Älkää kehuko Akustiikkaa!

Anonyymi-ap

Näyttelysalissa ei pääse kulkemaan kun on niin paljo ämpäreitä kattovuotojen takia. Eikö sitä osata rakentaa niin että vesi valuu katolta ulospäin eikä sisään? Nyt tieten rakennetaan uutta korjausta Akustiikkaan monella miljoonalla eikä rakenneta uutta kjrjastoa , koska vanha kirjasto on pieni ja vanha ja huono. Kulttuuri kärsii!

8

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin siis mennee mutta menkööt! Kirjasto kyllä onneton, käyn Oulaisten kirjastossa mielummin

      • Anonyymi

        Minä taas ostan kaikki kirjat itselle mitkä luen. Vain köyhät lainaa! Eikä tuu tauteja kotiin eikä homeita kun kirjat on omat.


      • Anonyymi

        Oulaisten kirjastokin on kämänen, mutta kyllä se Ylivieskan Kirjaston voittaa. Jopa Vihannissa on hienompi kirjasto. mitä Ylivieskassa.


    • Anonyymi

      Onko kirjastossa kirjoja? Jos on niin ok jos ei niin onpas outoa.

    • Anonyymi

      Akustiikka on hyvä ja sen ansiosta täällä on ollut paljon tapahtumia, mitä muuten olis saanut hakea satojen kilsojen päästä. Moni tulee Akustiikkaan pidemmänkin matkan päästä. Itsekin olen useissa konserteissa ollut. Mm. Lännen Jukan konsertissa, Raskasta Joulua kiertueilla (harmi että viimeisin peruuntui konkursiin vuoksi), Arja Lyytisen yms konserteissa.
      Mitä kirjaston tulee, niin onhan se surkea. Vanha toimimaton ja ankean ruma rakennus. Toisaalta kirjasto ei tuo samalla tavalla fyrkkaa, mitä kulttuurikeskus tuo, jossa valtaosa tapahtumista on pääsymaksullisia. Toivottavasti kirjasto silti uusittaisiin joskus. Ja se voitaisiin ihan hyvin tehdä Akustiikan yhteyteen.

      • Anonyymi

        Kirjastot jää tulevaisuudessa käyttämättömäksi kuten lankapuhelimet kun kehittyy kaikki nyt saa jo äänikirjoja.Turhaa on kirjastoja rakennella.


    • Anonyymi

      Kirjasto on hyvä asukas kattavuuten nähden, palvelun opastuksen saanut. Varatut kirjat toimitettu lukuun vuorollaan mitä tilannut. Siitä kiitokset !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      127
      3158
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2805
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2202
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2118
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      130
      1978
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1951
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1202
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      984
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      12
      965
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      900
    Aihe