Poliisilla ei ole tiedossaan, että ilotulitteen ampumisesta olisi aiheutunut vakavia vahinkoja. Ilotulite ammuttiin poliisin mukaan Vaisaaren koululla.
Että silleen.
Ilotulite ammuttiin koulussa sisätiloissa
14
272
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kyllä yhtään sitten yllätä että juuri Vaisaaren yläaste kysymyksessä. Opettajat ja valvojat eivät saa mitään kuria siellä kakaroihin.
- Anonyymi
Vanhemmat ne tulitteet ostaa ja kakaransa kasvattaa
- Anonyymi
Omenat riviin, saa ampua jos osuu.
- Anonyymi
Onko tää jotain armeija slangia?
- Anonyymi
Katsokaa uudenvuoden aattoa Helsingin keskustassa
Ihmisiä kymmeniä tuhansia. Kokoajan näkyyn kun ihmisjoukossa ammutaan. Aivan kauheaa katsottavaa. Voi hain kuvitella miltä tuntuu kun korvanjuuressa ammutaan. Ihme ettei enempää satu vahinkoja. Jos turvallisuus määräyksiä noudatetaan kaikilla pitäisi olla turvalasit silmiensuojana.- Anonyymi
Vaisaaren koulun pitäisi hankkia turvalasit jokaiselle oppilaalle jos jatkossa ilotulitteita ammutaan niin ainakin silmät ovat suojassa sitten.
- Anonyymi
Oliko suuri polliisi operaatio kyseessä?😭🤣😂
- Anonyymi
Onko tietoo että millasen rangaistuksen tää ilotulitteen ampuja oikein sai?
- Anonyymi
Tämä uudenvuoden rakettien käytölle ei löydy mitään järkevää käyttöä. Saastetta taivaalle.Hillitön jätevuori,sairaalat täyttyy silmä ymmä muista vammoista. Naapurit kärsii,eläimet kärsii. Sairaat kärsii ym.joka kirkonkylän keskustassa vaara tilanteita. Ihmiset eivät osaa käyttää raketteja oikein.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä uudenvuoden rakettien käytölle ei löydy mitään järkevää käyttöä. Saastetta taivaalle.Hillitön jätevuori,sairaalat täyttyy silmä ymmä muista vammoista. Naapurit kärsii,eläimet kärsii. Sairaat kärsii ym.joka kirkonkylän keskustassa vaara tilanteita. Ihmiset eivät osaa käyttää raketteja oikein.
Jätteistä suurin osa jää luontoon.huh huh.
- Anonyymi
Koulu rankaisee luonnollisesti kyseistä oppilasta jälki-istunnolla.
- Anonyymi
Ei jälkkäristä ole mitään hyötyä. Nykyään saa tehdä läksyjä istunnossa.
- Anonyymi
Maahanmuuttajanuoria sorretaan.!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit422770Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116