Jos seksitutkija näkee seksin merkkejä risukassa, niin ei kai se ole ihme, että sotapsykoosin tutkija näkee psykoosia Venäjän ja venäläisten toimien arvostelussa. Ihmettelen, että tutkija ei näe kuitenkaan Venäjän harjoittamassa barbaarisessa ja julmassa sotakiihkossa ja kokonaisen kansakunnan hävittämispyrkimysissä muuta kuin historiallista kontenssia. Ryssä on raaka, julma, täysin moraaliton hirmu ja terrorivaltio, eikä siinä ole mitään sotapsykoosia vaan faktaa.
Sotahistorian tutkija näkee luonnollisesti sotapsykoosia, myös siellä, missä sitä ei ole.
12
429
Vastaukset
- Anonyymi
Tää suorastaan sairasta. Venäläisvihan kylvö,maalittaminen??
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17702057c
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Suomessa ei tutkit Niinistön toimia.Nämä ulkopoliitiset toimet joita Suomi suorittaa,
niillä rahoitetaan sotaa käyvää valtiota.Samalla Hallitus tekee Suomalaisten elämän hankalaksi,kiristäen väestön toimeentuloa.Suomella ei ollut mitään tarvetta alkaa veljeileen EU:n kanssa eikä Naton.Päin vastoin Suomi olisi voinut hyvien suhteidensa kautta Venäläisiin jopa olla avain asemassa päätämään Ukrainan sodan.
Suomi on ajanut itsensä umpikujaan. Mitä löydetään henkilö jota Putiini kuuntelee
Suomesta.? - Anonyymi
Suomen valtion johdossa revanssihenki ja tuhoisa,Suomelle!
- Anonyymi
Ei tarvitse olla sotapsykoosin tutkija havaitakseen ko. sairauden merkkejä johtavissa politikoissamme.
Jo ennen Natoon liittymispäätöstä oli havaittavissa sotahysteriaa, mistä jotkut viisaat poliitikot varoittivat.
Sitä saa mitä tilaa ja nyt saamme nauttia noiden sotapsykoosiin antautuneiden päättäjiemme kätten töistä. - Anonyymi
Miksei sotapsykoosit näe kuitenkaan mitään oireita psykoosin aiheuttajissa eli venäläisissä? Se on varsin outoa, kun psykoosissa pyritään pureutumaan peru-s ja juurisyihin. Venäjän raakuuksilla ei muka ole mitään merkitystä sotapsykoosin mielestä- Analyysi ei oikein tunnu järkeen käyvältä psykologin antamana.
- Anonyymi
Taitaa olla tuo psykoosi syvällä myös Suomen eduskunnassa.
Ehkä olisi syytä pyrkiä neutraalimpiin kanna ottoihin ja keskittyä rauhan aikaan saamiseen.
Haitaksi ei ole myöskään muistaa että vahvan johtajan johdolla voitetaan sodat ,mutta hyvä johtaja ei vie kansakuntaan sa lainkaan sotiin .Jotta nuoriamme ei vietäisi toisten sotiin ei ole syytä lyödä lusikkaansa liian syvälle toisten sotiin ,ei myöskään tuomitsemisen hurmiossa, sillä ne asiat käsitellään aikanaan voittajana näkökulmasta.
- Anonyymi
Jos Venäjä haluais tuhota Ukrainan? Lähtis ilmaan laivueet isoin pommin!
- Anonyymi
Ukrainan kansa on jakautunut länsimielisiin ja venäjämielisiin.
Venäjämieliset eivät kuitenkaan saa ääntään kuuluviin nyt, eikä heitä ole kuultu aikaisemminkaan, heitä on syrjitty.
Samaa tekee Viro, venäjän kielen opetus on kielletty kouluissa.
Asiaa voi verrata siihen, että ruotsin kielen opetus kiellettäisiin Suomessa. - Anonyymi
Ei tunnu uskottavalta väite, että sodan syy olisi kielenopetusta.
- Anonyymi
Pelko on hyvä komentaja, on ollut aina ja on nyt ja tulevaisuudessa. Hitler alisti saksalaiset hiljaiseksi pelolla, Stalin teki saman venäläisille Neuvostoliiton aikana.
Suomalaiset ovat tällä hetkellä alistettu pelon valtaa, ensin koronalla, nyt Venäjän
hybridivaikuttamisella tai Supon 100 000 henkilön tiedon tulolla rajan yli, Idän suunalta.
Suomalaisten turvallisuus, sen suunnittelu ja liittyminen Natoon on ollut vuosikymmenten asia joka toteutettiin lopulta pelon vallalla.
"Puollustusvoimat " joista tuli sotavoimat, sen johto on amerikkalaisten kouluttama
ja natolaisia yli muun.
Hinta lienee tälle, menetykset vielä kovemmat, laskekaa vaikka ensi hinta. Bruttokansantuoteesta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä13911248Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15710361- 278053
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1976598Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.545759- 885238
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1584483Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314286Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas814132Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1383682