Taas kerran on politiikan hautausmaan läheisellä lammikolla asusteleva Sammakko-Soini hypännyt lumpeenlehden päälle ja aloittanut katkeroituneen kurnutuksensa. Kaula pulleana Sammakko-Soini saarnaa lammikon vähäväkiselle yleisölle: "Kroak... kroak! Jälleen koittaa se aika kun kansalle valitaan sen ansaitsemat johtajat, kroak. Vaan kuten isossa kirjassa sanotaan, on se kansa eksyksissä ketä naiset tai sivarit käskevät, kroak! Nyt kun ajat ovat kovat, niin käskijän paikalle tarvitaan tekijämiehiä eikä mitään väsyneitä ämmiä, homoja tai lingvistikkoja! Kroak! Itse kyllä tiedän millä taikasanoilla nämäkin vaalit voitetaan, asiat saadaan järjestymään ja diplomaattiset hommat hoitumaan, mutta taidanpa pitäytyä tarkkailevan aikalaisen roolissani. Kroak... kroak!"
Katkera Soini yrittää plokissaan (12.1.23) piikitellä Halla-ahoa ja sen lisäksi arvuuttelee josko tämä laistaa vaalitaistelun homo-Haavistoa vastaan tulevassa presidenttikilvassa. Näin puhuu siis huomionkipeä Soini, joka vuonna 2017 uhmakkaasti ja kaula pulleana pyöritteli josko hän lähtisi perussuomalaisten puheenjohtajakilpailuun. Ei lähtenyt, kun ymmärsi ettei kannatusta enää ole. Seuraavaksi tämä narsisti vedätti valtakunnan mediaa vatvomalla pitkään mahdollista eduskuntavaaliehdokkuutta vuonna 2019. Ei lähtenyt, kun ymmärsi ettei kannatusta enää ole. Nyt sama julkisuushakuinen show on toistunut ennen vuoden 2023 eduskuntavaaleja. Paljon puhetta, mutta lopulta aina laistetaan vaalitaistelu - ja hyvä niin, sillä sielunsa ja perseensä myynyttä Soinia ei kukaan äänestäsi.
Sammakko-Soini
Anonyymi-ap
3
1234
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä pointti aloittajalta. Soini tietää itsekin että kannatusta vaan ei enää ole.
- Anonyymi
Soini se vaan jaksaa typerehtiä viikosta toiseen "menettämäänsä" puoluetta voisko joku selventää sille mitä demokratia tarkoittaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741