Sammakko-Soini

Anonyymi-ap

Taas kerran on politiikan hautausmaan läheisellä lammikolla asusteleva Sammakko-Soini hypännyt lumpeenlehden päälle ja aloittanut katkeroituneen kurnutuksensa. Kaula pulleana Sammakko-Soini saarnaa lammikon vähäväkiselle yleisölle: "Kroak... kroak! Jälleen koittaa se aika kun kansalle valitaan sen ansaitsemat johtajat, kroak. Vaan kuten isossa kirjassa sanotaan, on se kansa eksyksissä ketä naiset tai sivarit käskevät, kroak! Nyt kun ajat ovat kovat, niin käskijän paikalle tarvitaan tekijämiehiä eikä mitään väsyneitä ämmiä, homoja tai lingvistikkoja! Kroak! Itse kyllä tiedän millä taikasanoilla nämäkin vaalit voitetaan, asiat saadaan järjestymään ja diplomaattiset hommat hoitumaan, mutta taidanpa pitäytyä tarkkailevan aikalaisen roolissani. Kroak... kroak!"

Katkera Soini yrittää plokissaan (12.1.23) piikitellä Halla-ahoa ja sen lisäksi arvuuttelee josko tämä laistaa vaalitaistelun homo-Haavistoa vastaan tulevassa presidenttikilvassa. Näin puhuu siis huomionkipeä Soini, joka vuonna 2017 uhmakkaasti ja kaula pulleana pyöritteli josko hän lähtisi perussuomalaisten puheenjohtajakilpailuun. Ei lähtenyt, kun ymmärsi ettei kannatusta enää ole. Seuraavaksi tämä narsisti vedätti valtakunnan mediaa vatvomalla pitkään mahdollista eduskuntavaaliehdokkuutta vuonna 2019. Ei lähtenyt, kun ymmärsi ettei kannatusta enää ole. Nyt sama julkisuushakuinen show on toistunut ennen vuoden 2023 eduskuntavaaleja. Paljon puhetta, mutta lopulta aina laistetaan vaalitaistelu - ja hyvä niin, sillä sielunsa ja perseensä myynyttä Soinia ei kukaan äänestäsi.

3

892

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä pointti aloittajalta. Soini tietää itsekin että kannatusta vaan ei enää ole.

    • Anonyymi

      Soini se vaan jaksaa typerehtiä viikosta toiseen "menettämäänsä" puoluetta voisko joku selventää sille mitä demokratia tarkoittaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      65
      6315
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      64
      5697
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      131
      4818
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      61
      3977
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3865
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      36
      3277
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      69
      3051
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      60
      2884
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      77
      2679
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      48
      2005
    Aihe