Sammakko-Soini

Anonyymi-ap

Taas kerran on politiikan hautausmaan läheisellä lammikolla asusteleva Sammakko-Soini hypännyt lumpeenlehden päälle ja aloittanut katkeroituneen kurnutuksensa. Kaula pulleana Sammakko-Soini saarnaa lammikon vähäväkiselle yleisölle: "Kroak... kroak! Jälleen koittaa se aika kun kansalle valitaan sen ansaitsemat johtajat, kroak. Vaan kuten isossa kirjassa sanotaan, on se kansa eksyksissä ketä naiset tai sivarit käskevät, kroak! Nyt kun ajat ovat kovat, niin käskijän paikalle tarvitaan tekijämiehiä eikä mitään väsyneitä ämmiä, homoja tai lingvistikkoja! Kroak! Itse kyllä tiedän millä taikasanoilla nämäkin vaalit voitetaan, asiat saadaan järjestymään ja diplomaattiset hommat hoitumaan, mutta taidanpa pitäytyä tarkkailevan aikalaisen roolissani. Kroak... kroak!"

Katkera Soini yrittää plokissaan (12.1.23) piikitellä Halla-ahoa ja sen lisäksi arvuuttelee josko tämä laistaa vaalitaistelun homo-Haavistoa vastaan tulevassa presidenttikilvassa. Näin puhuu siis huomionkipeä Soini, joka vuonna 2017 uhmakkaasti ja kaula pulleana pyöritteli josko hän lähtisi perussuomalaisten puheenjohtajakilpailuun. Ei lähtenyt, kun ymmärsi ettei kannatusta enää ole. Seuraavaksi tämä narsisti vedätti valtakunnan mediaa vatvomalla pitkään mahdollista eduskuntavaaliehdokkuutta vuonna 2019. Ei lähtenyt, kun ymmärsi ettei kannatusta enää ole. Nyt sama julkisuushakuinen show on toistunut ennen vuoden 2023 eduskuntavaaleja. Paljon puhetta, mutta lopulta aina laistetaan vaalitaistelu - ja hyvä niin, sillä sielunsa ja perseensä myynyttä Soinia ei kukaan äänestäsi.

3

1336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä pointti aloittajalta. Soini tietää itsekin että kannatusta vaan ei enää ole.

    • Anonyymi

      Soini se vaan jaksaa typerehtiä viikosta toiseen "menettämäänsä" puoluetta voisko joku selventää sille mitä demokratia tarkoittaa?

    • Anonyymi

      4500 käteen korvausta ja eläke 2 vuoren päästä . Timo Työnvieroksuja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      96
      2191
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2142
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1380
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      90
      1326
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1130
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1093
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      920
    Aihe