Alemmalla vibraatiotasolla...

Anonyymi-ap

...ihminen haluaa myydä, ja voittaa asiakkaan omistukseensa. Näin se käy. Hoitaja myy pilleriä pahaan näkyyn. Tennisvalmentaja taas myy turnauksia huonoon (kilpa)itsetuntoon. Uintivalmentaja myy myös kilpailuja eri paikkakunnille - tekosyynä vaikkapa mahdollisuus päästä naimaan harrastustoverin tai vastakkaisen sukupuolen tyypin kanssa eri seurasta - nykyään ihmiset tosin tuntuvat karttavan matkustelua liittyen parisuhteisiin...

Asiakkaan omistus. Asiakasta manipuloidaan jatkuvasti pysymään asiakkaana. Manipuloinnin hoitavat myyjän joukot. Jotka eivät elä korkean tason diileistä. Niille esimerkiksi fiksu lapsi, tai onnistunut avioliitto, tai Jeesus/katolilaisuus ovat hankalia asioita, kun elämän edellytysten edistäminen, paino sanalla alleviivaten tätä - eivät vain kiinnosta.

Mikä alemman tason entiteettimyyjiä kiinnostaa?

Pillerit. Näkyjen myyminen pahoina. Tällä tavalla saadaan henkisyys kitkettyä niiden innokkaimpien esiintuojien joukosta. Tavoitteena tuhota hyvien ihmisten henkiset kyvyt, mahdollisuudet luoda yhteiskunta, jossa asioita ilmestyy tyhjästä - sen sijaan että niitä manifestoidaan tehtaassa yhdistelemällä kappaleita. Harva tällaiseen uskoo - se juuri on alemman tason entiteettikerhojen tarkoitus. Joku kutsuu "meitä" alieneiksi, saatanoiksi, demoneiksi - me olemme vain - New Age:sta kiinnostuneita tyyppejä, jotka tällaiseen parempaan yhteiskuntamalliin - nimeltä manifestaatio ilman tarvetta tuhota - usko-vat.

Yhteenveto. Minuakin myydään tennikseen jatkuvasti. Alemman tason entiteetit opettavat lyömään palloa täysillä - usein käy kuitenkin niin...kokeile itse. Raskasta on kun ihminen ei usko enää henkisyyteen millään tasoa. Silloin usein käy niin, että joku hemmo alkaa valloittamaan ihmisiä. Kuten Mr. Putin. Jälki on hurjaa. Eri ryhmät saavat eri tasoisen statuksen valloittajalta. Mielenterveysryhmistä ei voi Putinille kirjoittaa. Menee kirjoitus aivan lukkoon. Loputtomasti voi yrittää Venäjän operaatioita kehua. Se kyllä lähtee kirjoitusalustalta.

Venäjä yrittää tuhota instanssin, Ukrainan, vähän niin kuin kilpailija yrittää myydä kuuntelematta ei-sanaa vaikkapa puheliittymiä kännykkään. Puhelinmyyntifirmassa (rikonko NDA:ta, Non-Disclosure-Agreement) kehotetaan olemaan kuuntelematta ei-sanaa. Tiedän kun olen yrittänyt kestää mokomaa. Tuntuu aika pahalta, näin näyistä hengellistä ja hyveellistä puolta etsivänä. Mitäpä muutakaan ihmisillä on kuin tunteet ja erilaiset kokemukset. Se, että näyistä saa pillerit, johtuu hengellisten ryhmien vähäisyydestä. Sopivista sellaisista. Sitä liittyy hoitajan liigaan, koska omat jutut eivät kelpaa kauhean monelle. Sellaista se skitsofrenia lie.

Hoitaja, puhelinmyyjä, autokauppias, Putin Ukrainan kärsimyksistä, kodin turvalaitemyyjä ulko-ovella - https://www.paulekman.com/blog/ways-to-lie/
There are two primary ways to lie: to conceal and to falsify. In concealing, the liar withholds some information without actually saying anything untrue. In falsifying, an additional step is taken. Not only does the liar withhold true information, but one presents false information as if it were true. Often it is necessary to combine concealing and falsifying to pull off the deceit, but sometimes a liar can get away just with concealment.

Eli 1. totuustiedon piilotus on valehtelua 2. totuustiedon piilotus esittämällä valheellista tietoa totuutena on valehtelua

Hoitaja pimittää tietoa sopimattomien pillerien sivuoireista viimeiseen asti (ei tiedä mikä lääke sopii oikeasti), turvalaitemyyjä ei kerro että turvakamerat eivät välttämättä juuri silloin toimi kun rikollinen tunkeutuu asunnolle (saattaa toimia muissa tilanteissa), Putin ei kerro miltä tuntuu kun ukrainalainen saa -- hmm. Ohjuksen taloonsa ja perheensä poistumaan ainakin fyysisen maailman näyttämöltä. Putinille, kuten monille nykyään, ehkä riittää ajatus, että on olemassa hengellisellä tasolla, ei väliä onko olemassa fyysisellä tasolla, ei kysy asioita kanssaeläviltä muualta kuin ajatuksissaan, ei puhu, yksinkertaisesti. Alleviivaan tätä. Ei puhu.

Eipuhueipuhueipuhueipuhu

Välttelee konfrontaatiota. Sanoi eräs taekwondo-heebo-vanhempi-herra-opettaja. Mitä olen skitsofreenikkoutta sivusta seurannut, on se sellaista, että ulkonäkö on liian ruma, uskoakseen itseensä. Niinpä addiktion omaisesti hamuaa erilaisia näkykokemuksia, ja suututtaa niillä kaikki, kun ei ymmärrä, tai jaksa miettiä, miten niistä jauhaminen muille vaikuttaa jos vastaanottajaa ei kiinnostakaan. Ei välttämättä suututa kaikkia. Mutta on se kummallista. Näkyjä ikään kuin pantataan - ja hoitajille kerrotaan - niin se menee - ellei yritä kertoa herra isoukolle taivaalla. Voihan se olla juustokin, kuka siitä tietää...

Tämän viestin NDA - et piinaa ei-uskovaisia tämän viestin sisällöillä...
Etkä suutu, jos et jotain kohtaa tajua.
Etkä kysy, jos et välitä vastauksesta.
Etkä käytä koulutehtäviin, jos haluat korottaa arvosanoja.

3

452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja tämän kirjoituksen pointti oli mikä?

      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        😍 ­­N­y­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17704188t

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      olla yhdistämättä kaikkea rikkaiden top-dog-tarinoihin
      Olen Putin-valeasussa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      266
      3338
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      79
      1435
    3. 66
      1213
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1039
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      48
      943
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      941
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      51
      912
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      787
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      772
    10. Olet hirviö

      Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
      Ikävä
      113
      716
    Aihe