Mannerheimintiellä liikkuu myös pyöräilijöitä ja jalankulkijoita joten ei kastella heitä vaan hidastetaan kohdalla! Töölöstä fillaroidessani tänään Ilmalaan bussi kasteli minut neljästi. Hyvät kollegat, ei näin. Bussien kylkinumerot otin ylös
T. Helbin äijä
Olkaahan varovaisia!
16
651
Vastaukset
- Anonyymi
Jaahas !!! Helbin neitokaiselta taisi kastua ne pikkarit jotka sukkisten alla, joidenka alta hehkuu persereikään työnnettynä se punainen valo ! Eikö sitä saa fillariin mitenkään kiinni vai onko helbinäijällä joitain mieltymyksiä sen perävalon peräreiässä pitämiseksi ?
Niin ja mitäs työnnät itseäsi ja fillariasi autoilijoiden joukkoon.
Sut kastellaan taatusti ihan mielihalusta kun siellä sotket seassa ja tuot esiin niitä poikkeavia piirteitäsi.
Eipä sua näkynyt Pikkulinnussa vaikka odotimme hyvää keskustelua eri aiheista.
Parta-Jugi- Anonyymi
Ihan kipeä viesti.
- Anonyymi
Sadevesi viemärit eivät ole oikeassa paikassa ja kaadotkin ovat ihan vitulleen!
- Anonyymi
Tänään sitten Kontulan Pikkulintuun jossa aiheesta enemmän. Helbinneiti on Syvästi tervetullut myös, mutta miesten vaatteet pitää olla, ei fillaristineitivaatteet !!!
Käydään läpi myös tulevia lakkoasioita !
Parta-Jugi - Anonyymi
No niin Helbinneiti.
Tänään ois tarjolla henkeviä keskusteluja Pikkulinnussa.
Laita ehjät sukkikset jos tulet meidän miesten kanssa keskustelemaan Syvällisiä. - Anonyymi
Perjantaina 10.5 olisi jälleen tilaisuus , mutta nykyään kokoonnumme Pub Parisissa siinä ihan lähistöllä.
Parta-Jugi - Anonyymi
Saavun ainakin minä Syvällisiä keskusteluja ylläpitämään.
Helbheikki - Anonyymi
Nyt kuivalla säällä muistetaan myös hiekkasilla tietyöalueilla että fillareiden päälle ei tarvitse pöllyttää hiekkaa! Tänään Karakalliossa fillarilenkillä jouduin huomauttamaan eräälle liikenteen ammattilaiselle tästä kun bussi jarrutti hiekkaa päälleni! Ei ole terveellistä hengittää hiekkapölyä kenenkään! Trollailut sikseen aiheeseen liittyen!
T. Helbin äijä - Anonyymi
Ai menikö hiekkaa rattaisiin ?
Entä menikö sukkikset hajalle myöskin ?
Kai sä kävit sielläpäin kun pyöräilit ja keikuttelit persettäsi, myös Kalajärven vessakopissa katsomassa idolisi kuvia oikein Syvästi ihastellen ? - Anonyymi
Tieliikennelain 29 § ensimmäinen momentti:
"Ajoneuvolla ajettaessa on annettava jalankulkijalle, pyöräilijälle ja tienkäyttäjän kuljettamalle eläimelle turvallinen tila tiellä."
Täysin selvä liikennesääntö kyseessä, jonka mukaan pitää antaa turvallinen tila. Ei siis saa mennä ohi "hihaa hipoen". - Anonyymi
Helbin äijällä ne sukkikset hajonneet että pikkarit vilkkuu perseestä ja fillarista puhkeaa jostain kumman syystä sillointällöin renkaat eikä tekijää tiedetä.
Mistäköhän johtuu ??? Kannattaisko sen neitokaisen kurkata peiliin sensijaan että harppoo jatkuvasti siellä Syvällä !!!
Helbheikki - Anonyymi
Kyllä kannattaisi ja tarkkaan.
- Anonyymi
Kannattaisi sen helbinäijänkin perjantaisin käydä Pub Parisissa ja jättää siksi aikaa ne neitien varusteet kotiin ettei tule ikävyyksiä siellä pubissa ja siellä pubissa mahdollisuus hänen liittyä liittoonkin kun meillä kaavakkeita mukana ja tarjoamme miesten juomaa, kaljaa siitä jo pelkästään että se kuvatus rohkenisi naamaansa näyttää siellä.
Mutta ei taida äiti päästää tai miesystävä.
Parta-Jugi - Anonyymi
Ainakaan viime perjantaina ei sitä päästetty.
- Anonyymi
Tänään taas olisi oivallinen tilaisuus tavata itse Parta-Jugi, Talkoo-Taavetti, Helbheikki, sekä vartavasten isolle kirkolle saapunut Karju Heinolasta.
Ei vaan uskalla se Kähärä eivätkä ketkään muutkaan tissiposket tulla juttusillemme.
Parta-Jugi - Anonyymi
Eikä uskaltaneet nytkään
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741