Koko läntinen maailma elää ja pyörii pestyn rahan varassa, se kilpailee jo VC-paperi tuotannnon kanssa hyvin!?
Rahan puolittamis leikkaus olisi jo aikojasitten pitänyt suorittaa, kuin aikanaan Markalle tehtiin !?
Kuinka paljon Suomen valtio sosialismina laitti MYV:n uus-studioon tukirahaa sotakiihotukseen !?
12
245
Vastaukset
- Anonyymi
Olikarkki osakkaat ei edes osaa kiittää, odottavat jo vesikielellä Ylen kaappausta lännen avustamana !?
- Anonyymi
Siis mitä sä oikein sekoilet, mitä ihmeen Ylen kaappausta???
Sä alat olla sekaisempi kuin ihanteesi putler! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis mitä sä oikein sekoilet, mitä ihmeen Ylen kaappausta???
Sä alat olla sekaisempi kuin ihanteesi putler!Etkö siitä ole kuullut,onhan demokratia muutenkin kieletty nyky medioissa,Hella Vuolijoki tosin sitä yritti ja kansa oli tyytväinen !?
- Anonyymi
Valtio sosialismi kouluttaa vielä Suomen teollisuuden korkeimmat osaajat johtajineen saamatta kiitosta ja hyvitystä veroina, näin MTV:kin olikarkki osakkeen omistajat pärjää kuin rosvot !?
- Anonyymi
Se on vaam sellainen laitos, johon verotarkastajilla ei asiaa,ko omistaja vaidos sekamelkassa ja jenkki alaisuudessa !?
- Anonyymi
1800-luku is BÄK!
- Anonyymi
Väärä palsta tällekin höpötykselle.
- Anonyymi
MTV:llä on taas aika muuttaa pääomistus suhteita,kirjanpitokin ongelmien takia perinteisesti, vaikka ei heitä verotarkastajat ole vaivannut kuin yksinyrittäjiä !?
- Anonyymi
aloittajalla jäi kansakoulu suorittamatta, ilmankos paljon kirjoitusvirheitä.
- Anonyymi
Onko Venäjällä muuta koulutusta kuin aseisiin tutustuminen.
- Anonyymi
Eijöhän millit olleet laskuperusteena ja kelpaa köyhien ja lapsiperheiden olla nälässä !?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14210202Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729753Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056789Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2005207- 1734939
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1493758- 1702591
- 782575
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642413- 582252