Mestari on Tappara, vai onko haastajia.

Anonyymi-ap

Lukko, vaiko Kärpät.

8

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kausi on kesken. Pelata pitää.

    • Anonyymi

      Jotenkin niin yksitotista kun Kärpät ja Tappara jakavat nuo ykkös- ja kakkospaikat muita niin todennäköisemmin. Voisivat Jokereiden kanssa siirtyä SHL:ään, kun KHL:ään ei liene nyt mitään asiaa. Jos siis Jokerit saa asiat riittävälle tolalle, ainakin halliolosuhteiden osalta. Tosin SM-liigan taso siinä laskisi, mutta meno tasottuisi muuten. Voisi Lukkokin napata sen seuraavan mestaruuden kokonaisen kauden päätteeksi!

    • Anonyymi

      Tappara EI PELILLISESTI vaan syystä, Tampereen suurhalli on saatava makssuun. SM-liiga on ohjeistanut tuomarit. Sama pätee Ilveksen peleihin.

    • Anonyymi

      Lehterä. KIRVES”mies” löi Saarelan käden murteeseen SAA jatkaa hakkaamistaan ja pelejään . Kirvesmies lehterä tuskin pelaa kauden loppuun.

    • Anonyymi

      Rasismia ei taida enää olla sm-liigassa. Onhan siellä pari tummaa pelaajaa. Avoimesti homoja ei silti vielä ole.

      • Anonyymi

        Rasismia ja kiusaamista on kaikkialla. Kukaan ei ole turvassa noilta omana itsenään. Siksi ihmiset teeskentelevät ja kieroilevat pääosin.


    • Anonyymi

      Väistämättä hieman huvitti, miten studioäijiä pyrki kyrsimään, kun Kanadan IIHF-mestaruusjuhlien soundträkkinä soitettiin tamperelaisittain Live Is Lifea.

      Olisiko Savinainen sittenkin kannattanut valita mukaan maalintekoa mahdollistamaan? Heehe...

      • Anonyymi

        ...Onneksi studioisäntä Niikko sentään huomasi myös mainita asiasta suoraan, olisi muuten jäänyt ehkä hämmentämään.

        Harmi kun Kivi ja Tertsi eivät olleet studiovuorossa.

        Ei tuossa mitään, jossain muissa kisoissa voidaan soittaa vaikka We're Gonna Win, tai We Are the Kinks.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1906
    2. 121
      1375
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1150
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      60
      1073
    5. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      283
      1053
    6. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1049
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      136
      1034
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      89
      876
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      829
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      816
    Aihe