Tampereelle nousee uusia ravintoloita kuin sieniä sateella. Kaikenlaisia erikoisuuksia ja omituisuuksia. Tavalliset kahvilat tuntuvat häipyvä n kokonaan. Haluaisin joskus tavata kavereita ihan tavallisen kahvin ja pullan merkeissä. Onhan niitä jokunen mutta kai nekin pian muuttuvat ugadubaduusiipikives lounaspaikoiksi.
TAMPEREEN RAVINTOLAT
33
1102
Vastaukset
- Anonyymi
Tampereelle tarvittaisiin ravintola mikä tarjoasi koiranliha burgereita.
- Anonyymi
Mistä noihin riittää asiakkaita ja kun liikkeet joissa myydään jotain ovat poistuneet keskustassa, niin eipä väki eksy kuppiloihin, vaan menevät liikekeskuksiin joissa on myös kuppiloita.
Ratikka teki pelkkää hallaa palveluille ja ihmisien liikkumiselle.- Anonyymi
Koskikeskus hyödyntää taitavasti sijaintiaan. Useat myymälät ovat siirtyneet Ratinan kauppakeskukseen, mutta Koskari hyödyntää vapautuneita liiketiloja tarjoamalla ravintolapalveluita.
- Anonyymi
Kyllä on hyviä kaffiloita ja ravintoloita,
et vain ole tarpeeksi käynyt eri paikoissa,
siinä se.- Anonyymi
Lue aloitus uudelleen.
- Anonyymi
"tavata kavereita ihan tavallisen kahvin ja pullan merkeissä"
Amurin helmi, aamurusko, kaisuli , näkötornin kahvila jne.
Kyllähän näitä on , kaikki muu on makuasia.
Esim. Amurin helmi , erittäin hyvät pulla, kakut, piirakat ja leivät, kiva vanha fiilinki.- Anonyymi
Lue aloitus uudelleen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lue aloitus uudelleen.
Lue yllä uudestaan , aloitukseen.
- Anonyymi
Tampere on nykyään erityisen trendikäs paikka viettää aikaa. Uuden ajan palvelut ja tarjonta ovat kaikkien saatavilla. Ihmiset tulevat klubeille ja ravintoloihin viihtymään. Palveluiden aika tuo Tampereelle tuloja ja ihmisille hyvinvointia.
- Anonyymi
hau hai ei kuules pidä paikkaansa tampere ei hyvä aivan järkyttävä paikkuna ja ulkolaisia täynnä riollisia muuualta tulevia elättejä huumemyyjiä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hau hai ei kuules pidä paikkaansa tampere ei hyvä aivan järkyttävä paikkuna ja ulkolaisia täynnä riollisia muuualta tulevia elättejä huumemyyjiä
Paljon ulkomaisia opiskelijoita.
- Anonyymi
just joo just joo just joo katinkontit
- Anonyymi
Missä oli ravintola Casablanca aikoinaan? Milloin lakkautettiin? Mitä on siinä tilalla nykyään?
Kysyy: Tampereelle muuttanut viime vuonna.- Anonyymi
Sokosta vastapäätä. Partiokaupan kohdilla.
- Anonyymi
Lielahden Prisman/Lielahtikeskus käytävällä on kahvila. Piti mennä kahville. Joo hahahaa! Artesaani korvapuusti 4.50e. Ihan tavallisen Lidlin pullan näköinen. Pitäkää puustinne!
- Anonyymi
No kyllä joka paikasta saa siipiä ja kebabia ja makkaraa
- Anonyymi
Jos ei syö tapettuja eläimiä eikä karvakäsien tuotoksia on vaikeampi löytää hyvää ruokaa. Huom hyvää mutta etsivä löytää jos on aikaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ei syö tapettuja eläimiä eikä karvakäsien tuotoksia on vaikeampi löytää hyvää ruokaa. Huom hyvää mutta etsivä löytää jos on aikaa.
Karvakäsi? Ootko joku tollo. Ja olevinas kuitenkin woke kun et syö eläimiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ei syö tapettuja eläimiä eikä karvakäsien tuotoksia on vaikeampi löytää hyvää ruokaa. Huom hyvää mutta etsivä löytää jos on aikaa.
