Sammakko-Soini

Anonyymi-ap

Taas kerran on politiikan hautausmaan läheisellä lammikolla asusteleva Sammakko-Soini hypännyt lumpeenlehden päälle ja aloittanut katkeroituneen kurnutuksensa. Kaula pulleana Sammakko-Soini saarnaa lammikon vähäväkiselle yleisölle: "Kroak... kroak! Jälleen koittaa se aika kun kansalle valitaan sen ansaitsemat johtajat, kroak. Vaan kuten isossa kirjassa sanotaan, on se kansa eksyksissä ketä naiset tai sivarit käskevät, kroak! Nyt kun ajat ovat kovat, niin käskijän paikalle tarvitaan tekijämiehiä eikä mitään väsyneitä ämmiä, homoja tai lingvistikkoja! Kroak! Itse kyllä tiedän millä taikasanoilla nämäkin vaalit voitetaan, asiat saadaan järjestymään ja diplomaattiset hommat hoitumaan, mutta taidanpa pitäytyä tarkkailevan aikalaisen roolissani. Kroak... kroak!"

Katkera Soini yrittää plokissaan (12.1.23) piikitellä Halla-ahoa ja sen lisäksi arvuuttelee josko tämä laistaa vaalitaistelun homo-Haavistoa vastaan tulevassa presidenttikilvassa. Näin puhuu siis huomionkipeä Soini, joka vuonna 2017 uhmakkaasti ja kaula pulleana pyöritteli josko hän lähtisi perussuomalaisten puheenjohtajakilpailuun. Ei lähtenyt, kun ymmärsi ettei kannatusta enää ole. Seuraavaksi tämä narsisti vedätti valtakunnan mediaa vatvomalla pitkään mahdollista eduskuntavaaliehdokkuutta vuonna 2019. Ei lähtenyt, kun ymmärsi ettei kannatusta enää ole. Nyt sama julkisuushakuinen show on toistunut ennen vuoden 2023 eduskuntavaaleja. Paljon puhetta, mutta lopulta aina laistetaan vaalitaistelu - ja hyvä niin, sillä sielunsa ja perseensä myynyttä Soinia ei kukaan äänestäsi.

3

1263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä pointti aloittajalta. Soini tietää itsekin että kannatusta vaan ei enää ole.

    • Anonyymi

      Soini se vaan jaksaa typerehtiä viikosta toiseen "menettämäänsä" puoluetta voisko joku selventää sille mitä demokratia tarkoittaa?

    • Anonyymi

      4500 käteen korvausta ja eläke 2 vuoren päästä . Timo Työnvieroksuja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      151
      6827
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5963
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4559
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4519
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      162
      4310
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1690
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1596
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1399
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1377
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1161
    Aihe