Kuka näitä ostaa

Anonyymi-ap

13

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan sen joku ostanut. Ymmärsin niin, että teki huonot kaupat.

    • Anonyymi

      Kuka uskoo nuo vähäiset kilometrit? Oireista päätellen ajettu yli 500000 km

      • Anonyymi

        Joku huijattu uskoo. Sama se on Toyotan kanssa, luulee ostaneensa hyvän auton, mutta saikin vain vikoja, ongelmia ja huonoja ominaisuuksia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joku huijattu uskoo. Sama se on Toyotan kanssa, luulee ostaneensa hyvän auton, mutta saikin vain vikoja, ongelmia ja huonoja ominaisuuksia.

        Sama on sinun aivotoiminnan kanssa. Luulet olevasi nokkelakin, mutta tosiasiassa nolasit vain itsesi. 😆


      • Anonyymi

        Mersulle ihan normaalia noilla kilometreilla. Oikeastaan normaalua parempi. Ei se nyt mikään toyota sentään ole.


    • Anonyymi

      Premium vikoja, vaatii premium hermoja omistajalta.

      • Anonyymi

        Tietysti myös auttaa jos on autojen suhteen enemmän innokas kuin älykäs.


    • Anonyymi

      No olipas kauheita vikoja.?!%&??
      Renkaissa viiltoja, takapenkin turvavyö puuttuu, moottori tärisee ??
      Auton moottorin tukikumien vaihto ei maksa maltaita. ?? (kunhan ei vie autoa "marmoriliikkeeseen" korjattavaksi).

      Nuo ovat edellisen omistajan aikaansaannoksia. Mersu ollu todennäköisesti taksikäytössä.

      • Anonyymi

        Koska taksikuskit viiltelee renkaitaan?

        Unohdit mainita että:

        "Vaikka Mersua oli korjattu pari viikkoa, siitä alkoi heti paljastua useita vikoja. Ostaja kokosi vioista pitkän listan:

        Ilmajousitus laskee yön aikana, moottorin tuet ovat väsyneet, takavalo näyttää sinistä valoa, takaluukun lukkomekanismi ei toimi ..."


    • Anonyymi

      Netistä ei tietenkään kannata vanhaa ostaa näkemättä autoa.

    • Anonyymi

      Mersut olivat erinomaisia ostoksia 70- ja 80+ luvulla, noita autoja näkee vieläkin liikenteessä.
      Ne olivat hyvien insinöörien suunnittelemia vahvoja autoja, ei näitä kirjanpitäjien suunnittelemia peräpuikkoja jota mersu ja on suoltanut tyhmien iloksi viimeiset 30 vuotta.
      Huonoitsetunto ajaa ostamaan "premium" roskaa, samalla hinnalla tai jopa jalvemmalla saisi LAADUKKAAN ja luotettavan Lexuksen!

    • Anonyymi

      Ei kiitos ja kumarrus!💩💩

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      112
      7207
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      36
      4242
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      38
      3718
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      400
      1970
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1457
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1448
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      63
      1398
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      177
      1090
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1088
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1020
    Aihe