halusitte tai ette. Tehän olette peesanneet Ruotsia viimeiset 40 v ja vastustaneet kaikkea egologista ja hyödyllistä kuten ydinvoimaa hampaat kireänä ketjuihin sidottuna. Taas kerran olitte kehitysessä vuolivuositataa kehityskessä jäljessä. Sehän on kyllä ideologianne ydin paluuta taaksepäin.
Miten tässä nyt taas näin kävi? Ruotsiin tullaan rakentamaan lukuisa uusia ydinvoimaloita,
8
84
Vastaukset
- Anonyymi
Hätätila, hätätila alvariinsa.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17700847v
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Ruotsissa myös suunnitellaan ydinvoimaloiden hajauttamista johtuen ryssän aiheuttamasta uhkasta
- Anonyymi
Ruotsalaiset ovat viisatuneet energia-asioissa.
- Anonyymi
Kuka tuollaista sattumavoimaa haluaa? :) Ei näytä Suomesta sellaista tahoa tällä hetkellä löytyvän, mutta sinähän voit korjata tuon asian panemalla voimalahankkeen vireille.
- Anonyymi
Ajatella, jos meillä olisi ne 3-4 suunnitelua uutta ydinvoimalaa nyt käytössä, se mahdollistaisi perussähkön tuotannon vuosikymmeniksi eteenpäin. Sen rinnalle voitaisiin nyt rakentaa huoletta tuuli ja aurinkovoimaloita ilman riskiä sähkökatkoista ja varavoimaloiden tarpeesta. Muta kun on typerä pää, niin miten voi vaatia vihreitä pieniä aivoja ymmärytämään, että elämä on elämistä varten eikä kuoleman odotusta.
- Anonyymi
Kangstus on kuva erämaan, se on maailmani. Vain hehku auringon luo toivoni tulevaisuuteen. Niin kauan sinua kohti kuljen ja tuulesi sut syliini suljen. Onneni on tuo. Ei parempaa kuin erämää ja aurinko. Se toiveeni on.
- Anonyymi
Ja muslimit laitetaan kuriin
Kuikas se niin?
Oliko vasemmisto islam tappavaa?
Erdogan nukke hyvä esimerkki sano halla aho
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592862- 1252070
- 921778
- 1631375
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731341- 631299
- 731201
- 691122
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731059Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331007