Uudessa 23 Ocussa Cruisingmap mukana

Tässä sain eilen käteeni uuden Ocun ja syvennyin tutkimaan sen ihmeitä ja saloja.
Huomasin Navissa olevan sisäänrakennettuna Cruisingmap-toiminto, joka tulee meille skodisteille taatusti käyttöön.

Jälleen kerran osoitus Skosan ylivoimaisesta innovaatiosta, joista Toyota lapset voivat vain haaveilla.

Simply Clever!
341410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Hyvin mielenkiintoinen ja ennen kaikkea hyödyllinen lisäominaisuus! Pitääpä miettiä laittaisiko uuden Super-B:n tilaukseen. Kiitos! Tero

Äänestä
  • Niin, malli on kyllä SUPERB, ilman mitään väliviivaa.
    Tarkoittaa suurenmoista, mahtavaa.

    1Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Niin, malli on kyllä SUPERB, ilman mitään väliviivaa.
    Tarkoittaa suurenmoista, mahtavaa.

    Skoda taas tarkoittaa häpeää , eli Skoda Superb on jättimäinen häpeä ja nolotus.

    2Äänestä

näin ne muut soutaa uusiin tuuliin samalla kun tojota tekohengittää polttomoottoreitansa

1Äänestä

Itse en mitään navigaattoreita ole koskaan käyttäny.
Hyvin on päässyt pelkällä kartalla.
Mikälie ominaisuus tuo edes on kertoo se silti Skodan ylivertaisuudesta.
Tänään ja huomenna... Skoda

Äänestä
  • Toiset eivät opi mitään uutta ja nykyaikaisten laitteiden käyttö pelottaa, vaikka ne helpottaa ja auttaa. Hienoa jos selviät pyhässä kolmiossa ilman navia, mutta kohta taitaa tulla hetki eteen ettet ymmärrä edes karttaa ja eksyt.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Toiset eivät opi mitään uutta ja nykyaikaisten laitteiden käyttö pelottaa, vaikka ne helpottaa ja auttaa. Hienoa jos selviät pyhässä kolmiossa ilman navia, mutta kohta taitaa tulla hetki eteen ettet ymmärrä edes karttaa ja eksyt.

    Kyllä tuo cruisingmap.net on tarpeellinen meille skodisteille.

    2Äänestä

Onko karttasovellus syynä siihen miksi välillä jossain levähdysalueella näkee paljon skodia parkissa ja jannuja haahuilemassa metsässä?

2Äänestä
  • On. Olemme yrittäneet erilaisilla tuholaisentorjunta-aineilla kontrolloida tätä jakuvaa vilinää, mutta tuloksetta. Ei meinaan rahtarit halua enää tulla paikalle kun heti skodisti koputtamassa ikkunaan: "sakisaki tenDora".

    t. Rekkarastinväki

    2Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    On. Olemme yrittäneet erilaisilla tuholaisentorjunta-aineilla kontrolloida tätä jakuvaa vilinää, mutta tuloksetta. Ei meinaan rahtarit halua enää tulla paikalle kun heti skodisti koputtamassa ikkunaan: "sakisaki tenDora".

    t. Rekkarastinväki

    😂😂

    Äänestä

Jääraapalla voi myös hieroa selkää.

Äänestä

Wautsi!

Äänestä

Cruisingmap är jättekul! Jag har det i min Eunuq. Det är lättäre att hitta andra skodisterna! Tack! Terry

Äänestä
  • Just så! Tack! Palle

    Äänestä

Miten tuon Cruising map päivitetään? Meneekö OTAna vai Itänä?

Äänestä
  • Päivitys onnistuu vain merkkihuollossa. Eli soitat paikalliseen Skodan merkkihuoltoon, kerrot autosi rekisteritunnuksen ja sanot, että tarvitset autoosi Cruisingmapsin päivityksen. Yleensä ne alkavat huollossa jotain venkoilla tuossa kohtaa (kysyntä on niin isoa), mutta sanot vain että jos ei uusi Cruisingmaps ala pian ilmestymään Skodaasi, vaihdat merkkiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Päivitys onnistuu vain merkkihuollossa. Eli soitat paikalliseen Skodan merkkihuoltoon, kerrot autosi rekisteritunnuksen ja sanot, että tarvitset autoosi Cruisingmapsin päivityksen. Yleensä ne alkavat huollossa jotain venkoilla tuossa kohtaa (kysyntä on niin isoa), mutta sanot vain että jos ei uusi Cruisingmaps ala pian ilmestymään Skodaasi, vaihdat merkkiä.

    Tämä on totta. Sain itse uunituoreen version tiskinalta kun tarpeeksi vinkui.
    Nyt navi laajempi kuin mm. Bemarissa.

    Äänestä

Toyotassa ei näje raakkujokia ja järviä.🤔

Äänestä

mistä saa niitä kiinapäivityksiä hapoja ovat kuulemma nauraa

Äänestä

En ymmärrä ongelmaasi. Monella tapaa navigaattori järkevä.

Äänestä
  • Kamala ajatella että autot ajaa kohta itse.
    Mihin ajokorttia tarvitaan kun autot ajaa itse?

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Kamala ajatella että autot ajaa kohta itse.
    Mihin ajokorttia tarvitaan kun autot ajaa itse?

    Voi itse olla takakontissa perse pystyssä valmiina, kun itseohjautuva Skoda nylkyttää treffipaikalle ilman ohjaamista.

    1Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Voi itse olla takakontissa perse pystyssä valmiina, kun itseohjautuva Skoda nylkyttää treffipaikalle ilman ohjaamista.

    Ruisinäppi ohjaaloo kätevästi perille kolliin.

    Äänestä

Vi behöver och använder cmap varje dag!
Det finns också super variantrn som visat var alla andra Skoda gillar är! Tack! Palle & Terry

Äänestä

Sen avulla kolhoozah löydäh.

Äänestä

Harmi kun luopuivat!

Äänestä

Näyttö toimii data keskuksen voimin, monessa upeassa vaarassa.😂

Äänestä

Muilla onkin perus navi.

Äänestä

Meillä älykkäillä Cruising Map on aivoissa.

Äänestä

CM on ok mutta onko Grindr saatavilla Boleroon?

Äänestä
  • Kuulemma Skodan Omapoikkismekaanikolta vois kysyä. T.Jartsa

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Kuulemma Skodan Omapoikkismekaanikolta vois kysyä. T.Jartsa

    Toinen vaihtoehto on kysäistä paikalliselta hinurilta.

    Äänestä

  • Anonyymi00041 kirjoitti:

    Toinen vaihtoehto on kysäistä paikalliselta hinurilta.

    Du kan också fråga Palle om han vet. Tack! Terry

    Äänestä

Kateelliset Terot vaan ärsyyntyneitä että Skodatiskillä saa happy ending palvelun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tässä sain eilen käteeni uuden Ocun ja syvennyin tutkimaan sen ihmeitä ja saloja.
Huomasin Navissa olevan sisäänrakennettuna Cruisingmap-toiminto, joka tulee meille skodisteille taatusti käyttöön.

Jälleen kerran osoitus Skosan ylivoimaisesta innovaatiosta, joista Toyota lapset voivat vain haaveilla.

Simply Clever!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu