitusta Tukiaisesta, kun tämä kävi päälle, eikä tehnyt myöskään Maisasta vaikka tämä huuteli kunnianloukkauksen monen ihmisen kuullen ja oli Martinan nimissä lähetellyt viestejä. Tuollaiset ala-arvoiset tyrkyt kannattaakin jättää omaan arvoonsa.
Mistä sinä tiedät että tuo runoelma on ketjun aloittajan tekemä? Hupsista, paljastitko nyt myös sen että sinä teet lähes kaikki aloitukset Martinasta?
Ei sitä muuten nettikiusaajaksi pääsiskään. Tirsk!
Voihan kiesus sinun kanssasi! Kai se nyt on sama, kuka sen runoelman on alunperin tuottanut, hauska se on joka tapauksessa. Martinasta tekevät monet ihmiset aloituksia, ei kukaan yksin. Jos vain yksi henkilö toimisi, pitäisi hänellä kyllä kiirettä :D
No mutta sinähän kirjoitat että "ketjun aloittaja on keksinyt hupaisan runoelman". Miten sinä tiedät että ketjun aloittaja on myös kirjoittanut tuon runoelman, joka on myöhemmin ketjusssa?
Martinasta tekee aloituksia ainoastaan yksi, vain yksi ja hän on pahasti sairas.
Hyvin runoiltu! 👍🏼🦘🤭
Kerran tuli dokkari jossa pariskunta kirjoitteli juurikin suomi24 palstalle. Vuorotellen kommentoivat ja hauskaa näytti olevan 😆
Muistan tuon dokkarin. Eivät he pelkästään kommentoineet vaan tekivät myös raflaavia aloituksia. Joita sitten kommentoivat puolesta ja vastaan.
Sinä olet rumin, likaisin ja rapajuoppo.
Kaunis likka 💞
Kaunis nainen tuo Martina ja vuosi vuodelta vaan kaunistuu lisää..
Käynti optikolla voisi auttaa. 😁
,❤️❤️❤️❤️❤️