Aloittaja väitti ettei saa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Karvakäsi? Ootko joku tollo. Ja olevinas kuitenkin woke kun et syö eläimiä.
Kannattaa muistaa että kaikki pizzan karvat eivät ole käsivarresta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa muistaa että kaikki pizzan karvat eivät ole käsivarresta.
Saattaa sinne ripsinin pudota.
- Anonyymi
pitää paikkansa ,olemme muualta paikkakunnalta ja ,luoja ravintoloita joissa meininki huumeita kaupataan jolene jerussa ja laspalmas, sekä kiusaajia , juoppoja sisään , ja huonosti käyttäytyviä alkoholisteja huumekättäjiä. ei ole hyvä paikkakunta enään kaikki meni pilalle ,kun tiikerihai loppui vanha 2019 ja tähtiravintola ,kiusaajia ravintoloissa nykyään joita suositaan aivan järkyttävä paikkakunta ja ravintolat suurin osa
- Anonyymi
Rymy-Eetukin katosi Hämeenkadulta ?
Ulkolaiset vallottaa ravintolat .... myyjä puolella ja asiakas puolella.
Onko pysyttävä lähiöpubeissa vaa ?
eikäkö Alkon kotiinkuljetus pelastaa!!! - Anonyymi00040
pitää paikkansa järvelän kaltasia kiusaajia rosvoja ja ylenius ämmän jolene ja alekulma ja muut samaten kaikki aivan järkyttäviä paikkoja rikollisia suositaan ja naiset varsinkin järvelän juntusen nylanderin vahteriston kaltasia montut täynnä et ei kannata mennä pitäkää kukkaroista ja kasseista silmällä tyrmäystippoja laseihin ainut ihku hyvä ei rikollisia ja pataässä
- Anonyymi
Asiakkaat äänestävät jaloillaan. Jos vanha rafla ei menesty niin sitten ei. Kai taloyhtiöille on hyvä asia, että tiloihin tulee uusi yrittäjä eivätkä ne seiso tyhjillään.
- Anonyymi
Jos menee turistiksi ulkomaille on kaikki ruoka siellä ulkomaalaisten tekemää.
- Anonyymi
Tavallisia kahviloita on kyllä, ainoa onglema on ettei niitä välttämättä ole kotisi alakerrassa,
ja toinen on trelaiselle aina se hinta, ei suostuta maksamaan vaadittua hintaa.
En oikeasti ymmärrä jos et löydä niitä,
en edes ala luettelemaan, kun ja jos on noin laiska hakemaan. - Anonyymi
Voi kuinka hölmöjä täällä kyselee, kahviloita on vaikka kuinka ja loistavia pullia ja leivonnaisia hyllyt väärällään, mikä tässä nyt on niin vaikeaa?
- Anonyymi00041
Koskaan historian aikana ei ole ollut näin paljon kahviloita ja ravintoloita,
kuin nyt 2026.
Joku provo,
tai yritys mainostaa jotain kahvilaa aloittajalla mielessä, ei muuten noin tyhmää voi olla, tai voi.................. - Anonyymi00042
Melkein jokaisella keskustalla kadulla on useita kahviloita, myös toreilla, kaupungin laitamilla , on leipomoliikkeiden yhteydessä,, kauppahallissa , kauppakeskuksissa, tavarataloissa jne.
mikä mielikuvituksen tai kapeakatseisuuden ongelma? - Anonyymi00043
Pelkkiä konkursseja.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011904822.html
Kokoomus tuhoaa kaiken.- Anonyymi00046UUSI
Voi pikkulasta, kuin asia olisikin noin yksikertainen.
(niinkuin sinä)
- Anonyymi00047UUSI
Ei kukaan sua sängystä tule taluttamaan oikein kivaan ja viihtyisään kahvilaan missä isoäidin leipomia pullia ja leivonnaisia, vai tuleeko kotoa hakeen ambulanssilla,
kun et käsitä itse mistään mitään?
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie762685Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732249Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut622115Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364061795Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534