Suomen Venäjän suurlähettilään mielestä kehotukset vieraan valtion kansalaisten tappamiseen

Anonyymi-ap

eivät herätä muita tunteita kuin inhoa. Ilmesiesti ukrinalaiset eivät ole kansalaisia saati ihmisiä, kun Venäjän ylin johto on avoimesti ilmoittanut hävittävänsä ukrainalaiset viimeistä sikiötä myöten. Eihän tuollaista huru-ukkoa voi ottaa todesta. Samallainen pelle kuin Tuomioja. Heidän miesetään ainoastan venäläisillä on oikeus ihmiskunnan pahimpiin rikoksiin ilman tuomiota sen vuoksi kun he vaan se heistä on oikein.

16

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nythän kylvetään ryssävihaa natotrollien taholta urakalla?

      • Anonyymi

        Trollit löytyvät idästä ja Suomen venäläisistä kaksoiskansalaisista sekä vasemmistoliiton katkeroituneista kommunisteista. Ei mistään muualta.


    • Anonyymi

      Miten tämä on nähtävä. Onko kyseessä sotapsykoosi vai suorainen mielenvikaisuus?

      IS: "Medvedev hämmentää jälleen: Kehottaa Japanin pääministeriä tekemään harakirin"

      Voihan vitamiinit, mitä hulluja tämä pallo kantaa päällään. Ja noiden perseitä suomalaiset suvakit ovat nuolleet päästäkseen suosioon.

      • Anonyymi

        Voi sitä Suomen johdon määrää,jotka rähmällään ryömii Usan edessä!


    • Anonyymi

      Tawjakin halusi liittyä Neuvostoliittoon..........ja kaheleita se on muukin vihervasemmmisto.....

    • Anonyymi

      Suomen pitää lopettaa Venäjän ylimääräiset suurlähetystöt Suomesta ja Ahvenanmaalta ja julistaa ylimääräiset lähettiläät ei toivotuiksi henkilöiksi.

      • Anonyymi

        Mikä nilkki sinä olet vaatimaan naaputisuhteiden huononnusta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä nilkki sinä olet vaatimaan naaputisuhteiden huononnusta?

        Suomen ei pitäisi veljeillä terroristivaltioiden kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen ei pitäisi veljeillä terroristivaltioiden kanssa.

        Eikä edes kansan kanssa, joka valitsee itselleen johtajaksi sivistymättömän musikan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen ei pitäisi veljeillä terroristivaltioiden kanssa.

        Onhan se rähmällään Usalle? Israel??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä nilkki sinä olet vaatimaan naaputisuhteiden huononnusta?

        Naapurisuhteiden heikennystä! Viimeaikoina on tullut viikottain esiin epärehellisten venäläisten häikäilemätön avoimen yhteiskuntamme hyväksikäyttö. Ihmisiä teurastavan putinin ja hänen hovinarrien toteuttama suunnitelmallinen Suomen demokratiaa häiritsevä toiminta on paljastunut mittasuhteiltaan pöyristyttäväksi. Viimeinen esimerkki rotenbergin rikollinen toiminta. Suomalaisten ei pidä unohtaa venäläisten sodalla uhkailua, härskiä strategisten maa-alueiden ostoa, cyberhyökkäyksiä, hybridivaikuttamista, pakotteiden kiertämistä, alueloukkauksia. Siinä sinulle naapurisuhteita näin aluksi. Myös tolkuton määrä lähetystöjä ja "konsulaatteja" puuhastelee maassamme. Nämä on suljettava kansallisen turvallisuutemme johdosta!Yksi suurlähetystö riittää hyvin! Ei pidä olla sinisilmäinen viiteen pienempään naapurivaltioon hyökänneiden ja näiden valtioiden sisäisten asioiden sotkemisen suhteen. Hämmästyttävää on myös tämän ihmisiä myrkyttävän ja kaikin tavoin terrorisoivan putinin toiminnan hyväksyvien hölmöläisten henkinen tasapaino.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikä edes kansan kanssa, joka valitsee itselleen johtajaksi sivistymättömän musikan.

        Sivistymätön johtaja? Psykopaattinen putin ja hänen hovinarrit murhaavat siviilejä Ukrainassa ohjuksin omiin koteihinsa! Jättäen jälkeensä "erikoisoperaatiossaan"
        joukkohautoja lapsiuhreineen! Siinä sinulle venäläistä sivistystä. Hae ammattiapua horjuvaan psyykkeesesi....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä nilkki sinä olet vaatimaan naaputisuhteiden huononnusta?

        Naaputisuhteet? Opettele kirjottamaan, sinä ajatusten viemäri! Sekopäinen putin hovinarreineen uhkaa Suomea sodalla.


    • Anonyymi

      On äärimmäisen hämmästyttävää että jotkut hyväksyvät mielipuolisten venäläisten hirvittävät sotarikokset! Ukrainalaisten joukkohaudat lapsiuhreineen. Täysin häiriintyneet lapsien kaappaukset venäjälle. Hajottaen perheitä! Oksettavaa ja alhaista!Miten sairas venäläisten mielen laatu on!

    • Anonyymi

      Vasemmistohallituksemme seisoo jälleen tumput suorina henkisesti häiriintyneiden venäläisten edessä! Järkyttävää pelkuruutta ja samalla kansallisen turvallisuutemme vaarantamista! Mielipuoliset venäläiset kaappaavat lapsia Ukrainasta! Ei sairaampaa toimintaa ja kansakuntaa löydy, kuin aivopestyt venäläiset! No, ehkä kiina, iran ja pohjois-korea.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      202
      11426
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      133
      10868
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      234
      6232
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      188
      5045
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3496
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      172
      3485
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2333
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      303
      1886
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      9
      1734
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1644
    Aihe