Miksi Tanja Karpela selittelee, ja sterssaa itseään tyhmillä lehtijutuilla?
Kyllä hän viisaana ihmisenä tietää mitä on tehnyt, eikä Karpelan tarvitse tilittää tekemisiään julkisuuteen.
Tekisi niinkuin muutkin, vähät välittäisi huhupuheista.
Pikaista paranemista Karpelalle, ja voimia jatkaa eteenpäin.
Kyllä hän viisaana ihmisenä tietää mitä on tehnyt, eikä Karpelan tarvitse tilittää tekemisiään julkisuuteen.
Tekisi niinkuin muutkin, vähät välittäisi huhupuheista.
Pikaista paranemista Karpelalle, ja voimia jatkaa eteenpäin.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No jos itse tekisit näkyvää työtä johon sinulla ei ole kunnollisia valmiuksia niin kyllähän se tressaisi.
En sa tätä nyt ilkeyksissäni ollenkaan, varmasti Karpela on aidosti kiinnostunut työstään. Tosin useimmat politiikassa mukana ollet ovat olleet poliittisessa toiminassa mukana jo nuoresta ja kasvaneet siihen sisään. Karpela tuli pystymetsästä ja joutui liian nopeasti isoihin saappaisiin.
Sitten on luonne, hän ei ehkä ole stressin sietokyvyltään sitä mitä poliitikon pitäisi olla. Ja sekin että stressissä ihminen usein sortuu ylilyönteihin.
Niin, julkisuus on kovaa: vaatii omat pelisääntönsä. Ministerillä on myös oikeus omaan yksityisyyteensä. Emmehän tiedä (eikä kuulukaan tietää), millaisia elämänkriisejä mahtuu myös poliitikon elämään!? Kovimmat poliitikot eivät päästä inhimillisyyttään esiin, vaan tarpovat eteenpäin lyöden salkulla muita. Osoittaako Tanja juuri ihmisyyttään väsymällä ja pettymällä myllytykseen??? Ja kuinka vähän/paljon hän saa JUURI NYT TUKEA???
asia?