pikkuhousunsuojat, hyi!

Kertokaa hyvät naiset miksi käytätte pikkuhousunsuojia? Pitää saada pikkarit puhtaina pesuun, vai miksi?

Ymmärrän, että kuukautisten alussa ja lopussa pikkuhousunsuojat ovat käteviä, mutta mistä tää innostus jokapäiväiseen käyttöön? Ei ihme että on toistuvia hiivasieni-infektioita kun kuljetaan hautova muoviläystäke arkoja paikkoja vasten. Tuulettakaa, hyvät ihmiset!
4881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Etkö todellakaan ymmärrä, että jos sinulla ei ole tarvetta pikkuhousunsuojien käyttämiseen, niin joillain toisilla todellakin on.

Minäpä kerron, miksi minä käytän. Etsin itselleni sopivia e-pillereitä. E-pillerithän voivat aiheuttaa jos jonkinmoisia sivuoireita. Minulle tulee sellaisia, että saan outoja välivuotoja. Ne ovat niin runsaita, että jos en käyttäisi pikkuhousunsuojia, farkkuni olisivat märät. No johan näyttäisi fiksulta. Ja tuntuisi mukavalta.

Äänestä

ehkä hautovat paikkojaan muovisilla suojuksilla. Ihmettelen, että miksei ole kehitetty vielä hengittäviä pikkuhousunsuojia esim. puuvillasta sellaisia ihan pieniä, nimittäin luulisi että se ei nykytekniikalla olisi niin kauheasti vaadittu. Mielestäni pikkuhousunsuojan ei kuulu olla mikään side, joka suojaa mielettömältä vuodolta, vaan pikkukostumiselta ja siihen ei tarvita muovia. Juu, onhan nyt keksitty se maailman pienin pikkuhousunsuoja (joka muuten maksaa tautisesti) joka sisältää mitäpä muutakaan kuin hautovaa ja ah niin ihanaa muovia. YÖK!

Äänestä

kumma kun se sinua vaivaa. Miksi? Hanki oma elämä ettei tarvitse pohtia, onko sillä vastaantulevalla suojat vai ei.

Äänestä

Olen samaa mieltä... Ne on ärsyttäviä, eli en käytä niitä kovin usein. Mutta jos joskus tuntuu limaselle ja märälle alapäässä, niin sillon saatan laittaa suojan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anneli kirjoitti:

Kertokaa hyvät naiset miksi käytätte pikkuhousunsuojia? Pitää saada pikkarit puhtaina pesuun, vai miksi?

Ymmärrän, että kuukautisten alussa ja lopussa pikkuhousunsuojat ovat käteviä, mutta mistä tää innostus jokapäiväiseen käyttöön? Ei ihme että on toistuvia hiivasieni-infektioita kun kuljetaan hautova muoviläystäke arkoja paikkoja vasten. Tuulettakaa, hyvät ihmiset!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu