Perhana, kävin Kuopiossa pitkästä aikaa viime viikonloppuna. Kaupungistahan alkaa kehkeytyä sangen tyylikäs. Ovat saaneet Aapelin avattua, meinaavat fiksata Anttilan ja rakentaa torin alle liiketilaa!
Kuulostaa hyvälle. Alkoipa tehdä mieli muuttaa takaisin synnyinkaupunkiin. Muutenkin sielu lepää aina Kuopiossa käydessä.
Kuulostaa hyvälle. Alkoipa tehdä mieli muuttaa takaisin synnyinkaupunkiin. Muutenkin sielu lepää aina Kuopiossa käydessä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Minäkin olen syntynyt Kuopiossa, mutta siellä asunut enää pitkään aikaan. Kohtapuoliin vois muuttaa minäkin sinne takasin.
Minäkin olen asunut muutaman vuoden pois, mutta taidanpa minäkin muuttaa takaisin Kuopioon. Kuopiossa hermot aina lepää.
Joo, hyvä hyvä. Menkää vaan kaikki savolaiset takasin sinne mistä ootte siinnyt, noin kieroa porukkaa ei muualta tulekaan,. Ja mitä kuopioon tulee, niin mitä siellä on ?? Elävälle ei ole mitään, hyvä että hukkuu baareihin ja alkoholitarjontaa, pian teistä päästään!
kun et tiedäkkään miten rehellistä ja mahtavaa porukkaa täällä asuu! Eihän sitä tiedä, vaikka pääsetkin sinne hautaan.
Kukahan täällä oikein valittaa ja aukoo päätänsä? Jos ei miellytä, pysy poissa, äläkä valita kuin pikkupentu, jolta isompi poika vei tikkarin!
Just niin. Duunia täältä ei saa. Viihdetarjontakin on aika c:stä, verrattuna vaikkapa J-kylään.
Kyllä se kuopio on maailaman paras paikka. itse en sieltä lähtöisin, mutta yritän töitä löytää. Olis niin kiva päästä täältä stadin "sivistyksestä"